Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać

Cezary Harasimowicz, Dorota Suwalska, Agnieszka Tyszka, Grażyna Wolszczak ...
Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Świat dziecka pełen jest problemów i to często niezwykle poważnych, choć my, dorośli, nierzadko je bagatelizujemy. Mówimy: "Wszystko będzie dobrze", "Nic ci nie będzie", "Nie płacz, to nie boli", ale takie słowa nie pomagają, a jedynie blokują emocje maluchów. Dlatego postanowiliśmy wraz z Katarzyną Klimowicz, propagatorką bajkoterapii, pokazać, jak można skutecznie wspierać dzieci w trudnych chwilach i radzeniu sobie z uczuciami. Stworzony wspólnie tom Bajkoterapia to doskonała książka dla rodziców i dla dzieci, który może okazać się dla wielu nie tylko wspierającym poradnikiem, lecz także świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Bajki terapeutyczne są to bowiem historie niezwykłe, świadomie tak skonstruowane i napisane, by dzieci odnajdywały w nich cząstkę siebie, swoich emocji, konkretnych problemów, z którymi się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku od trzech do sześciu lat) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, pozostając w bezpiecznym miejscu, nierzadko w ramionach mamy lub taty. Bajka-pomagajka wspiera, daje duże poczucie bezpieczeństwa i często uwalnia od poczucia winy, ponieważ pozwala dzieciom zrozumieć, że "Bać się, smucić, wstydzić to jest normalne. Inni też przeżywają takie uczucia". 
Data wydania: 2009-05-02
ISBN: 978-83-10-11667-3, 9788310116673
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 240

Autor

Cezary Harasimowicz Cezary Harasimowicz
Urodzony 10 sierpnia 1955 roku w Polsce (Łódź)
Polski scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz. Jest jednym z najlepszych polskich scenarzystów, którego twórczość skupia się na najgorętszych tematach i problemach nękających współczesny świat. Jego film o poszukiwaniu wolności za żelazną kurtyną -...

Pozostałe książki:

Nieoczekiwana zmiana płci (na najwyższym szczeblu) Zamiana. Komedia sextremalna Mirabelka Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych Wszystkie kolory świata
Wszystkie książki Cezary Harasimowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl