Cztery żywioły magii

Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz ...
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Cztery żywioły magii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Cztery żywioły.
Cztery magiczne opowieści.
Cztery fantastyczne autorki i ich nieposkromiona wyobraźnia.
Fantastyczny dream team powraca! Jadowska, Kisiel, Kubasiewicz, Wójtowicz – cztery żywioły polskiej fantastyki znowu w natarciu!

Przez miasto przeszła wichura, a wietrzyca Majka jest przekonana, że ktoś ją śledzi. Czy popada w paranoję?
A może miała coś wspólnego z niedawnym atakiem żywiołu?
Kiedy lokalny ryneczek zostaje poddany rewitalizacji po polsku, w spokojnej dzielnicy pojawiają się groźne siły.
Filomena, Kira i Tomira zwierają szyki, żeby przywrócić ład i uchronić mieszkańców przed niebezpieczeństwem… oraz przed pewnym rozgogolonym żigolakiem.
W Krakowie dochodzi do serii podpaleń. Ogień zdaje się dziwnie obcy, a Helena, ogniowa czarownica pracująca w straży pożarnej, szybko wiąże tę sprawę z przypadkami sprzed lat. W jaki sposób się łączą i co mają wspólnego z samą Hel?
Wyspa na Bałtyku, tajemnica, morskie legendy, magia… Dla Mary mogłyby to być wakacje życia, gdyby nie jeden szczegół – musi odnaleźć szczątki swojego ojca, inaczej ten nigdy nie zazna życia wiecznego.
Gorąca, porywająca i wciągająca… Oto kolejna wyjątkowa antologia stworzona przez wasze ulubione pisarki.

Data wydania: 2024-05-15
ISBN: 978-83-8330-597-4, 9788383305974
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: SQN Imaginatio
Stron: 352
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Aneta Jadowska Aneta Jadowska
Urodzona 14 sierpnia 1981 roku w Polsce
Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocz...

Pozostałe książki:

Złodziej dusz Cud, miód, Malina Bogowie muszą być szaleni Trup na plaży i inne sekrety rodzinne Martwy sezon Denat wieczorową porą Szamański blues Zwycięzca bierze wszystko Dynia i jemioła Wszystko zostaje w rodzinie Egzorcyzmy Dory Wilk Dziewczyna z dzielnicy cudów Na wojnie nie ma niewinnych Szamańskie tango Harda Horda Szamański twist Akuszer bogów Cuda, wianki. Nowe przygody rodziny Koźlaków Dzikie dziecko miłości Diabelski młyn Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Cztery pory magii Katia. Cmentarne love story Ropuszki Kurczaczek i Salamandra Afera na tuzin rysiów Cyrk martwych makabresek Tajemnica domu Uklejów Próby ognia i wody Inne Światy Piekielna ortografia Wilk w owczej skórze Cztery żywioły magii Harde Baśnie Inne nieba Silna Przygody małego duchołapa Szczwane sztuczki Dyniowy demon Czego dusza zapragnie Fantastycznie nieobliczalni Szepty - charytatywna antologia na rzecz WOŚP Idiota skończony (Antologia opowiadań) Kto szepcze w ciemności Jak pies z kotem SQN charytatywnie: Wszyscy razem Sezon na nowożeńców
Wszystkie książki Aneta Jadowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Cztery żywioły magii" Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz

WYBÓR REDAKCJI
5.05.2024

Majka Brzozowska jest wietrznicą. Włada wiatrem, jest panią powietrza. Jest też żoną człowieka i matką stuprocentowo ludzkiego dziecka, więc ukrywa swoją nieludzką naturę ile sił. Dlatego właśnie biega. Bieganie jest częścią rutyny. Jest ludzkie. Jak robienie zakupów, odbieranie synka ze żłobka, wyjazdy z rodziną na wycieczki. I sesje u psychologa... Recenzja książki Cztery żywioły magii

@S.anna@S.anna × 12

Cztery kobiety, cztery żywioły magii

5.07.2024

Woda, ogień, ziemia i powietrze. Cztery autorki w tej fantastycznej antologii oddały głos swoim bohaterkom, postanawiając zmierzyć się z czterema żywiołami magii. Tajemnicza wyspa na Bałtyku, nagły huragan w dzień kryzysu pewnej wietrzycy, a także seria podpaleń i żigolak z piekła rodem. To i wiele więcej czeka w tym zwariowanym... Recenzja książki Cztery żywioły magii

@gloria11@gloria11 × 4

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2024-07-06
10 /10
Przeczytane

Cztery czarownice, które oczarowały i zaczarowały mnie dawno temu, zarówno razem, jak i z osobna. I tym razem zakończyłam lekturę zachwycona i zasmucona, że to już koniec. Z maleńką nadzieją, że może jeszcze kiedyś, znowu, zostanę porwana i zaczarowana:)

Zawieje, zamiecie - Milena Wójtowicz 10/10
Ponowne wejrzenie w uwielbiany przeze mnie świat nienormatywnych w Brzegu. Świat się wali, a na pewno pęka, łamie się i odlatuje niesiony wichrem, gdy wietrzyca Maja ma problemy małżeńskie. Ale Piotr i Sabina z pomocą Ludki i Marii nie z takimi problemami sobie radzili.


Jak długo żyje motyl? - Marta Kisiel 10/10
Filomena z Kirą i Tomirą(znane z Czterech pór magii) mają problem, pod nosem w miasteczku wyrasta jakieś straszydło architektoniczne i pojawiło się wejście do piekieł. Bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pomocą służy im nieoczekiwanie zjawiony rozgogolony żigolak. Do tego dochodzą jeszcze problemy dotyczące najważniejszych kwestii w życiu. Istotna jest odpowiedź na pytanie, jak długo żyje motyl? Nie zwykły motyl, ale ten w brzuchu… i dlaczego tak szybko giną te najwspanialsze motyle?


Wspomnienie ognia – Magdalena Kubasiewicz 10/10
Dlaczego ten ogień, powodujący szereg podpaleń, nie lubi jej, kiedy normalnie ogień kocha Helenę, maga ognia. Kto kieruje tym żywiołem i nasyca go pełną wściekłości magią. Czy sprawa wiąże ...

× 7 | link |
ME
@menia71
2024-06-09
7 /10
Przeczytane

Wcześniej były "Cztery pory magii"
Teraz "Cztery żywioły magii"
Cztery autorki. Cztery opowiadania z gatunku fantasy.

M.Wójtowicz "Zawieje, zamiecie"

Przez Brzeg przeszła nawałnica.
Maja Brzozowska - mama, żona, pracownica. Na codzień nosi maskę normalności. Tylko w ciągu godziny dla siebie nie musi tego robić. Jest wietrzycą - demonem.
Przypadkowe spotkania nieprzypadkowych osób budzą jej niepokój.
Czy nawałnica to jej "dzieło"?
Ludmiła, Maria, Żaneta i Sabina oraz Piotr zrobili wszystko, by pomóc, korzystając ze swoich magicznych zdolności.

M. Kisiel "Jak długo żyje motyl?"

Tomira - Nocnica, Kira - Syrena, Filomena - Chimera są przyjaciółkami. Rozmawiają między innymi o czasie i miłości (stąd tytułowe pytanie).
Przy cukierni Tomy, na ryneczku, powstał plac budowy, co spowodowało brak klientów. Nawet upalne lato nie pomagało. Na domiar złego Filka coś ukrywała (ale nie przed wścibską sąsiadką😂), Hubercik, fan planszówek, proponował żonie zmianę branży.
Zakończona rewitalizacja przerażała wizualnie (betonoza z zigguratem pośrodku)
i nie przysparzała klientów. No, może nie tak do końca.
Gdy w okolicy rozpętała się burza piaskowa, przyjaciółki musiały wykorzystać swoje zdolności oraz pomoc pewnego żigolaka.

M. Kubasiewicz "Wspomnienie ognia"
...

× 4 | link |
@book_matula
2024-06-01
10 /10

Z magią trzeba uważać! To chyba każdy wie, ale co jeśli może wymknąć się spod kontroli? Na ile rodzina będzie w stanie zaakceptować to, że np. masz moc? Powracają cztery fantastyczne autorki nowej części magicznych historii z czterema żywiołami w roli głównej. Aneta Jadowska-woda, Marta Kisiel - ziemia, Magdalena Kubasiewicz-ogień, Milena Wójtowicz-powietrze.
Co uwielbiam w książkach fantastycznych? To, to że to, co nierealne staje się realne. W tych powieściach możesz mieć moc ognia, wiatru, znikania albo latania itp. No sami powiedzcie, kto z was nie chciałby jednej jakiejś mocy? Dla lubiących elektryczne wersje książek mam fantastyczną informację. Książka jest dostępna jako e-book i audiobook, a przy tym czworo fantastycznych lektorów, którzy w idealny sposób oddają klimat opowiadaniom. Jest jeden minus. :p dlaczego opowiadania są takie krótkie? :D Chciałabym, żeby powstały pojedyncze tomy z rozszerzoną akcją, tajemnicami, magią do ogarnięcia, a to wszystko w osobnych cyklach.
Przy pisaniu recenzji do antologii nie można za bardzo się rozpisywać, bo za dużo bym zdradziła, ale namawiam do zapoznania się z tą pozycją. Chce się więcej i więcej, i zazdroszczę wam, że dopiero macie to przed sobą, bo na magię zawsze jest czas.
Opisów książki jest pełno, więc możecie wiele się dowiedzieć, ale jak zawsze możecie poddać się niewiedzy i odkrywać to w taki sposób, jak ja.

× 1 | link |
@CzarnaLenoczka
@CzarnaLenoczka
2024-05-24
10 /10

Pamiętacie jeszcze fantastyczne, przepełnione magią i niezwykłymi bohaterami Cztery pory magii? Mam nadzieję, że tak, bo oto całe na biało z kopyta wjeżdżają Cztery żywioły magii i nie zamierzają zadowolić się drugim miejscem na podium!

Cztery wspaniałe autorki i cztery opowieści, bohaterowie których znamy i uwielbiamy i ci całkiem nowi, którzy dopiero starają się zawładnąć naszymi sercami, a to wszystko jak zawsze w przypadku tych pań okraszone posypką z magii, dowcipu i głębokich przemyśleń.

Jak wspomniałam, antologia składa się z czterech opowiadań:

Zawieje, zamiecie, Mileny Wójtowicz, to bolesna opowieść o potrzebie akceptacji. Miejscowa wietrzyca pragnie tylko, żeby mąż kochał ją taką jaka jest naprawdę, z wiatrem we krwi, nie całkiem ludzką ale przecież wcale nie mniej prawdziwą. Lawina zdarzeń wywołana tym pragnieniem wymusza na Brzeskich „superbohaterach” podjęcie radykalnych działań. Ale jak to mówią: Gdzie diabeł nie może, tam pośle Sabinkę, a ona już ze wszystkim sobie poradzi.

Spotkania z nienormatywnymi mieszkańcami Brzegu są dla mnie zawsze bardzo udane. Uwielbiam wracać do ich opowieści i traktuję je jako spotkanie ze starym przyjacielem. Autorka nie zawodzi i tym razem, wplątując moich ulubieńców w kolejne wydarzenia i odsłaniając kolejne tajemnice. Tu się nawet nie ma do czego przyczepić. 10/10

J...

| link |
@mewaczyta
2024-07-13
7 /10
Przeczytane
@Vanille
2024-06-28
9 /10
Przeczytane
@SylwiaW
2024-06-15
7 /10
Przeczytane Ebook
@Kamik
2024-05-24
7 /10
Przeczytane
@Beata_
2024-05-20
7 /10
Przeczytane
@gloria11
2024-05-26
6 /10
Przeczytane
@haudek
2024-05-20
6 /10
Przeczytane Ein 2024-Książki
@Vemona
2024-05-18
9 /10
Przeczytane 2024 zakupy Fantasy Mam 2024
@werciajakubiak
2024-05-18
9 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2024-06-17
6 /10
Przeczytane
@S.anna
2024-05-05
8 /10
Przeczytane Bardzo niezłe Literatura polska Mam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Nie pierw­szy raz na­szła ją re­flek­sja, że na tym wła­śnie po­le­ga mi­łość. Idzie ci ko­bie­ta w oko hu­ra­ga­nu, a ty za nią.
Je­stem z na­tu­ry dość ela­stycz­na, ale po­win­ny ist­nieć pewne gra­ni­ce. Przy­zwo­ito­ści. Głu­po­ty. Albo cho­ciaż god­no­ści ukła­du po­kar­mo­we­go.
Jak­kol­wiek się ułoży mój pobyt na wy­spie, jedno było pewne – ciot­ka go­to­wa­ła jak bo­gi­ni. Ale kawę ro­bi­ła tak mocną, że moje przed­sion­ki za­mi­go­ta­ły z re­spek­tem.
Po latach małżeństwa to loteria, albo druga osoba machnie ręką i będzie, jak było wcześniej, albo prawda może i cię wyzwoli, ale z oków związku małżeńskiego.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl