Próby ognia i wody

Aneta Jadowska
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Próby ognia i wody
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

A gdyby historia nie kończyła się wraz z powieścią?
I nie zaczynała tam, gdzie ta się rozpoczyna?
Gdyby tak można było zerknąć na nią z całkiem innej perspektywy?

Czas, byście usłyszeli, w jaki sposób Nikita zabawiała demona. Dowiedzieli się, co porabiali wilkołaczka Anna, Rafał i gromada rysiąt, kiedy Nikita, Robin i wiedźmy poszukiwały zaginionych braci Rudeckich. A także jak skończył się kryzys Brynjara – co właściwie gryzło berserka?
I na czym stanęło z gryfami, które przejęły mieszkanie Robina?

W „Próbach ognia i wody” znajdziecie odpowiedzi na pytania, które zapewne rodziły się wam podczas lektury „Afery na tuzin rysiów”. Bo dobra historia rzadko się zmieści w jednej powieści. Czasem potrzebuje jeszcze paru opowiadań.

Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 978-83-8210-650-3, 9788382106503
Wydawnictwo: SQN
Cykl: Kroniki sąsiedzkie, tom 1.5
Seria: SQN Originals
Stron: 320
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Aneta Jadowska Aneta Jadowska
Urodzona 14 sierpnia 1981 roku w Polsce
Filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Od 2000 r. mieszka w Toruniu i chyba już jest torunianką, bo jak rodowici mieszkańcy miasta jednocz...

Pozostałe książki:

Złodziej dusz Bogowie muszą być szaleni Trup na plaży i inne sekrety rodzinne Cud, Miód, Malina Szamański blues
Wszystkie książki Aneta Jadowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Próby ognia i wody - Recenzja

30.05.2022

Dzisiaj przychodzę do Was z wyjątkową książką od Pani Anety Jadowskiej. Mowa tutaj o „Próbach ognia i wody”, czyli 1.5 tomie „Kronik sąsiedzkich”. Nie wiem jak Wy, ale był to mój pierwszy kontakt z półtomówką - wcześniej unikałam takich rzeczy, jednak teraz żałuję. Pewnie się teraz zastanawiacie: po co zaczęłam czytać tę książkę, skoro unikam półt... Recenzja książki Próby ognia i wody

Doskonałe rozwinięcie i uzupełnienie "Afery na tuzin rysiów"

3.07.2022

„Próby ognia i wody” to składająca się z trzech opowiadań antologia uzupełniająca „Aferę na tuzin rysiów”. Akcja pierwszego z nich pt. „Czym karmię swoje demony” rozgrywa się przed wydarzeniami opisanymi w powieści. W „Aferze” jest jedynie wspomniane, że przed sprawą rysiów Nikita zajmowała się tajemniczą misją, z której wróciła nieźle poturbow... Recenzja książki Próby ognia i wody

PRÓBY OGNIA I WODY

4.06.2022

A gdyby historia nie kończyła się wraz z powieścią? Próby ognia i wody" to antologia składająca się z trzech tekstów ściśle powiązanych z "Aferą na tuzin rysiów". "Czym karmię swoje demony" to właściwie prolog do Afery. To historia która kończy się dokładnie w tym momencie, w którym zaczyna się Afera i wyjaśnia nie tylko to, w jakim stanie jest N... Recenzja książki Próby ognia i wody

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2022-05-29
8 /10
Przeczytane 2022 zakupy Mam Fantasy 2022

Zazwyczaj tak jest, że kiedy skończy się czytać coś, co człowieka bardzo wciągnęło, to zaraz zaczyna się jęczenie do autora - i co dalej, kiedy coś jeszcze? Aneta Jadowska postanowiła czytelnika rozpieścić i praktycznie w kilka dni po premierze "Afery na tuzin rysiów" ukazał się zbiór opowiadań uzupełniający tę pozycję. Ponieważ jestem zagorzałą fanką świata Jadowskiej w ogóle, a Nikity w szczególności, natychmiast po przeczytaniu "Afery" rzuciłam się na uzupełnienie - i było warto, było świetnie!
Z pierwszego opowiadania dowiadujemy się, jak wyglądało zlecenie, po którym Nikita ma koszmary senne, a Brynjar praktycznie w ogóle się wyłączył. Jak bardzo wypłynęła na nich zła magia i jak trudno jest się pozbierać, choć zadanie zostało wykonane. Tu po raz kolejny obserwujemy rozwój bohaterów, to już nie są po prostu zabójcy czy ochroniarze - coraz częściej do głosu dochodzi ich zupełnie inna natura.
Drugie opowiadanie, to dla mnie absolutny cymes - historia o tym, jak Rafał i Anna przyjeżdżają do Warsu, po zniknięciu Tadeusza. Zaczyna się jeszcze w ich spokojnym Kamiennym Potoku, kiedy Rafał chce jechać sam, a Anna wybija mu to z głowy, a potem okazuje się, jak bardzo nieprzyjaznym dla niej miejscem jest Wars. Anna odcierpi samo przejście przez bramę, ciężko zniesie czkawkę i uzna, że nie jest to miejsce do życia, ale zarazem będzie umiała razem z Rafałem zająć się gromadką młodych rysiów, dbać o nich i nawet narażając się na magię Sawy - ratować jednego z nich. Ciek...

× 6 | link |
@mewaczyta
2022-06-27
8 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Aneta Jadowska jest jedyną autorką, u której nie dość że akceptuję zbiory opowiadań uzupełniających, to jeszcze ich wyglądam. Zwykle kojarzą mi się z niedopracowaniem głównej historii, ale w stworzonym przez nią świecie tyle się dzieje i wszystko jest tak rozbudowane... U niej po prostu ma to swój urok.

„Próby ognia i wody" to trzy opowieści, które nie znalazły dla siebie miejsca w „Aferze na tuzin rysiów", ale są lekturą obowiązkową przy poznawaniu „Kronik sąsiedzkich". Pierwsze opowiadanie dzieje się przed pierwszym tomem, drugie w jego trakcie (perspektywa skupiona na młodszych rysiach), a trzecie po wszystkich opisanych wydarzeniach. Dzięki nim lepiej poznajemy Bryniara i około rysiową rodzinę, a niektórzy bohaterowie drugoplanowi nabierają kolorów. Wszyscy stają się nam bliżsi i — choć myślałam, że to niemożliwe — można polubić ich jeszcze bardziej.

Pochłonęłam na jeden raz. I to wszystko, co musicie wiedzieć. I co prawdopodobnie powinnam zdradzić, bo jakiekolwiek szczegóły w tym wypadku zdradzą zbyt wiele... Tak. Po prostu dajcie szansę Jadowskiej jeśli interesuje Was urban fantasy. Przyznam, że jej pierwsze powieści czytam, ale niekoniecznie mnie zadawalają, za to jej nowsze tytuły... Ach! Tak, je lubię ogromnie.

| link |
@esclavo
2022-07-10
8 /10
Przeczytane

Ja i opowiadania to nie jest dobre połączenie. Ale dla opowiadań Anety Jadowskiej odstępuje od zasady "nie czytania" tej krótkiej formy. I tak samo było z "Próbami ognia i wody".

"Próby..." to uzupełnienie "Afery na tuzin rysiów". Bardzo potrzebne, wymagane i świetnie napisane. Wiem co mówię, bo ten zbiór podobał mi się bardziej niż sama książka. Minimalnie, bo minimalnie, ale właśnie to, że poznane tutaj wydarzenia mogły wskoczyć na swoje miejsce sprawiło, że nie mogłam oderwać się od lektury. Bardzo się cieszę, że autorka zdecydowała się na takie rozwiązanie i nie trzymanie nas w niepewności aż do kolejnego tomu.

Jest to książka dla wszystkich, którzy już znają nowe oblicze Nikity, i według mnie trzeba ją przeczytać, dla poznania całej sytuacji. Dla mnie to świetne rozwinięcie pierwszej części i osłoda czasu oczekiwania na dalsze losy Rysiów, Robina i Nikity.

| link |
@miriady
2022-08-28
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022
@feyra.rhys
2022-08-29
10 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2022-07-03
8 /10
Przeczytane
@Vanille
2022-07-07
10 /10
Przeczytane
@za_czytamm
2022-06-04
7 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2022-05-30
8 /10
Przeczytane
@guzemilia2
2022-07-08
8 /10
Przeczytane
@przelorina
2022-06-04
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jego instynkt zabójcy przejawiał się w tym, że wyłapywał pająki w domu i wynosił je na ganek, przepraszając je za niedogodności związane z przeprowadzką”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Afera na tuzin rysiów
Afera na tuzin rysiów
Aneta Jadowska
7.9/10
Bywają miłe miasta. Są też te uzbrojone w kły i pazury, jak Wars i Sawa. Idealne dla kobiety, która...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl