Amp Futbol. Jedną nogą w finale

"opracowanie zbiorowe"
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Amp Futbol. Jedną nogą w finale
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Są niebanalni, charyzmatyczni, pełni energii i pasji. Każdy po amputacji. Choć życie boleśnie ich doświadczyło, nie poddali się, a miłość do piłki nożnej okazała się mocniejsza niż przeciwności losu. Ich hasło „Jedną nogą w finale” podbiło serca kibiców. Poznaj bliżej ich świat i przekonaj się skąd u nich tak duży dystans do siebie i swojej niepełnosprawności.
Ta książka to zbiór reportaży i wywiadów opracowanych przez znanych i cenionych dziennikarzy sportowych. Postanowili oni zgłębić świat ludzi, dla których futbol to coś więcej niż sport. Odkryj wyjątkowe i poruszające historie o tym, jak piłka nożna potrafi dawać drugie życie. Nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach.
„Jedną nogą w finale” to także książka-cegiełka. Cały dochód z jej sprzedaży trafi do Stowarzyszenia Amp Futbol.
Autorzy: Darek Faron Emil Kopański Jakub Balcerski Jakub Białek Jakub Radomski Joanna Wiśniowska Leszek Milewski Łukasz Olkowicz Mateusz Skwierawski Michał Trela Monika Ochędowska Norbert Bandurski
Data wydania: 2021-09-12
ISBN: 978-83-8210-004-4, 9788382100044
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kategoria: Sport
Stron: 300
dodana przez: _books_and_dog_

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Herosi, znakomici, wielcy!

18.01.2022

Amp futbol z angielskiego Amputee Football to gra w piłkę nożną, którą trenują zawodnicy, którym życiowe sploty sytuacji pozbawiły jednej z kończyn dolnych (dotyczy piłkarzy z pola gry) lub kończyny górnej (dotyczy zawodnika grającego jako bramkarz). Obecnie już w ponad 40 krajach na świecie ta dyscyplina sportu cieszy się sporym zainteresowaniem ... Recenzja książki Amp Futbol. Jedną nogą w finale

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@_books_and_dog_
2021-10-04
8 /10
Przeczytane 2021 Posiadam

Książka Amp Futbol. Jedną nogą w finale to zbiór reportaży i wywiadów z piłkarzami oraz ludźmi, którzy stworzyli Amp Futbol w Polsce. W zasadnie jeszcze 10 lat temu w Polsce nie było czegoś takiego jak Amp Futbol. Gdyby wtedy parę osób nie zdecydowało się na tworzeniu treningów dla osób po amputacjach to dzisiaj nie mielibyśmy w Polsce swojej ligi Amp Futbolowej. Każdy z tych chłopaków jest inny, każdy ma swoją historię, ale nie są sami, dla nich futbol to coś więcej niż sport. Dawno żadna książka nie wywołała u mnie tylu emocji. Zdecydowanie polecam.

| link |
@biegajacy_bibliotekarz
2022-01-11
10 /10
Przeczytane Reportaże Piłka nożna

Cytaty z książki

O nie! Książka Amp Futbol. Jedną nogą w finale. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl