Aion. Przyczynki do symboliki jaźni

Carl Gustav Jung
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Aion. Przyczynki do symboliki jaźni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"W Aionie" ponownie podjąłem problem Chrystusa. Nie chodziło mi już jednak o kwestię paraleli, jakie można by dlań znaleźć w "Geistesgeschichte", lecz o konfrontację postaci Chrystusa z psychologią. Poza tym nie ujmowałem postaci Chrystusa jako wolnej od wszystkiego, co zewnętrzne, lecz chciałem pokazać wielowiekowy rozwój treści religijnej, którą on uosabia.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-89158-92-5, 9788389158925
Wydawnictwo: KR
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Carl Gustav Jung Carl Gustav Jung
Urodzony 26 lipca 1875 roku w Szwajcarii (Kesswil)
Carl Gustav Jung – szwajcarski psychiatra i psycholog. Był twórcą psychologii głębi, na bazie której stworzył własną koncepcję nazywaną psychologią analityczną (stanowiącą częściową krytykę psychoanalizy). Wprowadził pojęcia nieświadomości zbiorowej...

Pozostałe książki:

Podróż na Wschód Przełom cywilizacji Typy psychologiczne Życie symboliczne Aion. Przyczynki do symboliki jaźni Memories, Dreams, Reflections Nowoczesny mit. O rzeczach widywanych na niebie O rozwoju osobowości Praktyka psychoterapii Psychologia przeniesienia Rozmowy, wywiady, spotkania Wspomnienia, sny, myśli Analiza marzeń sennych według notatek z seminariów 1928-1930 Archetypy i nieświadomość zbiorowa Archetypy i symbole: pisma wybrane Czerwona księga Człowiek i jego symbole Dynamika nieświadomości Mandala - symbolika człowieka doskonałego Marzenia senne dzieci Mysterium coniunctionis. Studia o dzieleniu i łączeniu przeciwieństw psychicznych w alchemii O istocie psychiczności. Listy 1906-1961 O istocie snów O naturze kobiety O psychologii i patologii tzw. zjawisk tajemnych O zjawisku ducha w sztuce i nauce Odpowiedź Hiobowi Podstawy psychologii analitycznej. Wykłady tavistockie Psychologia a alchemia Psychologia a religia Psychologia a religia Zachodu i Wschodu Psychologia kundalini - jogi. Według notatek z seminariów 1932 Psychologia wierzeń religijnych Rebis czyli kamień filozofów Symbol przemiany w mszy Symbole przemiany Taoistyczny Sekret Złotego Kwiatu oraz Księga Świadomości i Życia Wizje. Notatki z seminarium 1930-1934 Zaratustra Nietzschego. Notatki z seminarium 1934-1939 Zasadnicze problemy psychoterapii
Wszystkie książki Carl Gustav Jung

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Aion. Przyczynki do symboliki jaźni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@SYSTEM
@SYSTEM
2009-01-03
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Aion. Przyczynki do symboliki jaźni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl