American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?

Peter Luk
4.7 /10
Ocena 4.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.7 /10
Ocena 4.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Limuzyną przez Nowy Jork.

Mimo że time is money, w Nowym Jorku przejazd z punktu A do punktu B może zajmować nawet kilkadziesiąt minut. Nie inaczej było w latach 80. i 90., dlatego nie dziwi fakt, że nierzadko wybierano podróż ekskluzywnymi limuzynami. Za oceanem wykształciła się nawet odrębna nazwa dla tej gałęzi przewozu osób – limo business. Autor, kierowca jednego z takich wygodnych aut, na kartach swojej książki opowiada nie tylko o tym, jak ten biznes wyglądał od środka, lecz także o własnych doświadczeniach z życia emigranta za oceanem.
Napisane z humorem, pełne ironii i frapujące wspomnienia polskiego szofera nowojorskich limuzyn stanowią także przewodnik po największej aglomeracji miejskiej w Stanach Zjednoczonych. Usiądźcie wygodnie, zapnijcie pasy i przygotujcie się na pełną wrażeń opowieść o trudach pracy kierowcy na Manhattanie.
Data wydania: 2021-11-04
ISBN: 978-83-8219-530-9, 9788382195309
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 226
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co za dużo, to...

7.12.2021

Kiedy sięgam po tego typu książkę robię to z zainteresowania, licząc na odsłonę czy to kraju, czy miasta a najbardziej ludzi, którzy tę obcą społeczność tworzą. W Americam Greed , który ma podtytuł Co widziały oczy szofera limuzyn w USA, niewiele z moich oczekiwań mogło się spełnić. Zastanawiam się, czy jest to wynik nieciekawego stylu autora, któ... Recenzja książki American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?

@Strusiowata@Strusiowata × 18

Gorzkie żale rasistowskiego kierowcy UBERa

22.01.2022

Po przeczytaniu tej książki w mojej głowie kołatało się kilka pytań: Jak można było tak spektakularnie „położyć” tak dobrą koncepcję? Jak można żyć z taką ilością żalu do wszystkiego i wszystkich? Jakim cudem ktoś z wydawnictwa przeoczył taki ładunek chamstwa, antysemityzmu i rasizmu – reklamując tę pozycję jako „napisane z humorem, pełne ironii i... Recenzja książki American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?

@atypowy@atypowy × 11

Nowy Jork od zaplecza

22.01.2022

„American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?” to dosyć interesująca książka. Czyta się ją szybko, momentami za szybko. Jest napisana lekkim piórem, przystępna, ironiczna, po spartańsku prosta. Słowem – zawiera w sobie to coś, co sprawia, że chce się ją czytać, a i lektura sprawia nam przyjemność. Czytając kolejne opisy dzielnic, bud... Recenzja książki American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?

Moja opinia o książce

Opinie

@atypowy
2022-01-22
2 /10
Przeczytane
@melkart002
2022-01-22
7 /10
@Strusiowata
2021-12-07
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka American Greed. Co widziały oczy szofera limuzyn w USA?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl