Temat

Tupcio Chrupcio: Mam rodzeństwo - patronat nakanapie.pl

Postów na stronie:
2011-06-03 09:54 #
Wydawnictwo Wilga wydało ponownie książeczkę z serii o Tupciu Chrupciu: Mam rodzeństwo

Mama zajęta, tata w pracy. A tu czas na zabawę. Tylko, że Tupcio nie ma się z kim bawić. Dużo raźniej jest kolegom, którzy mają siostry i braci. Tupcio zamarzył o braciszku. Idealnym towarzyszu zabaw i gry w piłkę. Czekał cierpliwie, przygotował prezenty dla przybysza i wreszcie na świecie pojawiła się… całkiem malutka siostrzyczka. Plany Tupcia legły w gruzach. Szybko jednak przekonał się, że bycie starszym, dzielnym bratem to wielka duma i radość.

Piękne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książek. Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w Misiu” i „Świerszczyku”. Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych. Od kilku lat mieszka w Rzymie. Jak mówi: „Żyją tam bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha”.

Tupcio Chrupcio – to seria książeczek o myszce, która wkracza w „dorosłe” dzieciństwo, a przed nią poważnie wyzwania: pożegnanie z pieluszką, mycie zębów, kłopoty ze spaniem i jedzeniem, zmienne nastroje, pierwszy dzień w przedszkolu, przyjęcie urodzinowe, a do tego nieoczekiwane przyjście na świat siostry.

Ta historyjka o Tupciu Chrupciu to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem o istotnych dla niego sprawach: o tym, czy zabawa z młodszym rodzeństwem to przyjemność czy też obowiązek?

„Wychowanie przez czytanie” to idea, dzięki której dziecko może utożsamić się z bohaterem książki. Rozmawiając z dzieckiem o przeczytanej opowieści pomagamy mu nabrać, potrzebnej w przyszłości w przedszkolu i szkole, umiejętności czytania ze zrozumieniem.
# 2011-06-03 09:54
{}
Odpowiedz
@martagieks
@martagieks
883 książki 205 postów
2011-06-03 10:33 #
Coś dla mojego Kajtka:) Może uwierzy,że młodszy brat to szczęście i gryźć się go nie powinno:)
# 2011-06-03 10:33
{}
Odpowiedz
@AnnaKa26
@AnnaKa26
49 książek 172 posty
2011-06-03 10:37 #
Zapytałam synka czy chcialby mieć rodzenstwo, odpowiedział, ze nie bo bede tez je kochała:) ewentualnie moze byc braciszek, ale jak bedzie nie grzeczny to go oddamy babci:) Może właśnie ta książeczka pomoże zmienić mu zdanie):
# 2011-06-03 10:37
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Graciarnia

czyli miejsce do którego trafiają wszystkie stare i martwe tematy zaśmiecające inne grupy :)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe