Amerykański peryskop. USA u progu nowej rewolucji

Eliza Sarnacka-Mahoney
Amerykański peryskop. USA u progu nowej rewolucji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na naszych oczach w Ameryce dokonuje się mentalna rewolucja, która przewartościowuje i wystawia na próbę najbardziej zdawałoby się nietykalne świętości. Zakwestionowano niemal amerykański mit, myśl i dokonania ojców założycieli. Czy w takiej sytuacji Ameryka nadal pozostanie sobą? Czym stanie się w przyszłości? Czy mit pucybuta stającego się milionerem wciąż ma rację bytu? Czy współcześni Amerykanie nadal kultywują etos pracy, czy raczej oddali się już bez reszty kultowi pieniądza i życiowej wygody? Czy polityczna poprawność jest bombą z opóźnionym zapłonem podłożoną pod amerykańską demokrację? Czy absolutna wolność rynkowa w najbardziej -przynajmniej z założenia demokratycznym kraju świata może doprowadzić do ograniczenia tej demokracji? Wreszcie, dlaczego nie ma nic śmiesznego w anegdocie, że Amerykanie mają zeszłoroczne samochody, tegoroczne ubrania, a żyją z przyszłorocznych zarobków?Stany Zjednoczone postrzegane chłodnym okiem Europejki, korespondentki polskiej prasy. Media, rodzina, handel, świat wielkiego pieniądza codziennie oglądamy relacje z Ameryki na ekranach telewizora, ale czy znamy ją naprawdę?
Data wydania: 2004
ISBN: 83-920611-4-4, 8392061144
Wydawnictwo: QLCO
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 320
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Eliza Sarnacka-Mahoney Eliza Sarnacka-Mahoney Urodziłam się i wychowałam w Zambrowie, uroczym nizinnym miasteczku na wschodzie Polski, dzisiaj (przeważnie) mieszkam w równie uroczym, a do tego górzystym, miasteczku w Kolorado w USA. Lubię podróżować, więc czasami mieszkam tam, gdzie stoją moje ...

Pozostałe książki:

Maja Orety Maja Orety i skarb Szkocji Amerykański reset Dom naszych marzeń Amerykański peryskop. USA u progu nowej rewolucji Amerykańskie wstrząsy Kreacja Odziedziczona rewolucja Przygody z alfabetem Zbędnik inteligenta
Wszystkie książki Eliza Sarnacka-Mahoney

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Amerykański peryskop. USA u progu nowej rewolucji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Amerykański peryskop. USA u progu nowej rewolucji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl