Wszystkie kolory świata

Marta Kisiel, Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Wszystkie kolory świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

„Wszystkie kolory świata” to książka która wspiera wszystkie dzieci, które kiedykolwiek i z jakiegokolwiek powodu spotkały się z wykluczeniem i szykanami. To książka, która daje siłę, otwiera serca i umysły.
Poznajcie historię niezwykłego okna, przez które można ujrzeć najpiękniejszy widok (ale tylko, jeśli będziemy tego naprawdę chcieli). Zapatrzcie się w piękną tęczę razem z Joachimkiem, synem niezwykle praktycznego sołtysa. Trzymajcie kciuki za superbohatera, który jak każdy zwykły człowiek, potrzebuje, by uwierzono w jego umiejętności.
Zbiór 20 różnorodnych utworów w i towarzyszących im ilustracji stworzyła całkowicie charytatywnie grupa znanych i lubianych twórców dla dzieci – autorek i autorów, ilustratorek i ilustratorów:

Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.


Jak pisze w przemowie Przemek Staroń: „Ta książka to punkt wyjścia do dyskusji i rozmów przy rodzinnych stołach, w salach szkolnych i wszelkich grupach. Do rozmawiania na zaspach i na rozstajach, na uroczyskach i w kąpieliskach, w kinie w Lublinie i z doskoku w Białymstoku. To jest zdecydowanie rzecz do czytania wspólnie. Do czytania rodzinnie. A jej miejsce jest w każdym domu”.

„Wszystkie kolory świata” to książka-cegiełka – dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i młodzieży 116111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Książce partnerują: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich, Empik.
Autorem mocnej i pełnej kolorów okładki jest Paweł Pawlak.
Data wydania: 2021-02-16
ISBN: 978-83-268-3624-4, 9788326836244
Wydawnictwo: Agora
Nagrody: Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego (Nominacja)
Stron: 272
dodana przez: mewaczyta

Autor

Marta Kisiel Marta Kisiel
Urodzona 18 października 1982 roku w Polsce (Wrocław)
Marta Kisiel – urodzona we Wrocławiu pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka. Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu „Fahrenheit” opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochane przez czytelników cykle D...

Pozostałe książki:

Morderstwo w Orient Ekspressie Dożywocie Dywan z wkładką Małe Licho i tajemnica Niebożątka Małe Licho i anioł z kamienia Nomen omen Nagle trup Małe Licho i lato z diabłem Oczy uroczne Toń Siła niższa Efekt pandy Harda Horda Małe Licho i babskie sprawki Płacz Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Cztery pory magii Dziewczynka, która wypiła księżyc Małe Licho i krok w nieznane Wtem denat Bazyl i Licho Czarne skrzydła Pierwsze słowo Mała draka w fińskiej dzielnicy Zawsze coś Cztery żywioły magii Milion słońc Harde Baśnie Szaławiła Toten Räume Zawołajcie położną Promień rażenia Wszystkie kolory świata Cienie Ziemi Mroczny Zbawiciel, tom 2 Broadchurch Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę? Rok, który wszystko zmienił Kochali się, że strach MISSja survival Podróże z owocem granatu Tarnowskie Góry. Miejskie Opowieści Wielka księga horroru, tom 1 Błąd w zeznaniach Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2018. Antologia utworów nominowanych za rok 2017 Nawiedziny W szpilkach na tropie Wielka księga horroru. Tom 2 Gładkie słówka Kukuk Moja podróż po Imperium Niezwyciężone. Antologia opowiadań science fiction Opowiadania nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 Tajemnica Słowiczego Pałacu Z piekła rodem Kod Miasto świętych. Pielgrzymka po Krakowie śladami Jana Pawła II Pięknym za nadobne Wszelki ślad zaginął Łabędzie nutki
Wszystkie książki Marta Kisiel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wszystkie kolory świata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2022-03-29
10 /10
Przeczytane Literatura biblioterapeutyczna Literatura dziecięca

"Każde jest tym, kim być pragnie,
a nie kimś zupełnie innym."
Książka ważna i potrzebna. Opowiadania dla dzieci i dorosłych o inności, potrzebie tolerancji i zrozumienia, o przyjaźni, miłości. A wszystko okraszone pięknymi, barwnymi, jak życie, kolorami.
Książka do poczytania dzieciom, do prowadzenia życiowych rozmów, do przemyśleń, do zrozumienia świata.
Świetne jest ustawienie opowiadań od przeznaczonych dla najmłodszych czytelników, do starszych i całkiem dorosłych młodych:)

× 16 | link |
@paulina2701
2022-04-24
7 /10
Przeczytane

Książka ważna i potrzebna, ale o ile niektóre teksty nadają się dla młodych odbiorców, to są też takie, których ze względu na dość "mocne" słownictwo raczej nie polecam czytać tym najmłodszym.

× 3 | link |
@zetbasia27
2021-04-02
8 /10
Przeczytane


"Ta książka wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności. Inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem"
Nic dodać, nic ująć. Lektura dla wszystkich dzieci i wszystkich rodziców, bo - niestety - tolerancja wciąż nie jest mocną stroną naszego społeczeństwa.

× 2 | link |
@BagatElka
2024-03-04
7 /10
Przeczytane 2024 ZZZ....oddane
@Jaksieczyta
2022-11-21
8 /10
Przeczytane
@weronika_mazurek
2022-04-24
9 /10
Przeczytane
SZ
@Szymon
2022-03-04
8 /10
Przeczytane 2_Papierowe 0_Posiadam 1_Dziecięca
@Sabina
2022-01-23
7 /10
Przeczytane Dla dzieci i młodzieży
@abdita
2021-07-05
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Każdy wschód słońca różni się od poprzedniego, każdy zachód wygląda inaczej. Zwierzęta, ptaki, kwiaty, owady i ludzie różnią się między sobą. Ta rozmaitość sprawia, że świat jest interesujący.
Nie wiem po co jest tęcza. Ale wiem, że dzięki niej ten piękny świat staje się jeszcze piękniejszy i bardziej interesujący. Nie wszystko czemuś służy, nie wszystko da się wyjaśnić.
Każde jest tym, kim być pragnie,
a nie kimś zupełnie innym.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl