Aavariis. Strach i samotność

Szymon Hintzke
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Aavariis. Strach i samotność
Książka Aavariis. Strach i samotność
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Miejscowy alchemik Erick Horldston wiedzie spokojne życie wraz ze swoją wybranką Anną Loff w okręgu Czterech Wysp. Wysoki blondyn większość czasu spędza w swojej pracowni, przygotowując mikstury pomagające utrzymać stan zdrowotny mieszkańców na dobrym poziomie. Pewnego dnia do miasta Cait Dun na święto ludowe przypływa słynny w całym Aavariis bard, niejaki Falkus Wolken. Erick wie, że Anna uwielbia owego jegomościa, dlatego wpada na pewien pomysł. Chce poprosić barda, by ten zaszczycił swą osobą bardzo ważną dla nich uroczystość. Tak też się stało. Erick i Anna łączą się węzłem małżeńskim i wyprawiają ucztę weselną. Niespodziewanie na uczcie nadzorca okręgu Czesław Okoń prosi Ericka o przysługę. Czego chciał nadzorca, dlaczego zakłócił tak szczególny dzień? Tego się dowiemy, zagłębiając się w tajemniczy i z pozoru kolorowy świat Aavariis. Nazywam się Szymon i mam dziewiętnaście lat. Chciałbym przedstawić Państwu moją debiutancką powieść fantasy, będącą dla mnie ostatecznym triumfem nad chorobą, z którą zmagałem się od dłuższego czasu – depresją. Pisanie tej powieści każdego dnia było dla mnie ucieczką od codzienności. Zamykałem się w wykreowanym przeze mnie fantastycznym świecie, przez co czułem się lepiej. Jestem zwykłym nastolatkiem niewyróżniającym się zbytnio z tłumu. Wolny czas poświęcam właśnie na pisanie, czego owocem jest książka trzymana w Państwa dłoniach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż nie należy ona do idealnych i umiem w pełni ten fakt zaakceptować. Jakkolwiek by patrzeć, jest to dopiero mój pierwszy malutki krok w karierze pisarskiej. Mam w głowie wiele pomysłów i stale się rozwijam. Planuję wydać tomik poezji, w którym znajdują się zarówno wiersze, jak i proza poetycka pisane właśnie w czasie zmagania się przeze mnie z chorobą. Aktualnie też pracuję nad powieścią, w której poruszam temat depresji, lęków społecznych i mobbingu. Nie stoję w miejscu i próbuję szlifować swoje umiejętności poprzez codzienne pisanie i czytanie książek. Życzę miłej lektury!  
Data wydania: 2019-06-03
ISBN: 978-83-8159-130-0, 9788381591300
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Stron: 112
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Strach i samotność

Na samym początku przybliżę fabułę tej książki, byście mogli zobaczyć, o czym ona jest. Erick Horldston to miejscowy alchemik, który wiedzie spokojne życie wraz ze swoją partnerką Anną, niezwykle piękną kobietą. Są oni w sobie bardzo mocno zakochani, on troszczy się o nią w chorobie, robi wszystko ... czytaj dalej »

Aavariis

"Aavariis. Strach i samotność" Erick Horldstom jest miejscowym alchemikiem w okręgu Czterech Wysp. Większość czasu przebywa w swojej pracowni, gdzie przygotowywuje mikstury. Pewnego dnia w Aavariis pojawia się słynny Falkus Wolken. Erick chcąc wykorzystać ten fakt prosi go aby uczestniczył podczas... czytaj dalej »

Debiut

Debiut młodego chłopaka z potencjałem. Autor ma zaledwie 19 lat, ale pisze bardzo ładnie .Szymon zabiera nas do fantastycznego świata w Okręgu Czterech Wysp. Erick jest alchemikiem, od lat zakochany w Annie. Anna z powodu choroby nie może wziąć udziału w koncercie ulubionego barda, ale Erick szy... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Kobietaczytajaca
2020-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Zakreconaa_19
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam
@zetbasia27
2019-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Aavariis. Strach i samotność. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}