Dziwny przypadek psa nocną porą Mark Haddon

Okładka Dziwny przypadek psa nocną porą
autor:
Mark Haddon
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2010
ISBN:
9788324716494

Opis

Głośna, oryginalna powieść, napisana w formie kryminału. Jej bohater (i narrator), piętnastoletni Christopher, to autystyczny chłopiec, żyjący w swym osobliwym świecie. Pewnego dnia odkrywa, że zamordowano psa sąsiadki. Chcąc rozwikłać tajemnicę, wyrusza w niezwykłą podróż, choć nigdy dotąd nie wypuścił się sam poza swoją ulicę... Pełna emocji, sugestywna, tragikomiczna historia dojrzewania w rzeczywistości, którą Christopher poddaje własnej, specyficznej logice.

Słowa kluczowe

Intrygujący tytuł przyciągnął mój wzrok, zapoznałam się z opisem na okładce i stwierdziłam: „Tak, muszę ją mieć”. Tak trafiła do mnie książka Marka Haddon'a „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Jest to pierwsza pozycja tego autora skierowana do dorosłego czytelnika, za którą otrzymał wiele nagród. ... więcej »
Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było, gdybyście nigdy niczego nie zapominali? Uważacie, że życie byłoby prostsze? Cóż...ja też tak myślałam. Chris lubi liczby pierwsze, listy, rozkłady, kosmos i prawdę. Nie lubi koloru żółtego i brązowego oraz kiedy ktoś go dotyka. Kiedy w drodze do ... więcej »
Cuda i dziwy
Recenzent: MarKo
Wydawca „Dziwnego przypadku psa nocną porą” reklamuje książkę jako kryminał. I faktycznie mamy niewyjaśnioną śmierć, najprawdopodobniej morderstwo i zagadkę, którą trzeba rozwikłać. Jednak forma powieści kryminalnej jest tylko przykrywką pod którą Mark Haddon chce nam pokazać świat chorego chłopc... więcej »
Dodali do kolekcji
Atrixanka
arwena
sowkachoinowka
cynamonowa
masapare
Immora_Fray
Azzura
CukierekShow
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!