Aktor musi grać, by żyć

Artur Barciś, Kamila Drecka-Anderman
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Aktor musi grać, by żyć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Niemal wszyscy znają go z serialu Ranczo, gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nieco starsi zapamiętali płochliwego „inżyniera instalacji podziemnych”, Tadeusza Norka, trzymanego krótko przez żonę Danutę, w którego wcielał się w Miodowych latach, oraz jego role w cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego.

Tylko nieliczni wiedzą, jakim jest człowiekiem, gdy zmywa charakteryzację. Kim zatem jest Artur Barciś?
To nie tylko utalentowany aktor i reżyser, szczęśliwy i spełniony człowiek: mąż ukochanej żony Beby, wspaniały ojciec i dziadek. To niezwykła osobowość – człowiek wielu zalet i talentów. Kiedy życie go do tego zmuszało, pasł krowy, dziergał oryginalne swetry, chodził na szesnastocentymetrowych szpilkach, zdzierał azbest z wież World Trade Center. Jako jeden z pierwszych aktorów w Polsce założył własną stronę internetową barcis.pl, by być w kontakcie z fanami. W czasie pandemii zamieszczał na YouTubie swoje wiersze ostrzegające przed COVID-19.
Ze szczerej i fascynującej rozmowy z Kamilą Drecką dowiesz o nim znacznie więcej.
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-8135-119-5, 9788381351195
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 304
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Artur Barciś Artur Barciś
Urodzony 12 sierpnia 1956 roku w Polsce (Kokawa)
Artur Barciś - pollski aktor filmowy, dubbingowy, teatralny i telewizyjny, reżyser oraz scenarzysta. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodzi z 1979. Był aktorem Teatru na Targówku (1979–1981) i Teatru Narodowego (19...

Pozostałe książki:

Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych Przegwizdane Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka jaskini Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka kapsuły czasu
Wszystkie książki Artur Barciś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O życiu aktora

26.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Myślę, że nie ma osób w Polsce, które nie znałyby, chociażby ze słyszenia dwóch nadal bardzo popularnych seriali, takich jak Miodowe lata i Ranczo. Nie ukrywam, że uwielbiam oba i lubię do nich wracać. Właśnie z nich znam pana Artura Barcisia. Rola Tadka Norka i Czerepacha to wyśmienite role i nie wyobrażam sobie tych produkcji bez niego. Ale Artu... {} Recenzja książki Aktor musi grać, by żyć

@karolina92@karolina92 {}× 1

Ależ dobrze się rozmawiało

22.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przed lekturą tej książki Artur Barciś był dla mnie wyłącznie tym śmiesznym panem Tadeuszem Norkiem, który wpadał do mieszkania Karola Krawczyka w "Miodowych latach". Uwielbiałam ten serial, kiedy byłam dzieckiem. Nie znam za bardzo jego innych ról, bo też więcej w życiu czytam niż oglądam, tym bardziej polskich produkcji. Po lekturze "Aktor musi ... {} Recenzja książki Aktor musi grać, by żyć

@mysilicielka@mysilicielka {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2021-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Otwarte Przeczytane w 2021 Współpraca

Artur Barciś pomimo swoich luk w pamięci doskonale opisał swoje dotychczasowe życie.
Pewnie większość osób kojarzy aktora z tych najbardziej popularnych ról, w których grał skromnego Tadeusza Norka bojącego się żony, a dźwięk rozpoczynający "Miodowe lata" na samo wspomnienie rozkwita w głowie. Bądź z roli Czerepacha w słynnym "Ranczo".
Jednakże życie aktorskie Barcisia jest niezwykle bogate w wiele sztuk i ról filmowych, o których świetnie opowiada w powyższej biografii.
Jest człowiekiem niezwykle efektownym i dążącym do wybranego celu. Pomimo kompleksów, które z czasem stawały się jego atutami zaczął brać od życia to, co do niego pasowało i w dalszym ciągu pasuje.
W czasie kiedy wspominał o swoim marzeniu o aktorstwie przedstawiał je w taki sposób, aby również osoby które interesują się tym kierunkiem miały świadomość pracy na planie, a to uważam za niezwykle cenne uwagi.
Dowiecie się również jak nie miał łatwo w życiu, a bardzo spodobała mi się pewna odpowiedź, podzielę się nią z Wami: "Pani uważa, że jest jakiś los. A ja losem nazywam moje życie, które się składa z wyborów, ze zbiegów okoliczności, ale nie z jakiejś z góry wyznaczonej mapy."

Jakim tak naprawdę jest człowiekiem Artur Barciś? Jaką miał drogę w swoim zawodowym życiu? Dowiecie się z tej ciekawej i szczerej rozmowy z Kamilą Drecką.

{}× 4 | link |
@zaglebiam_sie
2021-11-02
Przeczytane

Artur Barciś to aktor filmowy i teatralny oraz reżyser. Ja osobiście najbardziej kojarzę go z roli syna młynarza w filmie "Znachor", który bardzo lubię, oraz z "Miodowych lat", gdzie wcielał się w rolę Tadeusza Norka.

W tej książce otrzymujemy szczerą do bólu rozmowę, z której wyłania nam się pełen obraz życia Artura Barcisia. Od lat młodzieńczych i małej wsi, w której dorastał, gdy aktorstwo było tylko marzeniem, aż do teraz, kiedy jest już doświadczonym aktorem, jak i reżyserem.
Poznajemy drogę, jaką przeszedł aby znaleźć się w tym miejscu, w którym znajduje się teraz.

Pan Artur opowiada z jakimi problemami borykała się jego rodzina, oraz w jaki sposób radził sobie z kompleksami, ponieważ zawsze był mniejszy, drobniejszy niż inni. Stopniowo przechodzimy przez kolejne etapy jego życia; szkołę filmową w Łodzi, pierwsze sztuki oraz filmy w których miał przyjemność zagrać, dowiadujemy się więcej o relacjach, jakie panowały w teatrze, a także na planie między aktorami.
Z najmniejszej zagranej roli starał się stworzyć perełkę, zagrać w taki sposób, aby zostało to zapamiętane. Jest to aktor wszechstronny, choć często najbardziej kojarzony z rolami komediowymi.

W jaki sposób Artur Barciś radzi sobie z tremą?
Jaka rola była jego marzeniem?
Czym zajmował się w Stanach Zjednoczonych?
Jakie role sprawiły mu najwięcej trudności?

Jeśli chcesz dowied...

{} | link |
@mysilicielka
2021-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Recenzje

Kiedy staję przed wyborem czytania beletrystyki i literatury faktu, to jednak częściej sięgam po tę pierwszą. Jakoś twory wyobraźni wydają mi się ciekawsze niż czyjeś wspomnienia. Dlatego tą książką jestem tak mile zaskoczona. Jest lekka w odbiorze i naprawdę wciągająca. Przyjemnie słuchało się (bo cały czas wyobrażałam sobie dwie postacie rozmawiające ze sobą przy kawie czy herbacie) tych opowieści. Polecam wszystkim czytelnikom, a komuś kto pasjonuje się aktorstwem, to już szczególnie.

{} | link |
@wilczkowska82
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

{} | link |
@haudek
2021-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Ein 2021-Książki
@karolina92
2021-10-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Aktor musi grać, by żyć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl