Małe Licho i anioł z kamienia

Marta Kisiel
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Książka Małe Licho i anioł z kamienia
Książka Małe Licho i anioł z kamienia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów

Opis

NAGRODA LITERACKAw konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2019.

Wydaje się, że zwyczajność na dobre zagościła w życiu Bożka. Nie na długo. Po tym, jak nad wyraz udana impreza, taka z planszówkami, popcornem i francuskimi tostami na słodko, kończy się zbiorową kwarantanną, Bożek wraz z Tsadkielem i Guciem muszą spędzić ferie u ciotki w samym sercu przedziwnego lasu. Wkrótce odkrywają, że z pozoru nudne, zaśnieżone odludzie kryje wiele niespodzianek...
Data wydania: 2019-10-30
ISBN: 978-83-280-6727-1, 9788328067271
Wydawnictwo: Wilga
Cykl: Małe Licho, tom 2
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 304

Autor

Marta Kisiel Marta Kisiel
Urodzona w 1982 roku w Polsce
Marta Kisiel – polska pisarka fantasy. Z wykształcenia polonistka. Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu Fahrenheit opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochany przez czytelników cykl Dożywocie (Dożywocie, S...

Książki Marta Kisiel

Wszystkie książki Marta Kisiel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

(Nie)boskie ferie zimowe

{} WYBÓR REDAKCJI
18.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bożka, a dokładnie Bożydara Antoniego Jekiełłka poznałam już wcześniej, gdy sięgnęłam po pierwszy tom serii Małe Licho i tajemnica Niebożątka i bardzo się polubiliśmy, dlatego też sięgając po Małe Licho i anioł z kamienia czułam się, jakbym wpadała w odwiedziny do dobrych, aczkolwiek bardzo specyficznych znajomych. Nowe przygody Bożka rozpoczyna... {} Recenzja książki Małe Licho i anioł z kamienia

@timido2@timido2 {}× 4

Tymczasem w Lichotce

{} WYBÓR REDAKCJI
22.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na samym początku muszę zaznaczyć, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Marty Kisiel. Choć "Małe Licho i anioł z kamienia" z założenia skierowane jest do młodszych czytelników, to gwarantuję, że i dorośli będą nie tylko doskonale się podczas lektury bawili, ale i co wrażliwsi się wzruszą. Jest to druga część cyklu zatytułowanego po... {} Recenzja książki Małe Licho i anioł z kamienia

Małe Licho i anioł z kamienia

4.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dosyć niedawno zwróciłam uwagę na nazwisko Marty Kisiel z zamiarem poznania jej twórczości, chociaż bardziej tej przeznaczonej dla dorosłych. Traf chciał, że od Stowarzyszenia Sztukater pozyskałam do recenzji jej „Małe Licho i anioł z kamienia” i teraz wiem, że koniecznie będę chciała poznać więcej książek tej autorki, bo jestem absolutnie zachwyc... {} Recenzja książki Małe Licho i anioł z kamienia

@LiterAnka@LiterAnka {}× 3

Nie taki diabeł straszny...

11.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Małe licho i anioł z kamienia” to wspaniała książka. Rzadko feruje takimi „wyrokami”, ale Marta Kisiel to genialna autorka, co spróbuje krótko udowodnić. Najpierw język! Piękny, plastyczny, który wchłania czytelnika w swój malowniczy, baśniowy świat. Autorka z niezwykłą swobodą operuje giętką polszczyzną, prostą i przyjazną, ale ani w calu prosta... {} Recenzja książki Małe Licho i anioł z kamienia

@martyna.153@martyna.153 {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2020-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2020

Moje kolejne odwiedziny w świecie stworzonym przez Martę Kisiel - i jest to kolejna genialnie napisana książka.  Teoretycznie dla dzieci, może nie tak zupełnie najmłodszych, ale w gruncie rzeczy myślę, że oczytani dorośli będą zachwyceni.  
Przepełniona jest dziecięcą radością i humorem, a zarazem przypomina (dorosłym), że i w dziecięcym świecie pojawia się żal, smutek, czy gniew.
Przeżycia Bożka, który ma uzasadniony żal, jego nieco przesadny, ale jakże zrozumiały gniew - czy i nam nie zdarzało się powiedzieć w złości tych kilku słów, które ranią? - prowadzące do wydarzeń, w wyniku których chłopiec, gnębiony wyrzutami sumienia, postanawia naprawić to, co zrobił.  
I uświadamia nam, czytelnikom, że niezależnie od wieku, można być bohaterem, który bierze odpowiedzialność za swoje czyny, doświadcza przemiany i zaczyna rozumieć coś, co do tej pory mu umykało - że każdy ma prawo żyć po swojemu, że nie można oczekiwać od kogoś, że zmieni się dla nas, że należy przyjąć każdego z dobrodziejstwem inwentarza.  
To ważna lekcja, nie tylko dla dzieci i myślę, że nie tylko dzieciom udziela jej ałtorka. 

{}× 6 | link |
@tea.books.lover
2020-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka na wskroś Kisielowa: trochę strasznie, bardzo zabawnie, ciepło, absurdalnie, ale i mądrze.

{}× 3 | Komentarze (1) | link |
@Bibliotecznie
2019-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Powrót do magicznego świata Bożydara Antoniego Jekiełłki był dla mnie ogromną przyjemnością. Z niecierpliwością czekałam na chwilę, w której będę mogła poznać dalsze losy realnych i fantastycznych bohaterów cyklu Małe Licho, stworzonych przez Martę Kisiel.

Wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Mieszkańcy nawiedzonego domu Bożka (Swoją drogą, ciekawe, dlaczego ten drugi dom nie ma nazwy, jak Lichotka? A może coś przegapiłam?) angażują się w przygotowania, w których prym wiedzie tradycyjne pierniczenie. Niemieckie widma ściągają ze strychu ozdoby choinkowe, wujaszek Turu zadbał o imponującą choinkę, a zatem wszystko zmierza ku idealnym świątecznym dniom. Jednak Bożek ma pewien kłopot. Mianowicie, kolega w szkole uświadomił mu ze złośliwą satysfakcją, że skoro nie chodzi na religię, to nie może obchodzić świąt, śpiewać kolęd, ani uczestniczyć w wigilijnym spotkaniu ze swoją klasą. Kiedy chłopiec dzieli się swoim problemem z wujkiem Konradem, ten w przystępny sposób wyjaśnia mu, jak to jest z tymi świętami i chrześcijaństwem. I nie tylko ze świętami, bo w rozmowach Romańczuka z Bożkiem znajdziemy również wyjaśnienia dotyczące aniołów stróżów i tego, skąd te istoty się wywodzą... Nie wszystkim mieszkańcom wiedza ta przypadnie do gustu, oj nie wszystkim :-) W każdym razie problem został rozwiązany po mistrzowsku, sami się przekonacie podczas lektury.

Przygotowania, w które wszyscy włączyli się pełną parą, zaowocowały Wigilią z prawdziwego zdarzenia. Z życzeniami, deko...

{}× 2 | link |
@snieznooka
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„Małe Licho i anioł z kamienia” jest kolejną powieścią Marty Kisiel, która przypadkowo wpadła w moje ręce, dlatego postanowiłam ją przeczytać i napisać Wam o tym, jakie emocje we mnie zbudziła. Ci z Was, którzy doskonale znają pióro Marty Kisiel wiedzą, jak humorystycznie opisuje świat, chociaż nie szczędzi w nim potknięć, zmartwień i kłopotów, z którymi borykamy się na co dzień.
„Małe Licho i anioł z kamienia” to drugi tom opowieści o pewnym chłopcu, a mianowicie Bożydarze Antonim Jekiełłeku, zwanym Bożkiem. Pierwszy tom nosił tytuł „Małe Licho” i jest powieścią skierowaną do młodszych czytelników, co nie przeszkadza tym nieco starszym zapoznanie się z książką.
Bożek jest prawie dziesięcioletnim chłopcem, który mieszka w domu ze swoją rodziną, wiem, że to brzmi banalnie, ale uwierzcie mi, wcale, a wcale takie nie jest. W życiu chłopca jest bowiem mackowaty potwór Krakers, duchy, dżin, dwa najprawdziwsze anioły, z taką ekipą przygotowania do Bożego Narodzenia to zdecydowanie będzie COŚ. Robienie pierników z mamą, dwoma wujkami i Szczęsnym (najromantyczniejszą zjawą, jaka wędrowała po świecie) będzie nie małym wyzwaniem.
Epidemia ospy wiecznej po Sylwestrze nieco krzyżuje wszystkim plany, dlatego też następuje koniec planszówek, ton popcornu, trzeba zająć się Bożkiem, przynajmniej do czasu, kiedy w domu uda się opanować tą epidemię. Bożek, Tsadkiel oraz Gucio zostają wywiezieni do domu ciotki Ody, by uniknąć zarażenia ospą. To właśnie tam rozegra się główna akc...

{} | link |
@Miodzio007
2019-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Kto kiedykolwiek zajrzał do Lichotki i przeprowadził się wraz z bohaterami do zupełnie innego domu, ten doskonale zna Bożydara Antoniego Jekkiełka i pozostałą "menażerię" z Tzadkielem na czele. Piękne jest to, że zadufany w sobie, perfekcyjny i bezduszny wobec Małego (zakichanego) Licha, anioł tak naprawdę nie miał serca z kamienia.. I pomimo, że jest to książka dla młodszych czytelników to i tych "trochę" starszych także rozśmieszą i wzruszą losy Niebożątka i jego niezwykłych przyjaciół. Króciutka, czyta się jednym tchem. Ot - na jeden, deszczowy wieczór..ale jakaż (jakiego by tu użyć słowa?! Powabna?! No niech będzie - ) powabna a może lepiej zabrzmi - magicznie wabiąca..Polecam serdecznie i starym i młodym!

{} | link |
@ania_gt
2020-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Moje ssskarby ukochane

Cudna. Wzrusza i porusza. Bożek jakby wydoroślał.Z powodu epidemii ospy,musi na ferie pojechać do Lichotki. Po kolejnej sprzeczce z Tsadkielem pada o kilka słów za wiele. Anioł wpada w tarapaty, a Bożek z nowym opiekunem rusza mu z pomocą. Kolejna świetna pozycja Autorki.

{} | link |
@Vanille
2020-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2020-08-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@alinaz5
2020-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Caaroline25
2020-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
TH
2020-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2020
@kropka2032
2020-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@paulina0944
2020-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Ein 2019-Książki
@Abigaila
2020-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Małe Licho i anioł z kamienia”- Marta Kisiel

Książka Małe Licho i tajemnica Niebożątka
Małe Licho i tajemnica Nieb... Marta Kisiel
{}8.4/10
"Małe Licho i tajemnica Niebożątka" to ciepła i mądra opowie...
Książka Toń
Toń Marta Kisiel
{}7.6/10
Najnowsza powieść Marty Kisiel, autorki kultowego Dożywocia!...
Książka Oczy uroczne
Oczy uroczne Marta Kisiel
{}8.1/10
Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle. Laureatka Nagrody im...
Książka Nomen Omen
Nomen Omen Marta Kisiel
{}8.3/10
Salomea Przygoda ucieka od zwariowanej rodziny, chcąc rozpoc...
Książka Siła niższa
Siła niższa Marta Kisiel
{}8.5/10
Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego! Kontynuacja ...

Cytaty z książki

“Fszysztkje mamusze szom takje szame. Czeplutke, mjenczutke i... naprafde sztraszne, kjedy sze fkurzom.”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Małe Licho i tajemnica Niebożątka
Małe Licho i tajemnica Nieb... Marta Kisiel
{}8.4/10
"Małe Licho i tajemnica Niebożątka" to ciepła i mądra opowie...
Książka Małe Licho i lato z diabłem
Małe Licho i lato z diabłem Marta Kisiel
{}8.4/10
Bo w życiu najważniejsze jest dobre serce, a nie liczba rog...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe