Fantastycznie nieobliczalni

Karolina Fedyk, Piotr Górski, Aneta Jadowska, Maria Krasowska ...
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Fantastycznie nieobliczalni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

W dalekiej przyszłości walki mechów ściągają przed telewizory miliony widzów. W innym świecie, zrujnowanym przez skrajne partie polityczne, życie stało się tak nieciekawe, że lepiej funkcjonować w rozszerzonej rzeczywistości…

Inicjatywa Fantastycznie nieobliczalni to antologia, dzięki której każdy może poznać opowiadania uznanych już pisarzy, takich jak Aneta Jadowska, Jakub Ćwiek, Jakub Małecki i Jacek Łukawski, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją literacką karierę, ale już udowodnili, że mają ogromny talent. Różne klimaty i konwencje łączy wielka wyobraźnia ich autorów i autorek.

W Schan warto zobaczyć występ najsłynniejszych szermierzy, a w Nowym Saadzie trzeba uważać na krainy spustoszone przez magię, bo gdzieś tam jeszcze czają się złowrodzy magowie… Grzechem byłoby też nie wstąpić do cyrku, żeby zobaczyć akrobacje niezrównanej Phenix.

Tomasz Marchewka, Maria Krasowska, Karolina Fedyk, Marta Malinowska, Magdalena Świerczek-Gryboś, Piotr Górski i Aleksandra Radlak przedstawiają swoje fantastyczne światy! Poznaj uniwersa, w których dzieją się akcje ich powieści.
Data wydania: 2018-10-25
ISBN: 978-83-8129-333-4, 9788381293334
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Stron: 390
dodana przez: ewamolek1

Autor

Karolina Fedyk Autorka opowiadań fantasycznych i wierszy o terraformacji planet, publicystka. W wolnym czasie współtworzy portal Lewa ręka fantasyki i gra w LARP. Doktorantka psychologii w Åbo Akademi University w Turku (Finlandia). Debiutowała powieścią Skrzydła ...

Pozostałe książki:

Fantastycznie nieobliczalni Ostatni dzień pary II Skafander i melonik Skrzydła Zabawa w Boga
Wszystkie książki Karolina Fedyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Fantastycznie nieobliczalni? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tsantsara
2022-11-06
3 /10
Przeczytane Fantastyka Antologie Literatura polska (współczesna) Rozrywka W moim mp3

Pisałem recenzję, lecz strona NK nie chciała zapisać linków - to nowe i bardzo zniechęcające ograniczenie, gdyż interaktywne linki były wielką przewagą naszego portalu w stosunku do innych portali czytelniczych. I recenzja przepadła. Teraz więc w miarę krótko, i już bez żadnej analizy, bo się zniechęciłem.

1. Marta Malinowska: Noże ****
Pełna pasji i walki opowieść fanstasy, w której podtekście mowa jest o tym, że życie jest pełne tylko wtedy, gdy walczymy i kochamy naprawdę. I że bez godności i wolności człowiek karleje.

2. Piotr Górski Złość bogów****
Przypowieść o męskiej przyjaźni (Tanida - Prun), kobiecej zemście (Lassa) i zgubnej rycerskości w świecie, w którym rządzą kaci, dziwki i bandyci. Chyba, że kogoś satysfakcjonuje "zwycięstwo za grobem".

3. Karolina Fedyk Kołysanki ziem jałowych****
Pełna psychologii opowieść o niepokornej zbieraczce pieśni, Zaihab.

4. Jakub Małecki Utracone światy Niño Sandovala ****
Opowiadanie o życiu młodego rikszarza z Manili, pariasa, który w wieku 23 lat już stracił wszystko - przez demony. Opowiadanie utrzymane jest w tonie reportażu, tyle że realne w nim wydają się (narrator monologuje w głowie bohatera) miejscowe zabobony nt. wampirów takich jak: aswang, timbalak (sundel bolong lub kuntilanak), kapre czy manananggal. Wartością dodaną jest zaznajomienie czytelnika z wierzeniami ludowymi Indonezji i jej niektóre realia (dania: bibingka ...

× 1 | link |
@patrycja.kochmanska
2023-07-07
7 /10
Przeczytane
@SylwiaW
2022-05-13
5 /10
Przeczytane Ebook
EJ
@ewamolek1
2020-12-31
5 /10
Przeczytane 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Fantastycznie nieobliczalni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl