8000 m n.p.m. Dach świata. Historie o zdobywcach najwyższych szczytów

Sławomir Adamczak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
8000 m n.p.m. Dach świata. Historie o zdobywcach najwyższych szczytów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

8000 m n.p.m. Dach świata opowiada o najwyższych górach naszej planety i dziejach ich zdobywania, które obfitowały w wydarzenia zarówno wzniosłe, zakończone spektakularnym sukcesem, jak i tragiczne. Nie jest to szczegółowa encyklopedia - raczej opowieść o kilkudziesięciu najciekawszych, najważniejszych czy najtragiczniejszych wyprawach na wszystkie Ośmiotysięczniki. Każdemu z nich poświęcony jest osobny rozdział.
Autor nie stroni od wydarzeń, które do tej pory budzą kontrowersje, jednak w miarę możliwości ukazuje je z punktu widzenia wszystkich zaangażowanych stron.

Książka pozwala przenieść się w rejony dostępne dla nielicznych, gdzie panują kilkudziesięciostopniowe mrozy, wieją huraganowe wiatry, niespodziewanie schodzą lawiny i odsłaniają się ukryte pod śniegiem szczeliny lodowcowe. W tym świecie płyną łzy radości i rozgrywają się dramaty ostatnich pożegnań, zdarzają się cudowne ocalenia, lecz także niepotrzebne wypadki.

Opowieści o zmaganiach z najpotężniejszymi i najgroźniejszymi szczytami wzbogacają pełne emocji relacje i wspomnienia uczestników najsłynniejszych wypraw.
Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-8222-264-7, 9788382222647
Wydawnictwo: SBM
Stron: 240
dodana przez: biegajacy_bibliotekarz

Autor

Sławomir Adamczak Sławomir Adamczak
Urodzony w 1970 roku w Polsce
Mieszkaniec Poznania, miłośnik fotografii oraz podróży – autor przewodników turystycznych i przewodników wypraw fotograficznych. Od 2000 roku prowadzi bloga fotograficzno-podróżniczego pod adresem @Link, za pośrednictwem którego dzieli się swoimi d...

Pozostałe książki:

Budapeszt i Węgry. Pascal GO! Bułgaria Peru i Boliwia. Praktyczny przewodnik Amsterdam [Pascal Lajt] Chalkidiki przewodnik Pascal Lajt
Wszystkie książki Sławomir Adamczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Marzenia ukryte w książce

21.11.2021

Moim największym marzeniem dotyczącym gór jest wyjazd w Himalaje, by zobaczyć ośmiotysięcznik. Trekking w takich okolicznościach byłby moim spełnieniem, jeśli chodzi o góry. Wiem też, że jest to praktycznie nieosiągalne, choć wiadomo, pomarzyć można. Tym bardziej że wyobraźnię pobudzają książki o tematyce górskiej. 8000 m n.p.m. - Dach świat. Hist... Recenzja książki 8000 m n.p.m. Dach świata. Historie o zdobywcach najwyższych szczytów

Moja opinia o książce

Opinie

@Agnieszka_blog
2022-01-03
10 /10
Przeczytane
@biegajacy_bibliotekarz
2021-11-14
8 /10
Przeczytane Moje góry

Cytaty z książki

O nie! Książka 8000 m n.p.m. Dach świata. Historie o zdobywcach najwyższych szczytów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl