Temat

Do światła, Andriej Diakow - patronat nakanapie.pl

Postów na stronie:
2012-05-31 10:57 #
Już za miesiąc polska premiera książki Andrieja Diakowa „Do światła”, która w Rosji została uznana za najlepszą powieść wydaną w serii Uniwersum Metro 2033.





Z tej okazji Wydawnictwo Insignis na stronie metro2033.pl rozpoczyna publikację jej fragmentów. Można je przeczytać albo wysłuchać (nagrania w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły), a następnie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy gadżet – stalowy termos z logo Uniwersum Metro 2033.

W tym tygodniu dostępny jest pierwszy fragment powieści „Do światła”.

„Do światła” to pierwszy tom trylogii Andrieja Diakowa, ukazującej się w ramach Uniwersum Metro 2033 – międzynarodowego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerów „Metro 2033” i „Metro 2034”, w którym biorą udział pisarze, osadzający swe historie w postapokaliptycznym świecie „Metra 2033”.

Pod wodzą Tarana, doświadczonego stalkera, wyrusza z petersburskiego metra grupa straceńców z misją odszukania tajemniczego światła, którego źródło tkwi gdzieś w Kronsztadzie. Stalker za udział w wyprawie zażądał… dwunastoletniego sierotę, Gleba. W grupie znajduje się też wyznawca kultu Exodusu, wierzący w Arkę, która zabierze wybrańców do raju wolnego od promieniowania.

Jak rozwiną się szorstkie początkowo relacje opiekuna i chłopca? Co czeka na wędrowców u celu? Czy spotkają innych, którzy przetrwali Katastrofę? Czy może z bazy Floty Bałtyckiej zabierze ich krążownik „Wariag” – mityczna Arka wyznawców Exodusu?

„Do światła” Andrieja Diakowa to w Rosji największy sukces w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 od czasu legendarnego „Metra 2033”.
# 2012-05-31 10:57
Odpowiedz
2012-05-31 20:15 #
Do posłuchania

# 2012-05-31 20:15
Odpowiedz
2012-06-05 12:38 #
Oczekując na premierę książki „Do światła” zapraszamy do lektury kolejnego fragmentu książki.

Jeżeli nie chcecie czytać to możecie przeczytać fragment, w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły, można również odsłuchać na stronach



Przeczytajcie albo posłuchajcie o losach Gleba, Tarana i innych bohaterów „Do światła”.

Książka ukaże się 27 czerwca, a dla fanów Uniwersum Metro 2033 wydawnictwo Insignis przygotowało wyjątkową niespodziankę, dodatek do każdego egzemplarza „Do światła”. Jaka to niespodzianka – to na razie tajemnica.

Na stronie www.metro2033.pl zostały też opublikowane wyniki pierwszego konkursu oraz nowe pytanie konkursowe. Odpowiedź na nie daje każdemu szanse wygrania unikalnego stalowego termosu z logo Uniwersum Metro 2033. Zapraszamy do lektury i udziału w konkursie!
# 2012-06-05 12:38
Odpowiedz
2012-06-11 19:47 #
Prezentujemy trzeci fragment powieści „Do światła”, która ukaże się już 27 czerwca w ramach projektu Uniwersum Metro 2033. Autorem książki jest Adriej Diakow, 34-letni mieszkaniec St. Petersburga. Napisane w dwa zaledwie miesiące „Do światła” zostało uznane w Rosji za najlepszą książkę Uniwersum Metro 2033 wydaną w 2010 roku.

We wtorek 12 czerwca świętujemy też 33. urodziny Dmitrija Glukhovsky’ego, autora „Metra 2033” i pomysłodawcy Uniwersum Metro 2033. Jubilatowi życzmy wszystkiego najlepszego (no… może oprócz zwycięstwa reprezentacji Rosji w meczu z Polską). Wszystkim, którzy chcą przeczytać legendarne „Metro 2033” przypominamy, że można je zupełnie za darmo pobrać ze strony metro2033.pl

Czytając trzeci fragment „Do światła” dowiecie się, jak doszło do wspólnej wędrówki Tarana i Gleba.

Fragment dostępny jest też w formie audio w niezrównanej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.


Po zapoznaniu się z fragmentem zapraszamy do udziału w konkursie na stronie metro2033.pl. Należy odgadnąć, co będzie gratisową niespodzianką dołączaną do każdego egzemplarza książki „Do światła”. Jeden z siedmiu termosów opatrzonych logo Uniwersum Metro 2033 może być Twój!
# 2012-06-11 19:47
Odpowiedz
2012-06-19 12:48 #
Dzisiaj publikujemy czwarty, przedostatni już fragment najnowszej książki z cyklu Uniwersum Metro 2033 – „Do światła”. Wszystkim, którzy czekają na pełny tekst książki przypominamy, że premiera już za 9 dni – 27 czerwca.

W czwartym fragmencie przeczytacie o trudnych początkach wspólnej wyprawy Gleba i Tarana, kryjówce stalkera i o tym, jak w metrze smakują… brzoskwinie.

Fragment dostępny jest też w formie audio w niezrównanej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.


Zapraszamy też do udziału w konkursie i wykorzystania przedostatniej szansy, by wygrać termos z logo Uniwersum Metro 2033.

Powodzenia!


Ujawniamy co będzie gratisowym dodatkiem do książki „Do światła”

Dobra Nowina Artema. Zakończenie powieści „Metro 2033” nie napawa optymizmem. Wydaje się, że dla rodzaju ludzkiego nie ma już nadziei i czeka go powolna zagłada. Czy aby na pewno? Przeczytaj „Ewangelię według Artema”, nowy końcowy rozdział „Metra 2033”, nadający książce inną, zaskakującą wymowę. Autorem „Ewangelii” jest sam Dmitry Glukhovsky.

„Ewangelia według Artema” w formie szesnastostronicowej broszury będzie dołączona do każdego egzemplarza powieści Andrieja Diakowa „Do światła”.

Wszystkim, którzy nie mogą się doczekać lektury „Ewangelii według Artema”, zdradzamy jej początek:

„W twarz lecą mi białe plastikowe torebki.

Odklejam je od wizjera maski przeciwgazowej i wypuszczam – i torebki, pochwycone przez wiatr, płyną w powietrzu dalej, podobne do meduz.
Prawdziwych zwierząt się tu nie spotyka – ani tych zwyczajnych, ani nawet przystosowanych do radiacji potworów.

W promieniu wielu kilometrów nie ma jednego żywego listka, jednego źdźbła trawy…
Tylko sadza i stopiony metal, zwęglone szczątki i betonowy gruz. Jeśli nawet wiatr przywiewa tu nasiona jakichś roślin, to padając na tę przeklętą ziemię, nie mogą przeżyć i wysychają.

I nawet torebki zatrzymują się tu tylko po to, by odpocząć, a potem pędzą dalej.
Przychodzę tu codziennie i dawno już straciłem rachubę dni, które tu spędziłem.
Ubieram się w ciężki skafander ochronny, zakładam maskę przeciwgazową, biorę broń i wyruszam na górę ruchomymi schodami. Z początku odprowadzali mnie dziwnymi spojrzeniami: były w nich jednocześnie pobłażliwość, podziw i szyderstwo. Teraz wszyscy się przyzwyczaili i przestali zwracać na mnie uwagę. I tak jest mi wygodniej”.
# 2012-06-19 12:48
Odpowiedz
2012-06-27 12:05 #
Od dziś w księgarniach książka Andrieja Diakowa, "Do światła", najnowszej powieści w ramach projektu Uniwersum Mero 2033. Do każdego egzemplarza został dołączony nowy, nieznany dotąd rozdział końcowy kultowego Metra 2033, napisany przez samego Dmitrija Glukhovsky’ego!

Z petersburskiego metra wyrusza grupa straceńców pod wodzą Tarana, doświadczonego stalkera opiekującego się dwunastoletnim sierotą Glebem. Celem wyprawy jest odszukanie tajemniczego światła, którego źródło znajduje się gdzieś w Kronsztadzie. Czy u celu czeka na nich mityczna Arka, w którą wierzą wyznawcy Exodusu, nowej religii upatrującej raju wolnego od promieniowania gdzieś we Władywostoku? A może kronsztadzkie światło wabi tylko wędrowców niczym ćmy w pułapkę?

W Rosji "Do światła" było największym sukcesem wydawniczym od czasu niezapomnianego Metra 2033.

Do książki dołączyliśmy nieznany rozdział końcowy kultowego Metra 2033, autorstwa samego Dmitrija Glukhovsky’ego zatytułowany Ewangelia według Artema.

Zapraszamy do mrocznego Uniwersum Meto 2033!

Zapraszamy do przeczytania piątego fragmentu książki lub do odsłuchania go w niezrównanej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

# 2012-06-27 12:05
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Graciarnia

czyli miejsce do którego trafiają wszystkie stare i martwe tematy zaśmiecające inne grupy :)
© 2007 - 2024 nakanapie.pl