Mały słownik chińsko angielski dla kochanków

Xiaolu Guo
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Mały słownik chińsko angielski dla kochanków
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Dla młodziutkiej Chinki Zhuang studia w angielskiej szkole językowej to prawdziwa szansa życiowa. Ale dziewczyna nie potrafi odnaleźć się w europejskiej metropolii, w świecie obcej kultury i niepojętych zachowań. Zhuang potrzebuje przewodnika, który objaśniłby jej ten labirynt znaczeń. Tłumaczem nieznanego staje się poznany przypadkowo w kinie starszy o 20 lat artysta rzeźbiarz, który wiedzie życie pośród londyńskiej cyganerii. Przeżył już młodzieńczy bunt teraz tworzy z potrzeby serca. Spotkanie tych dwojga da początek dziwnemu związkowi, w którym on jest nauczycielem, a ona wdzięczną uczennicą. Mężczyzna otwiera przed nią zupełnie nowy świat - świat seksu, wolności, odkrywania samej siebie. Czy miłość Pigmaliona i jego muzy ma szansę na spełnienie? Zhuang przekona się, że słowo "miłość" nie zawsze znaczy to samo po angielsku, co po chińsku. Aby zrozumieć mężczyznę dobra znajomość jego języka nie wystarczy...
Tytuł oryginalny: A Concise Chinese-English Dictionary for Lovers
Data wydania: 2009-02-13
ISBN: 978-83-7359-772-3, 9788373597723
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 326
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Xiaolu Guo Xiaolu Guo Xiaolu Guo (ur. 1973) jest chińską pisarką i filmowcem, która wykorzystuje film i język literacki i rozwija własną wizję przeszłości Chin i jego przyszłości w globalnym środowisku. Jej powieści Mały słownik chińsko-angielski dla Lovers był nominowany...

Pozostałe książki:

Kamienna wioska 20 Odsłon zachłannej młodości Urodziłam się dziewczynką
Wszystkie książki Xiaolu Guo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mały słownik chińsko angielski dla kochanków? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2019-11-30
6 /10
Przeczytane * Własne Klimaty Orientu

Czyta się dość przyjemnie te nieporadne monologi, rozważania Chinki. Obserwuje jak na moich oczach dokonuje się przemiana dziewczyny w kobietę, jak rośnie jej wiara w swoje możliwości, jak dojrzewa ucząc się samej siebie, do tego próbuje ogarnąć nową tak diametralnie inną rzeczywistość kulturową.
Zhuang szybko orientuje się,że tu dokąd przybyła nie grupa, społeczeństwo ale jednostka jest najistotniejsza, jej potrzeby, dążenia,bez form podporządkowania się ogółowi. Co dla niej stanowi istotne novum. A odkrywa to przy pomocy języka. To „ty”,”ja”,”on” istnieje na początku zdania i w świadomości zbiorowej Anglików. Na bazie zagadnień językowych można obserwować różnice między Zachodem a Wschodem. Jedna z lepszych lekcji na temat obyczajowości Chin. Są to takie cząstki elementarne życia, które trudno zgłębić obcokrajowcom podróżującym po Dalekim Wschodzie.

Książka między innymi, albo przede wszystkim o tym, jak samotnie czuje się cudzoziemiec gdziekolwiek na świecie by się znajdował, szczególnie zaś w diametralnie odmiennej kulturze. W tym wypadku, jak Azjata może poczuć się wśród Europejczyków. Ale też można sobie wyobrazić nas samych zagubionych i przytłoczonych odmiennymi standardami życia na terenie krajów azjatyckim.

Język narracji może się nie podobać, może być nawet irytujący na dłuższą metę ze względu na częste braki w słownictwie, źle użyte formy czy ogólnie niegramatyczne wypowiedzi, ale jest to język osoby uczącej się języka, co nadaje wiarygodnoś...

× 4 | link |
@mag85
2013-04-24
10 /10
Przeczytane

Bardzo dobra książka. Styl autorki, historia i oprawa graficzna współgrają tutaj perfekcyjnie. Historia młodej Chinki, która przechodzi etap swojego "dorastania" w warunkach zupełnie odległych od tego co jest dla niej znane od dziecka, jest bardzo pouczająca. Mimo tak dużej różnicy kulturowej śmiało odnalazłam w jej opowieści, sposobie widzenia świata, samą siebie. Jestem pod dużym wrażeniem. Zdecydowanie polecam!

| link |
@cyni
2009-09-11
Przeczytane Posiadam.. Posiadam..

Dostałam tę książkę dzisiaj w prezencie i zapowiada się bardzo obiecująco. Już pierwsze słowa: "W tej książce nic nie jest prawdą, oprócz ich miłości" mnie zachwyciły. Teraz tylko wyłączam komputer i zasiadam do tej lektury ;)

| link |
OM
2014-04-03
10 /10
Przeczytane moja
@Anna_Scott
2012-05-30
10 /10
Przeczytane
KI
2009-03-01
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nienawidzę siebie, że jestem taka potrzebująca. Chcę miłości tak, jak twarda szczoteczka chce myć chore zęby, a kończy we krwi. Im bardziej się staram, tym więcej krwi. Ale wierzę, że miłość p...”
#
“Każdy stara się być optymistą. Ale bycie optymistą jest trochę nudne i nieuczciwe. Przegrani są bardziej ciekawi niż wygrani.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl