Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych

Artur Barciś, Grażyna Bąkiewicz, Ryszard Cebula, Katarzyna Dowbor ...
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

„Bajkoterapia” to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!
Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.

Bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii – Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców, opiekunów i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad takimi tematami jak: inność, spotkanie z nieznajomym, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, brak wiary w siebie, rywalizacja z rodzeństwem, bezpieczeństwo w domu.

Data wydania: 2022-12-05
ISBN: 978-83-10-13956-6, 9788310139566
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Bajkoterapia
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 240
dodana przez: Vernau
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Artur Barciś Artur Barciś
Urodzony 12 sierpnia 1956 roku w Polsce (Kokawa)
Artur Barciś - pollski aktor filmowy, dubbingowy, teatralny i telewizyjny, reżyser oraz scenarzysta. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodzi z 1979. Był aktorem Teatru na Targówku (1979–1981) i Teatru Narodowego (19...

Pozostałe książki:

Seniorzy w natarciu Aktor musi grać, by żyć Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych Emerycka Szajka idzie na całość! Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem Zagadka jaskini Zagadka Królowej Parku Zagadka teatru Tatusiada. Ja, mój tata i reszta świata. Zagadka kapsuły czasu Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać Gwiazdy na dobranoc
Wszystkie książki Artur Barciś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ania_gt
2020-08-29
10 /10
Przeczytane Wielokrotne powroty

Zbiór bajek terapeutycznych, dzięki którym można przepracować z dziećmi wiele trudnych sytuacji. To 14 historii, które poruszają m.in.: korzystanie z internetu, kontakty z obcymi osobami, uzależnienie w rodzinie. Po każdej znajduje się komentarz, w którym otrzymujemy dodatkowe wskazówki, jak działać w razie wystąpienia danego problemu.

× 8 | Komentarze (1) | link |
@antosiaczyta
2021-09-14
6 /10
Przeczytane

Bajkoterapia, czyli bajki - pomagajki dla małych i dużych.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

‚Bajkoterapia’ to książka wartościowa, pomocna i potrzebna. Porusza wiele ważnych i trudnych zagadnień. Za pomocą ciekawych i mądrych bajek dla dzieci, przedstawia konkretne problemy, pomaga sobie z nimi poradzić i pokazuje jak się w danej sytuacji zachować.

Książka składa się z 14 historii, z którymi dzieci mogą się utożsamić
Poruszone zostały takie tematy jak bezpieczeństwo, strach, zagubienie, inność, kłótnie rodziców, zazdrość o rodzeństwo, zagrożenia w wirtualnym świecie czy uzależnienie rodziców .
Każda bajka zawiera informację, kiedy powinniśmy daną historię przeczytać dziecku, informację, jak powinniśmy reagować, a także komentarz bajkoterapeutyczny i wskazówki, co jeszcze możemy zrobić, aby jak najlepiej pomóc dziecku.

Całość czyta się bardzo przyjemnie, bajki niosą pomoc każdemu dziecku i pomagają im się uporać z problemami i lękami.

To książka, którą warto mieć na półce. Polecam.

| link |
@Strusiowata
2022-11-28
9 /10
Przeczytane
@weronika_mazurek
2022-09-25
9 /10
Przeczytane
@luizko
@luizko
2021-01-16
6 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2019-11-20
7 /10
Przeczytane Literatura polska Dla najmłodszych (i nie tylko)

Cytaty z książki

O nie! Książka Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl