Temat

Tworzenie bloga czy wydanie książki?

Postów na stronie:
HA
@halinahag
1 post
2019-10-24 12:18 #
Witam, z wykształcenia jestem dietetykiem oraz specjalistą do spraw zdrowego stylu życia. Hobbystycznie zajmuje się także trenowaniem ludzi na siłowni i fitnessie. Generalnie zdrowy tryb życia i zdrowe życie bez wysiłku jest moim konikiem. Nie jestem jednak osobą śmiałą by promować ten temat jako coacher ponieważ wymaga to wiele wysiłku psychicznego i kontaktu z ludźmi na który nie jestem gotowa. Zastanawiam się nad inną formą - przekaz tekstowy. Myślę się od jakiegoś czasu, która opcja byłaby lepsza i która niosła by za sobą lepsze opcje w postaci bonusów tj. dotarcie do czytelnika i zaistnienie w środowisku - wydanie książki o zdrowym stylu życia (których już jest mnóstwo na runku) czy prowadzenie merytorycznego bloga (np. takiego https://byc-zdrowym.pl/ także o zdrowiu) Ma ktoś doświadczenia w tym temacie? Co jest też bardziej opłacalne finansowo? Nie ukrywam, że chciałabym aby moja wiedza przyniosła też jakiś zysk. Z góry dziękuję na rady. 
# 2019-10-24 12:18
Odpowiedz
@Johnson
@Johnson
477 książek 1518 postów
2020-10-13 10:44 #
W social mediach ogarnia temat zdrowego żywienia Doktor Ania, i też wydaje książki oprócz bloga. Zaczynała chyba właśnie od bloga, oprócz tego ciśnie instagrama. Możesz prześledzić jej temat.
https://nakanapie.pl/autorzy/doktor-ania
# 2020-10-13 10:44
Odpowiedz
@Sylwia_K
@Sylwia_K
213 książek 10 postów
2019-11-03 15:08 #
Ja wprawdzie nie mam doświadczenia, ale według mnie sensownie jest najpierw zaistnieć w sieci, a dopiero potem zabierać się za wydawanie książki. Przy czym sam blog w dzisiejszych czasach może nie wystarczyć, żeby zgromadzić odpowiednio dużą społeczność, a co za tym idzie, przekuć ilość wejść na profity. Z tego, co zaobserwowałam, największą moc oddziaływania jeśli chodzi o tematy zdrowia i diety ma obecnie instagram, większość blogerów równolegle tworzy treści właśnie na tej platformie, a sporo osób popularnych na instagramie wydaje potem książki. Napisałaś, że jesteś osobą nieśmiałą, dlatego pewnie ciężko byłoby ci początkowo dodawać jakieś instastories, ale mogłabyś zacząć od zdjęć i opisów, a kto wie, może potem przekonałabyś się do krótkich filmików? Życzę powodzenia!
# 2019-11-03 15:08
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

nakanapie.pl

O tym co nowego w serwisie, o Waszych pomysłach i o nas
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl