Temat:

Z głowy

@ferroox
@ferroox
10 książek · 2 postów
2019-04-08 20:42 #
Pisałam i pisałam. Tylko dla siebie oczywiście..
Chowałam moje zeszyty zapełnione słowami płynącymi z głowy. Wiedziałam, że gdzieś tam właśnie, w różnych zakamarkach chowały się one przez jakiś czas, po czym przepływały nagle w magiczny, pod pewnym względem, sposób do świadomości. Zanim spłynęły na kartkę, słowa łączyły się z innymi słowami. Tak zapisałam kilkadziesiąt stron. Właśnie tymi słowami.
Po długim czasie zdecydowałam się pokonać swój lęk przed wydostaniem się ich chociaż na jeden z promieni światła dziennego. Wzięłam udział w konkursie poetyckim. Jednym, drugim.. Był to dla mnie pewien przełom. W jednym z konkursów musiałam pokonać też inną granicę.. granicę mówienia. A właściwie wyrecytowania jednego z moich wierszy. Z niemałym lękiem udało mi się to zrobić i to był kolejny punkt zwrotny w moim myśleniu o słowach z mojej głowy. One się komuś spodobały, ktoś ich wysłuchał, ktoś bił brawo, ktoś wręczył dyplom. Ktoś coś w nich zobaczył. Popchnęło mnie to w stronę nie promienia, a całej fali światła dziennego. Nagle zechciałam, aby każdy znał moje słowa, moje wiersze. Oczywiście wiedziałam, że jest to niemożliwe, ale wiedziałam też, że jeżeli coś z tym zrobię, poznać je mogą chociaż te najbliższe mi osoby. Tak oto stworzyłam w ciągu kilku nocnych godzin  projekt mojego tomiku. Odnalazłam rysunek sprzed kilku tygodni, przeszukałam wszystkie zeszyty w poszukiwaniu tych najlepszych, dla mnie, wierszy. I zapisałam projekt z 33 wierszami. I jestem z niego dumna. I chcę się nim dzielić nadal.
Tak więc zostawiam tutaj link do mojego tomiku.
https://ridero.eu/pl/books/z_glowy/

Dziękuję, Dominika

# 2019-04-08 20:42

Grupa: Wasza Twórczość

Opowiadania, wiersze, miniatury...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"