Szczepan Jeleński

Autor, zmarł w 1949 (żył 67 lat) 3 czytelników
Zostań fanem autora:
8.7 /10
3 oceny z 1 książki,
przez 3 kanapowiczów
Urodzony 22 grudnia 1881 roku w Polsce (Warszawa)
Szczepan Jeleński, ps. Bohdan Katerwa – polski inżynier i pisarz, popularyzator nauki.

Urodził się w Warszawie, w rodzinie Jana Jeleńskiego i Ludwiki z Czajewskich. Ukończył gimnazjum w Warszawie i Politechnikę Warszawską. W latach 1904–1907 był redaktorem „Dziennika dla Wszystkich”, w latach 1909–1913 redaktorem „Roli”.

Podczas I wojny światowej był członkiem zarządu głównego Koła Międzypartyjnego w Warszawie jako delegat Stronnictwa Chrześcijańsko- Demokratycznego.

W okresie międzywojennym był dyrektorem Księgarni św. Wojciecha w Poznaniu. Ponadto był członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, członkiem rady Polskiego Związku Wydawców Dzienników i Czasopism, redaktorem tygodnika ilustrowanego „Tęcza”.

Książki

Lilavati. Rozrywki matematyczne
2 wydania
Lilavati. Rozrywki matematyczne
Szczepan Jeleński
8.7/10

Fascynujący zbiór anegdot, gier, ciekawostek i zadań matematycznych Lilavati była córką sławnego indyjskiego matematyka z XII wieku – Bhaskary Aćarji. Jest to też tytuł jego dzieła matematycznego, ...

Płomienne serca: opowieści ewangeliczne
Płomienne serca: opowieści ewangeliczne
Szczepan Jeleński

Zbiór czterech nowel ewangelicznych ukazujących spotkania dzieci z Jezusem, które zaowocowały gorącą miłością do człowieka nawracającego i czyniącego cuda. Pierwsza nowela ukazuje początek działalnośc...

Podziel się pierwszym cytatem autora z innymi Kanapowiczami!
Dodaj pierwszy cytat!

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl