Amore 14

Amore 14
3.35
Ocena 3.35 na 5 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
czwarta po Trzy metry nad niebem, Tylko ciebie chcę i Wybacz, ale będę ci mów...
czwarta po Trzy metry nad niebem, Tylko ciebie chcę i Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie książka kultowego włoskiego pisarza książka o współczesnych nastolatkach opowieść o pierwszej \"dorosłej\" miłości, o przyjaźni, szkole, rodzinie, marzeniach i szaleństwach Carolina ma prawie czternaście lat....
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788374957861
Wydawnictwo: Muza

Recenzje

Amore 14
„Bo Ty nic nie rozumiesz!”. Ilu rodziców codziennie słyszy to zdanie od swoich nastoletnich córek?. Ile nastoletnich córek mówi to codziennie swoim rodzicom bądź, chociaż powtarza w swoich myślach?. Matematyk z „Małego Księcia” na pewno by się nie nudził. Ta książka pomoże Wam zrozumieć siebie bą...
Byliśmy młodzi, egzaltowani, w gorącej wodzie kąpani, ale mieliśmy rację...
To moja pierwsza książka tego pisarza i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Jednakże zostałam zachęcona do zapoznania się z inną jego twórczością. Szczególnie na uwadze będę mieć książki przeznaczone dla dorosłych czytelników. Większą część jego pisarskiego dorobku skierowana jest do dzieci i d...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-04-06
Przeczytane (2010-02-05)
Cóż, prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś więcej. Ta książka mnie nie zachwyciła. Ot, zwykła lektura na zabicie czasu - i to nie dla każdego. Ja nie lubię książek, które opowiadają o czternastoletniej miłości, natomiast książki Mocci cenię. Jego książki to jedyne młodzieżówki, które chętnie czytam. Ta natomiast była jego niewypałem i wcale mnie nie zachwyciła. Byłabym dwa razy bardziej zadowolona, gdyby opowiadała o Rusty'm Jamesie i Debbie. Ale niestety nie można mieć wszystkiego. Końcówkę od razu przewidziałam, ale i tak byłam zaskoczona. Niemniej cieszę się, że już tę książkę skończyłam.
@Niji
@Niji 2010-12-22
Przeczytane (2010-12-22)
Takie ... takie, o. Żeby było. Po za tym mam drobne wrażenie, że jakaś czternastolatka przywiązująca tak wielką wagę do chłopaków, ciuchów, nie potrafiłaby sformułować myśli, w sposób podobny do autora. Niemniej jednak za swój styl, autor otrzymuję ode mnie duuużego plusa. Lubię, kiedy dokładnie rozumiem, o czym ktoś myśli. A tutaj rozumiałam. Jednak historia ... o, może tak, dosyć dziwna.
@panda420
@panda420 2010-06-19
Zgadzam się z opinią Rebellish. Również spodziewałam się czegoś więcej, porównując tą książkę z "Trzy metry nad niebem" i "Tylko Ciebie chcę". Niestety nie dałam rady jej nawet skończyć, męczyłam się czytając ją . Podobnie było z "Wybacz ale będę Ci mówiła Skarbie" choć tamta nie była aż tak nużąca. Mam nadzieję, że jego następne książki będą zdecydowanie lepsze ;).
@Dolores777
@Dolores777 2011-05-21
Rzuciłam ją w kąt po przeczytaniu 200 stron. Na więcej nie było mnie stać. Chociaż mam troszkę wyrzuty sumienia, bo może autor dopiero na koniec wymyślił coś ambitnego, pięknego, wartego przeczytania, a ja do tego nie dotarłam i nie docenię ? Ale mimo wszystko.. nie spróbuję drugi raz dotrzeć do końca.
MA
@Majkaka 2010-02-18
Bardzo dobra książka. Napisana z wdziękiem i humorem, nie można się od niej oderwać:) Przepełniona emocjami, tak bliskimi nam wszystkim. Ponadto Moccia nie boi się trudnych tematów, co jest dużym plusem jeśli chodzi o książki dla młodzieży. Ja jestem zachwycona i polecam:)
@spinabifida
@spinabifida 2011-06-23
Przeczytane (2011-06-23)
"Amore 14" przeczytałam jakiś czas temu, ale już wtedy główna bohaterka wydała mi się strasznie pustą osobą, zainteresowaną tylko ciuchami oraz wydawaniem kasy. Nie spodobała mi się ta książka, jak dla mnie zbyt nudna, ciężko mi było przez nią przebrnąć.
@Magda535
@Magda535 2011-03-19
Przeczytane (2011-03-18)
Przeczytałam w dwa dni! :) Super, chociaż bardzo mnie intrygował fakt, że mężczyzna pisze o nastolatce (w dodadku niepełnoletniej), która chce się kochać z chłopakiem. :> Ogólnie bardzo mi się podobało. I ten Rusty James mmm :)
@HopeSolo
@HopeSolo 2010-12-20
"Dzieło" to mordowałam od wakacji. Kompletna porażka. A te bohaterki... Pstro w głowie, wszystko kręci się wokół ciuchów, chłopaków i imprez. Lektura dla osób w wieku 12-16. Starszym się raczej nie spodoba.
@Ridmania
@Ridmania 2010-08-05
Przeczytane (2010-08-05)
Mi się podobała. Według mnie nie było aż tak odczuwalne, że bohaterki mają 14 lat. Oczywiście książka nie pochłonęła mnie tak samo jak 'Trzy metry nad niebem', ale całkiem miło spędziłam przy niej czas.
@sandra_katarzyna
@sandra_katarzyna 2011-03-30
Przeczytane (2011-01-01)
Lektura tej ksiązki spowodowała, że na pewno NIE sięgnę po inne książki tego autora. Nie odpowiadał mi język, ani treść.
Autorzy
Federico Moccia
Federico Moccia (ur. 20 lipca 1963 w Rzymie) – włoski reżyser filmowy, a także scenarzysta i pisarz. W 1992 wydał swoją pierwszą powieść Tre metri sopra il cielo. W 1996 nakręcił wg własnego scena...
Inne książki:
Książka Tylko ciebie chcę
Książka Tylko ciebie chcę
Książka Trzy metry nad niebem
Książka Tre Metri Sopra Il Cielo
Książka Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie
Współtworzący tą stronę
puchar
MA
@Majkaka pierwsza opinia