Amok

Amok
4.18
Ocena 4.18 na 5 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Brutalne morderstwa paraliżują społeczeństwo. Napastnicy, okrzyknięci przez m...
Brutalne morderstwa paraliżują społeczeństwo. Napastnicy, okrzyknięci przez media Wściekłymi, uderzają bez ostrzeżenia. Zabijają każdego, kto stanie im na drodze. Ilość przypadkowych napaści przechodzi z setek w tysiące, a potem w setki tysięcy. Każdy, niezależ nie od płci, wieku czy rasy, jest a...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324133277
Wydawnictwo: Amber Wydawnictwo

Recenzje

Amok - David Moody
Danny McCoyne, posiada kochane dzieci oraz żonę, ma także niesamowicie nudną pracę. Prowadzi zwykłe życie jak wszyscy inni. Pewnego dnia mężczyzna zostaje świadkiem brutalnego morderstwa. Nikt nie wie co może być jego skutkiem. Z każdym następnym dniem dowiaduję się o nowych zabójstwach. Media os...
Amok
Danny prowadzi dosyć normalne życie z żoną i trojgiem dzieci, jak to przypada na przeciętnego mieszkańca. Jego praca jest nudna i monotonna, ale na zmianę na lepszą też nie ma o czym marzyć. Najgorsze jest to, że wypłata starcza na bieżące życie. Sam nie jest w stanie utrzymać rodziny, a to wcale...
Napisz swoją opinię

Opinie

@ola1709
@ola1709 2011-09-09
Przeczytane (2011-01-01)
Wow! To było coś. Miejscami mi czegoś brakowało. Ale co ta pomysł! Nie mogłam uwierzyć, ze ktoś zdołał wymyślić coś takiego! Już chcę sięgać po następną część, ale najpierw muszę ją przemyśleć. To na pewno nudne, ze co chwilę pisze, że muszę przemyśleć książkę, ale jak tak piszę, to znaczy, ze książka jest dobra. Pewna scena przypomniała mi naszą historię. Gazowanie Żydów.(Wiecie o którą scenę chodzi?) Wtedy Niemcy ich likwidowali. W książce policja tez wyniszcza odmieńców. Oczywiście są dla ludzi niebezpieczeństwem. Ale po pewnym czasie to oni są tymi ''normalnymi''. I teraz to oni muszą likwidować tych ''niebezpiecznych''. I tak oto strony się odwracają. Książka genialna. Miejscami nużąca, ale jak już się rozkręca, to na maksa. Pan Moody musi mieć głowę pełną niewyżytej nienawiści. Kocham go za to.
@Kasiasnoopy
@Kasiasnoopy 2011-10-09
Przeczytane (2011-10-09)
!!!!Uwaga SPIOLERY!!!!! Hmm... książka jest dobra, ale nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia. Bardzo przypominał mi film z Markiem Walbergiem "Zdarzenie", tylko tam ludzie zabijali siebie, nie innych. Co mi się podobało w książce. Po pierwsze to, że nie było happy endu typu: "Już po wszystkim, znalazłem żonę i dzieci, świat wraca do normy (tylko pozbieramy te trupki.) Życie jest piękne!" A po drugie te "przemiany". Nie wiadomo było kogo to dotknie. W jednej chwili pijesz kawkę z najbliższymi, a w drugiej wbijasz komuś widelec w oko i nawet nie bardzo wiesz czemu. To co mi się nie podobało to to że książka była chwilami bardzo męcząca :/ iusta ma rację. To gotowy scenariusz do filmu. Cóż trzeba się wziąć za drugą część :)
@iusta
@iusta 2011-09-23
Przeczytane (2011-09-22)
Nie da się zaprzeczyć, że ta książka to niemal gotowy scenariusz do filmu, takiego z szybkim tempem zdarzeń, dużą ilością czerwonej farby i efektów specjalnych... Czuję pewien niedosyt po lekturze, może fabuła nie jest aż tak wyjątkowo oryginalna, mam wrażenie, że coś podobnego już gdzieś widziałam (przychodzą mi do głowy takie filmy jak "28 dni później" czy "Inwazja") jednakże jestem zaciekawiona dalszego ciągu i na pewno sięgnę po kontynuację. Plusem książki jest umiejętne zarażanie czytelnika stanem niepokoju i zagrożenia, który dotyka bohaterów.
@Goszka
@Goszka 2014-07-27
Przeczytane (2014-07-27)
David Moody napisał coś naprawdę dobrego. "Amok" czyta się z prędkością światła, sama pochłonęłam go w jakieś dwie godziny i ani przez chwilę się nie nudziłam. Akcja pędzi, a krew jest prawie na każdej stronie powieści. Jatka jakich mało. Gdy zaczynałam czytać, główny bohater miał weltschmerz i bardzo mało pieniędzy w portfelu. Skończył jako maszyna do zabijania. Całkiem niezła metamorfoza.
@przemekk
@przemekk 2011-04-24
Przeczytane (2011-01-01)
W zasadzie ta książka nie różni się od innych, jej podobnych, które pokazują upadek społeczeństwa w obliczu tajemniczych epidemii, nadciągającej zagłady itp. W "Amoku" podział "my-oni" nie jest wyraźny - nie wiadomo kim są "oni", ani kto tak naprawdę się zmienia.
@kasandrakrueger
@kasandrakrueger 2011-04-24
Przeczytane (2011-02-07)
Zdziwiła mnie końcówka książki i losy głównego bohatera, może to nie jest książka jakiej się spodziewałam ale nie można zarzucić Davidowi, że nie opisywał ciekawie świata Wściekłych.
@beata5535
@beata5535 2013-01-30
Przeczytane (2013-02-02)
Świetna książką, szkoda tylko że główny bohater musiał zostać "Wściekłym".
Współtworzący tę stronę
puchar @jimmystone @jimmystone pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
David Moody
David Moody to bezprecedensowy przykład zawrotnej kariery literackiej. Pisarz, który w ciągu roku po opublikowaniu swojej powieści w Internecie stał się - bez agenta - jednym z najgłośniejszych aut...
Inne książki:
Książka Wściekła krew