Adam Sadowski

Adam Sadowski

Autor, 35 lat
Obserwuj
10 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Urodzony 10 czerwca 1986 roku w Polsce (Ciechanów)
Adam Sadowski – organista, doktor nauk społecznych.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Dyplom magisterski uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia w zakresie Interpretacji Organowej.
W latach 2012 – 2016 odbył studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2018 roku uzyskał stopień doktora nauk społecznych w zakresie psychologii, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. Cechy temperamentu i osobowości a poziom perfekcjonizmu i tremy u muzyków różnych specjalności. Jest autorem wydanej w 2020 roku książki pt. Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności.
Jego zainteresowania skupiają się wokół psychologicznych uwarunkowań wykonawstwa muzycznego. Ma w swoim dorobku publikacje naukowe w literaturze polskiej i angielskiej. Prowadzi także szkolenia z tej tematyki.
Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku. Jest dyrygentem chóru Świętego Ojca Pio oraz założycielem Stowarzyszenia Promień Sztuki. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad „Festiwalem organowym św. Michała Archanioła” w Płońsku, „Sopockimi Wieczorami Organowymi” oraz „Ciechanowskimi Wieczorami Organowymi w Farze”. W 2019 roku uzyskał stypendium artystyczne Miasta Sopot dla twórców kultury.
Występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w kraju i zagranicą.

Książki (2)

Sortowanie:
Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności
Perfekcjonizm i trema u muzyków różnych specjalności
Adam Sadowski
{}10/10
Książka wskazuje na podobieństwa i różnice w świecie muzyków różnych specjalności (instrumentaliści, wokaliści, improwizatorzy, teoretycy), przedstawia sposoby pracy nad utworem, ich pozytywne i nega...
Zarządzanie marketingowo-logistyczne
Zarządzanie marketingowo-logistyczne
Sabina Kauf, Marzena Kramarz, Adam Sadowski
Książka stanowi pierwszą na rynku wydawniczym pozycję przedstawiającą niestandardowe podejście do zarządzania marketingowo-logistycznego. Zostało one poszerzone o perspektywę zrównoważonego rozwoju o...

Komentarze

Cytaty Adam Sadowski

{} Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl