Ryszard Kusek

Ryszard Kusek

Autor 4 czytelników
Obserwuj
7.2 /10
5 ocen z 1 książki,
przez 5 kanapowiczów
Ryszard Kusek – jest absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Studium Teologii Rodziny, podyplomowych studiów Organizacji Pomocy Społecznej na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Szkoły Couchingu, pielęgniarz, nauczyciel, szkoleniowiec. Od wielu lat pracuje z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, starszymi i umierającymi oraz z młodzieżą. Filozof i teolog z zamiłowania, który poszukuje głębszego wymiaru istnienia i celowości codziennych wydarzeń. Zwolennik chrześcijańskiego mindfulness.

Książki

Poza czas i przestrzeń
Poza czas i przestrzeń
Ryszard Kusek
{}7.2/10
Tylko bycie sobą umożliwia dojście do własnego, w pełni indywidualnego poczucia szczęścia. Czas i przestrzeń to najbliższe nam wymiary, w jakich codziennie funkcjonujemy. Wielu z nas odczuwa jedna...

Obserwujący (1)

@Klementynka

Komentarze

Cytaty Ryszard Kusek

Zawsze jest jakieś "dalej", jakaś rzeczywistość jeszcze nie odkryta, jakiś uśmiech jeszcze niepodarowany, dłoń jeszcze nieuściśnięta, miłość jeszcze nierozkochana do końca, jutro oczekujące na ciebie.
Jeśli chcesz wygrać, nie noś głowy wyżej od innych, bo nie zauważysz, kiedy podstawią ci nogę. Noś głowę wysoko, lecz tak, byś widział to, co jest na górze i to, co jest na dole, zwłaszcza jeżeli cały czas z tego dołu wychodzisz.
Żyjemy w światach odchodzących. Jeden przychodzi, drugi odchodzi, jeden świat zastępowany jest przez świat kolejny, inny i zupełnie niepodobny do tego, który minął. Wszystko płynie i nic nie trwa w czasie dłużej niż życie jednego człowieka. Bo to właśnie z życiem jednego człowieka odchodzą te światy niepojęte, które już nigdy nie staną się zrozumiałe. Jedyne, co po nich zostanie, to tęsknota za tamtym powiewem wiatru i zapachem innej rzeczywistości. Z jednego świata wchodzimy w następny, tu zostawiając coś, tam zaś odszukując nową własność. Żyjemy, mimo że wszystko bezustannie umiera.
Żyjemy w czasach, w których norma jest czymś nienormalnym, a nienormalność stała się normą.
Ten, kto nie wybacza, nie potrafi też kochać.
Jeżeli czegoś żałujesz, musisz to robić z całkowitym wewnętrznym przekonaniem, lecz jednorazowo. Żal także musi być konstruktywny, musi działać i coś z sobą przynosić. Żal bezowocny jest typowym traceniem czasu. Niczego bowiem nie przynosi i niczego nie zmienia.
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe