Andrzej Waszczuk

Andrzej Waszczuk

Autor
Obserwuj
Pochodzi z Kwiecewa, mieszka w Dobrym Mieście. Z wykształcenia elektryk, wykonuje zawód stolarza użytkowego i artystycznego. Wykonał m.in. ikonostas do cerkwi greckokatolickiej w Olsztynie.
Jego prawdziwą pasją jest fotografia.
„Fotografie wykonuje człowiek, nie sprzęt. Ja decyduję, co jest w kadrze i jeżeli nie potrafiłbym znaleźć ciekawego ujęcia, to żaden aparat by mi w tym nie pomógł”

W pracy fotografa Waszczuk posługuje się techniką analogową. Cały proces dotyczący powstawania zdjęcia, począwszy od naświetlania aż po wywołanie na papierze wykonuje samodzielnie.
„Jestem niezbyt zdyscyplinowany, jeśli chodzi o zasady kompozycji, moją fotografią rządzi światło”
Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Świątkach, Dobrym Mieście, Radzionkowie, Margantinie (Włochy), Chateauroux (Francja), Nidzicy, Olsztynie. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. „Turystyczne odkrywanie Warmii” (2007). Jego książka „Warmia. Ptasi raj” zajęła pierwsze miejsce w konkursie rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na najlepsze wydawnictwo promujące Warmię, Mazury i Powiśle (2011). Drugą jego pasją jest malarstwo olejne.

Książki (4)

Sortowanie:
Portret lasu
Portret lasu
Andrzej Waszczuk
...drzewa wokół nich wydają się być kolumnami z mitycznych świątyń, podtrzymującymi firmament nieba. ...rośliny jakby nie z tego świata, polujące na bajecznie kolorowe owady.
Sto widoków Warmii
Sto widoków Warmii
Andrzej Waszczuk
\"Sto widoków Warmii\". Kolorowe fotografie przedstawiające wspaniały świat warmińskiej przyrody.
Warmia ptasi raj
Warmia ptasi raj
Andrzej Waszczuk
Na terenie Polski odnotowano 450 gatunków ptaków. Część z nich to ptaki przelotne traktujące nasz kraj jako miejsce odpoczynku przed dalszą podróżą. Blisko połowa z nich (245 gatunków) gnieździ się na...
Warmia tajemnice natury
Warmia tajemnice natury
Andrzej Waszczuk
Do rąk czytelnika trafia album znanego artysty-fotografika miłośnika przyrody zatytułowany Warmia - tajemnice natury . W pierwszej chwili oglądając album można doznać ogromnego zaskoczenia. To nie jes...

Komentarze

Cytaty Andrzej Waszczuk

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl