Harda Horda

Ewa Białołęcka, Anna Kańtoch, Milena Wójtowicz, Agnieszka Hałas ...
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Książka Harda Horda
Książka Harda Horda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy kilkanaście kobiet łączy siły, powstają rzeczy wyjątkowe. Dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Wyrusz w niezwykłą podróż po zdumiewających światach, w których ludzkość próbuje radzić sobie ze skutkami katastrof spowodowanych przez naturę lub własną ignorancję, gdzie czasem pojawiają się chmury będące portalem do innego uniwersum, a w słowach niewinnej piosenki dla dzieci „Jaworowi ludzie” ukrywa się mrożąca krew w żyłach tajemnica. Pierwsze wspólne dzieło stowarzyszenia Harda Horda. Grupy dwunastu znakomitych i nagradzanych polskich pisarek. Poznaj ich zjawiskową antologię o przekraczaniu granic. Od kobiet dla kobiet. Ale nie tylko. Porywająca lektura dla wszys tkich wielbicieli mrocznych klimatów.
Data wydania: 2019-03-08
ISBN: 978-83-8129-413-3, 9788381294133
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Stron: 560
dodana przez: bookkeeper

Autor

Książki Ewa Białołęcka

Wszystkie książki Ewa Białołęcka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Honorowy hycel Henryk, hardy huncwot, haczy hipopotama hakiem holowniczym hałaśliwej Hondy hybrydowej

Dzisiejszą pisaninę sponsoruje literka H i cyfra dwanaście (to i tak lepiej niż trzynaście) Termit: -Gwiazdą dzisiejszego odcinka będzie (szeptu, szeptu) jak to nie będzie, zgasła? Aaaa gwiazdy w dzisiejszym odcinku nie będzie, za to w kolejnym pojawi się supernova!!! Wszyscy artyści : -Zatem... czytaj dalej »

Zbiór opowiadań

Zbiór opowiadań Harda Horda powstał w określonym celu i dla fanów fantastyki to lektura obowiązkowa! Prezentuje nam się tutaj 12 polskich autorek piszących fantastykę. Chcą nam pokazać, że nie są wcale gorsze od autorów męskich tej kategorii oraz przedstawić kawałek swoich umiejętności. I ja uważam... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
TY
@Tygrysicaa
2019-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Na przeczytanie „Hardej Hordy” zdecydowałam się głównie ze względu na Anetę Jadowską i jej opowiadania. O pozostałych autorkach i ich twórczości wstyd przyznać, ale zupełnie nic nie wiedziałam. A w przypadku niektórych z nich nawet o ich istnieniu nie miałam pojęcia. Nie przeszkodziło mi to, jednak w sięgnięciu po tą książkę. Byłam przekonana, że skoro tak wiele osób wypowiada się pozytywnie o tych kobietach i ich działalności literackiej to i ja znajdę tutaj coś dla siebie. W szczególności, że fantastyka jest zdecydowanie moim ulubionym gatunkiem literackim.

„Trudno w to uwierzyć, ale przespałam koniec świata. Tak, serio. Pewnego dnia zwlekłam się z wyrka, włączyłam czajnik, żeby s...
{} | link |
ZA
@zaczytanalala
2019-04-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Dwanaście pisarek zrzeszyło się, aby wspierać się wzajemnie. Tak właśnie powstała Harda Horda.
Dzięki temu możemy dziś przeczytać tę niezwykłą Antologie opowiadań, jaką jest "Harda horda". Znajdziemy tutaj dwanaście historii fantastycznych, z której żadna kolejna nie jest w niczym podobna do poprzedniej. Każda autorka ma inny sposób pisania, dzięki czemu wszystkie opowiadania są niezwykłe.

Jeszcze zanim otworzyłam książkę zachwycił mnie już sam projekt okładki, która przyciąga wzrok. Do tego każda historia zawiera swoją grafikę, która według mnie jest małym dziełem sztuki. To podnosi walory estetyczne książki, na które także zawracam uwagę, dzięki czemu czytało się ją jeszcze p...
{} | link |
@Patriseria
2019-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Dwanaście autorek i dwanaście opowiadań na pograniczu jawy, snu i fantastyki. Ten zbiór powstał, żeby udowodnić, że polskie autorki odnajdują się w tym gatunku. Pisarki wprowadzają nas do swojego świata fantazji, a po każdym rozdziale możemy poznać je bliżej.
Początkowo miałam mieszane uczucia, nawet gdzieś w połowie książki pokusiłam się o stwierdzenie, że Harda Horda mnie nie porwała. Jednak z każdą przeczytaną historią przepadałam coraz bardziej.
W tym zestawieniu trzy opowiadania wypadają dosyć słabo, reszta mistrzostwo! Chociaż są to różne osoby i nie pisały wspólnie to myślę, że większości przypadków klimat jaki zbudowały mocno się uzupełnia.
Nie powstaje dysonans podc...
{} | link |
BO
@bookoholik27
2019-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
„Harda Horda” jest antologią opowiadań. Znajdziemy w niej dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Polskie autorki we wspólnym dziele poruszają tematy ocieplenia klimatu, anomalii, końca świata. Moim zdaniem każde z opowiadań jest na swój sposób niezwykłe i inne od pozostałych. To jest wyjątkowe w tej książce. Mogłoby się wydawać, iż nie da się stworzyć dwunastu opowiadań poruszających podobny temat, ale zupełnie różniących się od siebie. Nic bardziej mylnego! Jeśli sięgniecie po tę pozycję, to na pewno się nie zawiedziecie!

Obok tej książki nie da się przejść obojętnie! Oprócz pięknego wydania znajdziemy w niej również fenomenalne opowiadania. Niektóre są zabawne...
{} | link |
VI
@violaa92
2019-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Dwanaście historii z pogranicza fantastyki napisane przez polskie autorki. To musi być coś - pomyślałam. Mamy tu fantasy, horror, science fiction, wszystkiego po trochu. Czary, duchy, nekromancja, a nawet zombie i równoległe światy. Teoretycznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jednak ciężko, by każdemu spodobały się wszystkie opowiadania. Mnie najbardziej urzekły opowiadania: Bezduch, Dróżniczka, Jest nad zatoką dąb zielony - to opowiadania trzymające w napięciu, budzące grozę lub nostalgiczne. Reszta opowiadań Hardej Hordy jest jednak nie w moim guście, nie mówię, że są złe, absolutnie nie, lecz są w głównej mierze humorystyczne, stricte rozrywkowe, a nie tego szukam w fantastyce. Re...
{} | link |
@coconut
@coconut
2019-04-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
„Harda Horda” to zbiór dwunastu opowiadań autorstwa dwunastu polskich pisanek fantastyki – tych bardziej znanych i tych nieco mniej. Myślą przewodnią wszystkich tych tekstów jest przekraczanie granic, a każda z autorek interpretuje to hasło na swój sposób – jako przekraczanie granic w kontekście własnych zasad, legalności czy też czasu lub przestrzeni. Dzięki temu otrzymujemy różnorodny zestaw opowiadań stworzony przez współpracującą ze sobą grupę indywidualnych charakterów i stylów. Przeczytałam tę książkę błyskawicznie – każde opowiadanie jest inne, każde ujmuje temat inaczej i przedstawia innych bohaterów i inny problem. Wszystkie te teksty są co najmniej dobre, niektóre wręcz rewelacyjne...
{} | link |
@Monika_2
@Monika_2
2019-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Harda Horda to zbiór opowiadań 12 autorek. Są to krótkie historie z gatunku fantastyki.
Jestem zwolennikiem dłuższych powieści i osobiście czuję pewien niedosyt, bo niektóre historie chętnie przeczytałabym jako rozwinięte historie w osobnych książkach.
Niemniej jednak jest to fajny pomysł i sposób, żeby zapoznać się ze stylem pisania i twórczością poszczególnych pisarek.
Wciągnęły mnie zwłaszcza historie Ewy Białołęckiej, Martyny Raduchowskiej, Mileny Wójtowicz i mojej ulubionej Anety Jadowskiej.
{} | link |
@wierkiewicza
2019-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@fprefect
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Antologie S-F Posiadam Antologie
@a.bookovska
@a.bookovska
2019-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@pola841
2019-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
EL
@ElizaSnape
2019-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Prudance
2019-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Almaranth
2019-05-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@yantri
@yantri
2019-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Na wszystko zasłużyłam

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}