Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?

Timothy D. Walker
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?
Książka Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Stylu uczymy się od Francuzów, ideę hygge pokazują nam Duńczycy, a co by było, gdybyśmy zaczęli myśleć o szkole tak, jak robią to Finowie? Fińskie szkoły od lat zajmują czołowe pozycje w międzynarodowych testach edukacyjnych PISA. Mali Finowie są świetni z matematyki i nauk przyrodniczych, a do tego czytają więcej niż ich rówieśnicy z innych krajów. Co jednak najbardziej intrygujące, uczniowie z Finlandii należą do grupy, która w ciągu roku poświęca na naukę najmniej czasu. Płatne korepetycje są zakazane, prac domowych prawie nie ma, a znaczną część sprawdzianów uczniowie oceniają sami. Brzmi jak edukacyjny raj? Fińskie dzieci uczą się najlepiej to historia amerykańskiego nauczyciela, który – kompletnie wypalony – wyjechał do Finlandii, gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy, a dziś pomaga przenieść fenomen fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata. Możemy przygotować uczniów do egzaminów albo do życia. Wybieramy to drugie — mówią pedagodzy fińscy. Teraz również polscy rodzice i nauczyciele mogą poprowadzić dzieci ku największemu z sukcesów — ku szczęściu. Jak to osiągnąć? Timothy D. Walker mówi w swojej książce o zaufaniu, dzieleniu odpowiedzialności, budowaniu wspólnoty, uspokojeniu przestrzeni i wielu innych elementach, które na co dzień są pomijane lub traktowane marginalnie, mimo że znaczenie jest absolutnie kluczowe. Z tej książki rodzice dowiedzą się, co mogą zmienić w domu, a nauczyciele — w klasie, żeby nasze dzieci uczyły się lepiej, chętniej i przyjemniej. Cisza, prostota, egalitaryzm i kontakt z przyrodą — to, co tak nam się podoba w kulturze krajów nordyckich, można przenieść do pokoi dziecinnych i szkolnych klas! W Polsce od lat trwają dyskusje na temat kształtu naszego szkolnictwa, a ostatnio ich temperatura rośnie. Jeśli uważnie przyjrzymy się fenomenowi fińskiego cudu edukacyjnego, może się okazać, że i polskie dzieciaki nie będą już musiały wybierać pomiędzy szczęśliwym dzieciństwem a świadectwem z czerwonym paskiem. Inspirująca lektura dla rodziców, dziadków i nauczycieli. Na naukę nigdy nie jest za późno!
ISBN: 978-83-08-06388-0, 9788308063880
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Fiński sukces

{} WYBÓR REDAKCJI
30.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kilka lat temu hasło ‘fińska szkoła’ stało się synonimem sukcesu, a osoby choć trochę zainteresowane sprawami edukacji z pewnością słyszały o fenomenie tego skandynawskiego kraju na polu nauczania. Autor tej niewielkiej książki pracował krótko w amerykańskiej szkole i był tak wyczerpany wypełnianiem swoich obowiązków, że kiedy nadarzyła się okazja... {} Recenzja książki Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?

@Edyta_09@Edyta_09 {}× 18

Moja opinia o książce

Opinie

SA
2018-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Nauczanie

Doświadczenia nauczyciela amerykańskiego, który po latach pracy w systemie edukacji amerykańskiej przenosi się do Finlandii. Tam rozpoczyna swoją kolejną prace w szkole. Okazuje się , że podejście Finów do edukacji jest zupełnie inne niż amerykańskie. Autor opisuje swoje doświadczenia i wymienia dobre fińskie praktyki edukacyjne.

{}× 2 | link |
@Edyta_09
2020-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2020
AG
2020-05-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Fińskie dzieci uczą się najlepiej. Co możemy zrobić, by nasze dzieci były szczęśliwe, wierzyły w siebie i lubiły szkołę?”- Timothy D. Walker

Książka Pozdrowienia z Korei
Pozdrowienia z Korei Suki Kim
{}8/10
Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódni...
Książka Krzycz po cichu, braciszku
Krzycz po cichu, braciszku Ivona Březinová
{}7/10
Jeremiasz jest inny. Żyje w świecie, w którym dni tygodnia...
Książka Jedwabna opowieść
Jedwabna opowieść Kelli Estes
{}8/10
Najmniejsze przedmioty mogą w sobie kryć stulecia sekretów… ...
Książka Wisła jak krew czerwona
Wisła jak krew czerwona Jeffery Robert
{}8/10
Czytelnik, który weźmie tę książkę do ręki, powinien zdać so...
Książka Igrzyska w Berlinie
Igrzyska w Berlinie Guy Walters
{}7/10
W 1936 roku do Berlina zjechali sportowcy, politycy i artyśc...

Cytaty z książki

“Przekonałem się też, że najpopularniejsze w Finlandii metody pracy z uczniami wcale nie są szczególnie nowatorskie. Wbrew moim początkowym oczekiwaniom fińscy nauczyciele zazwyczaj wybierają ...”
{}
#
“Odwiedzając różne fińskie szkoły, widywałem kompetentnych, ciężko pracujących nauczycieli, którzy podchodzili do zawodowych problemów z wnikliwością. Nie spotkałem jednakże zbyt wielu takich, ...”
{}
#
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}