Stanisław Skoczeń

Stanisław Skoczeń

Autor, zmarł w 2011 (żył 81 lat)
Obserwuj
Urodzony w 1929 roku w Polsce
polski artysta fotograf, uhonorowany tytułem Artist FIAP (Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotografii). Członek ZPAF oraz Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego. Kapitan żeglugi wielkiej, mistrz fotografii marynistycznej. Klasyk fotoreportażu i doskonały obserwator otaczającego świata, który potrafił zarówno trafnie sfotografować, jak i opisać.

Od 1958 roku żegluje jako jachtowy kapitan żeglugi wielkiej. Autor albumu fotograficznego Spod żagla i współautor podręcznika Astronawigacja żeglarska. Międzynarodowa organizacja - Federation Internationale de L'Art Photographique - nadała mu tytuł Artiste Fiap w 1960 roku, a Ministerstwo Kultury i Sztuki uhonorowało go I nagrodą za całość prac o tematyce żeglarskiej w roku 1967. Przez kilkanaście lat prowadził Katowicką Komisję Egzaminacyjną na stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej.

Książki

Mazury mojej młodości - Stanisław Skoczeń
Mazury mojej młodości - Stanisław Skoczeń
Stanisław Skoczeń
Jak każdy z nas spotykam na swej życiowej drodze wielu przeróżnych ludzi. Ciekawych i mdłych, mądrych i nijakich. Jak każdy. Niektóre spotkania są przelotne, inne trwalsze. Jak u wszystkich. Niektórzy...

Komentarze

Cytaty Stanisław Skoczeń

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl