Adolf Hitler 1945 : koniec legendy

Peter Raina
Adolf Hitler 1945 : koniec legendy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Sześćdziesiąt lat po wydarzeniach przypomnianych w tej książce trudno uwierzyć, że miały one miejsce. Trudno uwierzyć, że jeden z najwybitniejszych narodów europejskich upadł tak nisko, winny nie tylko rozpętania wojny i gehenny obcych, ale i samozagłady. Niemcy do końca i w olbrzymiej większości pozostali wierni swemu Fuhrerowi, gotowi byli ginąć za niego nawet wówczas, gdy sytuacja była wprost beznadziejna. Warto przypomnieć, że tysiące Niemców wraz z nim popełniło samobójstwo wyznając zasadę "mój honor, to wierność". Peter Raina przypomina nam biogram Adolfa Hitlera, genezę i program hitleryzmu, ale głównie przygląda się ostatnim tygodniom jego życia i działalności.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-87689-81-0, 9788387689810
Wydawnictwo: von Borowiecky

Autor

Peter Raina Peter Raina
Urodzony w 1935 roku w Indiach
Peter Raina (ur. 1935) – historyk pochodzenia indyjskiego, absolwent historii na Uniwersytecie Oksfordzkim, doktoryzował się w 1966 na Uniwersytecie Warszawskim. Działacz opozycyjny w okresie PRL. W swojej twórczości porusza głównie temat polskiego ...

Pozostałe książki:

1978 Wybór Papieża Jana Pawła II zapiski prymasa Anatomia linczu. Sprawa Ojca Konrada Hejmo Arcybiskup Bronisław Dąbrowski Portret Teczka ks. Henryka Jankowskiego. Agenci SB w kurii gdańskiej Bliski szpieg
Wszystkie książki Peter Raina

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Adolf Hitler 1945 : koniec legendy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Adolf Hitler 1945 : koniec legendy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl