20 Odsłon zachłannej młodości

6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
20 Odsłon zachłannej młodości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Debiutancka powieść Xiaolu Guo znanego polskim czytelnikom z bestsellerowego "TYTUŁ", przemyślana kompozycyjnie, zaskakująca opowieść o rozpaczliwej próbie budowania nowoczesnego życia w pozbawionym skrupułów, kipiącym energią Pekinie. "20 scen z zachłannej młodości" to zbiór opatrzonych zdjęciami epizodów, które przybliżają czytelnikowi współczesne Chiny i pozwalają zanurzyć się w klimacie wschodniej metropolii.
Fenfang, które życie w zapadłej wiosce na południu Chin koncentrowało się wokół zbiorów i obróbki batatów, porzuca rodzinę, by spróbować swych sił w Pekinie. Ogromne, czarujące perspektywami miasto, okazuje się miejscem bezwzględnej rywalizacji. By przeżyć, Fenfang ima się najróżniejszych, często najprostszych zajęć - pracuje w fabryce puszek, jest sprzątaczką.... Los uśmiecha się do niej, gdy przypadkowo poznany reżyser załatwia jej pracę statystki w Pekińskiej Wytwórni Filmowej. Ale Fenfang ma coraz większe ambicje, porzuca dorywcze zajęcie, by zająć się pisaniem scenariuszy... Kolejne nietrwałe związki, następujące jedno po drugim rozczarowania, usankcjonowany szowinizm i narzucający ścisłe reguły postępowania ustrój komunistyczny wyczerpują powoli siły dziewczyny.
Data wydania: 2010-09-17
ISBN: 978-83-7659-140-7, 9788376591407
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 240

Autor

Xiaolu Guo Xiaolu Guo Xiaolu Guo (ur. 1973) jest chińską pisarką i filmowcem, która wykorzystuje film i język literacki i rozwija własną wizję przeszłości Chin i jego przyszłości w globalnym środowisku. Jej powieści Mały słownik chińsko-angielski dla Lovers był nominowany...

Pozostałe książki:

Kamienna wioska Mały słownik chińsko angielski dla kochanków Urodziłam się dziewczynką
Wszystkie książki Xiaolu Guo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"20 odsłon zachłannej młodości"

2.09.2011

20 odsłon zachłannej młodości to 20 epizodów z życia młodej Chinki – Fenfang, która w poszukiwaniu nowego życia i własnego miejsca wyrusza ze swojej małej wioski do Pekinu. To właśnie Pekin wydaje się symbolem sukcesu, kariery, bogatego życia i wielkich szans. Fenfang jest siedemnastolatką jakich wiele, zarówno w Chinach jak i w każdym kraju. Chc... Recenzja książki 20 Odsłon zachłannej młodości

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
7 /10
Przeczytane 🔄 Z wymiany 👣 Poszły sobie w świat... Odwiedzamy Chiny ❤ 2016 ❤

"20 odsłon zachłannej młodości" to książka, która zebrała bardzo wiele skrajnych opinii. Jednym się podoba, inni uważają ją za nieciekawą, a mnie naprawdę zainteresowała. Dzięki niej mogłam bliżej poznać Chiny z punktu widzenia nastoletniej dziewczyny, która opuszcza dom rodzinny w małej wiosce na południu kraju i udaje się do Pekinu.

W dwudziestu odsłonach - epizodach z codziennego życia w stolicy Fenfang zawarła wiele celnych spostrzeżeń na temat komunistycznych Chin. Wyjazd do Pekinu miał dać jej szansę na odniesienie sukcesu, rozpoczęcie nowego, interesującego życia na planach filmowych i zerwanie z przeszłością, czyli smutnym i biednym dzieciństwem w małej wsi o intrygującej nazwie Wzgórze Słodkiego Imbiru. Fenfang spędziła w mieście dziesięć lat swojego życia łapiąc się dorywczych zajęć, przeprowadzając z miejsca na miejsce i ciągle poszukując drogi do sukcesu. Pracowała w fabryce zabawek, próbowała swoich sił jako aktorka-statystka, pisała scenariusze filmowe, ale nie udało jej się przebić do świata kultury i bogatych ludzi. Dziewczyna dzielnie stawiała czoło niechęci, przeciwnościom, komunistycznemu prawu i zasadom, ale była to przysłowiowa "walka z wiatrakami". Pomimo tak długiego czasu spędzonego w Pekinie Fenfang wciąż pozostawała w punkcie wyjścia nie mając pracy, pieniędzy, mieszkania, rodziny.

"20 odsłon zachłannej młodości" to przygnębiający, chwilami bulwersujący obraz kraju, w którym trudno jest wybić się ludziom młodym, rządnym sukcesu nawe...

| link |
@Asamitt
2019-12-01
5 /10
Przeczytane Klimaty Orientu ✈ Wymienione/Sprzedane
@Chibik
2012-11-17
10 /10
Przeczytane
@cyni
2011-08-23
8 /10
Przeczytane
@Corunia
2011-07-25
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka 20 Odsłon zachłannej młodości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl