Anioł z Auschwitz

Eoin Dempsey
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Anioł z Auschwitz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów

Opis

 Nic nie mogło rozdzielić Christophera i Rebekki: ani jej wyrodni rodzice, ani nawet narzeczony, z którym wróciła do domu po ucieczce do Anglii. Lecz gdy do sielankowej wyspy Jersey dociera II wojna światowa, nazistowscy najeźdźcy, realizując Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Żydowskiej swojego Führera, wywożą Rebeccę na kontynent. Gdy naziści deportują Christophera i jego rodzinę do ojczystego kraju – Niemiec, w desperackiej próbie ratowania ukochanej zgłasza się na ochotnika do szeregów SS. Rozpoczyna służbę w Auschwitz, gdzie sprawuje nadzór nad pieniędzmi skradzionymi ofiarom, które zginęły w komorach gazowych. Poszukując Rebekki, musi nie tylko ukrywać podwójną tożsamość, ale i walczyć o własną duszę. W koszmarnym świecie Auschwitz Christopher pilnuje przepływu rzeki splamionych krwią pieniędzy, dzięki czemu staje przed nieoczekiwaną szansą. Czy starczy mu sił i odwagi, by zaakceptować nowy los, który na zawsze może zmienić nie tylko jego życie, ale i wielu innych ludzi? 
Tytuł oryginalny: Finding Rebecca
Data wydania: 2019-08-14
ISBN: 978-83-8178-057-5, 9788381780575
Wydawnictwo: NieZwykłe
Stron: 300

Autor

Eoin Dempsey Eoin Dempsey
Urodzony w 1977 roku w Irlandii
Eoin Dempsey urodził się w 1977 roku w Irlandii. Studiował biznes i reklamę. Do napisania pierwszej powieść natchnęła go podróż do Nowego Jorku, którą odbył wraz z bratem. Pierwszą opublikowaną powieścią, która sprzedała się w ponad 150 tys. egzempl...

Pozostałe książki:

Biała róża, czarny las
Wszystkie książki Eoin Dempsey

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość ponad wszystko.

11.04.2020

Wyspa Jersey była rodzinnym domem zarówno dla Christophera jak i dla Rebekki. Tych dwoje od dzieciństwa łączyła głęboka przyjaźń. Razem spędzali czas w domku na drzewie, marzyli, a w końcu obdarzyli się uczuciem. Sielski obrazek prawda? Ale na tym koniec z sielskości, bo wybuch drugiej wojny światowej spowodował rozdzielenie tych dwojga tylko dlat... Recenzja książki Anioł z Auschwitz

@agulkag@agulkag × 4

Anioł z Auschwitz

28.02.2020

Anioł z Auschwitz to przede wszystkim książka o przetrwaniu ale również o miłości, która miała szansę przetrwać wojnę. Opis od wydawcy Nic nie mogło rozdzielić Christophera i Rebekki: ani jej wyrodni rodzice, ani nawet narzeczony, z którym wróciła do domu po ucieczce do Anglii. Lecz gdy do sielankowej wyspy Jersey dociera II wojna światowa, ... Recenzja książki Anioł z Auschwitz

Anioły istnieją naprawdę.

30.05.2020

" Anioł z Auschwitz" to debiutancka powieść irlandzkiego pisarza Eoina Dempseya. Od pierwszych już stron autor wprowadza nas w czasy wyjątkowych okrucieństw - okupacji hitlerowskiej, która dociera również na wyspę Jersey - sielankową wyspę, na której sielankowe życie wiodło dwoje wówczas dzieci, Christopher i Rebbeka. Związani że sobą nie tylko pr... Recenzja książki Anioł z Auschwitz

@Dominikaa@Dominikaa × 1

Miłość kontra zagłada

20.08.2019

Christopher i Rebekka są niemalże nierozłączni już od wczesnego dzieciństwa. Ich przyjaźń z biegiem lat przeradza się w coś więcej. I chociaż los wciąż rzuca im pod nogi kłody, mają odwagę marzyć, że przejdą przez życie razem. Ale czasy w których przyszło im żyć są zdecydowanie niesprzyjające. Bowiem nazistowskie idee Hitlera zataczają coraz szers... Recenzja książki Anioł z Auschwitz

Moja opinia o książce

Opinie

@deana
2019-09-21
6 /10
Przeczytane

,,Anioł z Auschwitz" to fikcyjna opowieść rozgrywająca się w scenerii obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Opowieść poruszająca, skoncentrowana na wywoływaniu silnych emocji u czytelnika oraz mająca nieść głębsze przesłanie o człowieku i człowieczeństwie w świecie, który został obdarty z wszelkich ludzkich zachowań.

Christopher i Rebecca poznali się jako dzieci na wyspie Jersey. On był Niemcem, który wraz z rodziną przeprowadził się w rodzinne strony matki, ona - mieszkającą tam Żydówką. Dzieci nie potrzebują podziałów na narodowości, więc szybko się zaprzyjaźnili a z biegiem lat przyjaźń przekształciła się w prawdziwe uczucie. Ich związkowi kres położyła II wojna światowa i następująca z nią niemiecka okupacja na wyspie. Razem z nią następują kolejne represje, które skutkują wywiezieniem do obozu Rebecci. Christopher żeby odnaleźć ukochaną decyduje się na dramatyczny krok, wstępuje w szeregi SS i staje się odpowiedzialny za komórkę segregacji i pozyskiwania łupów w obozie Auschwitz.

,,Anioł z Auschwitz" jest idealnie wyważoną książką. Wszystkie wątki są tak poprowadzone by skutecznie przyciągnąć uwagę czytelnika. Wręcz filmowo. Najpierw mocne zarysowanie kontekstu przez pokazanie rozwijającego się uczucia pomiędzy Christopherem i Rebeccą w malowniczej scenerii wyspy Jersey, pierwsze problemy, które szybko znajdują swoje rozwiązanie a przy okazji cementują i wzmacniają uczucie. Wybuch wojny i pojawienie się nazistowskiego okupanta jest kolejnym etapem, który...

× 3 | link |
@WolneLitery
2019-08-20
9 /10
Przeczytane

Kolejna przepiękna i wzruszająca książka o tak ciężkiej i trudnej tematyce, która pokazuje siłę i moc człowieka! Jest to wspaniała powieść, która zaczyna się na malowniczej wyspie Jersey, której jak mylnie może nam się wydawać wojna nie dosięgnie. Czas płynie tam wolniej, jest sielsko, błogo i z dala od ciężkiej rzeczywistości. To własnie tutaj żyje samotny ojciec, który wychowuje Christophera i Alexandrę. Chłopak jako jeszcze dziecko poznaje Rebekkę. Dziewczynka z trudnego domu, bez rodzicielskiej miłości, która zostaje jego najlepszym przyjacielem i powiernikiem. Potem miłością jego życia, która niestety nie może być łatwa. Wojna już szaleje w centralnej Europie. Niemieckie wojska są coraz silniejsze i coraz pewniejsze swojego zwycięstwa. Chłopak z pochodzenia jest Niemcem, dziewczyna jak już możecie się domyślić jest Żydówką. Czy wojna może stanąć na drodze do ich miłości? Zdecydowanie tak!

Mimo tego, że na wyspie jest on bezpieczny, to wie, że za wszelką cenę musi chronić dziewczynę. Niestety nadchodzi dzień kiedy jego rodzina zostaje deportowana do swojego kraju, a dziewczyna gdzieś wywieziona. Christopher jest bezradny. To właśnie wtedy postanawia wstąpić do szeregów SS, by w obozach zagłady odnaleźć ukochaną i uratować ją. To on będzie zajmował się dostarczaniem do Rzeszy kosztowności osób, które straciły swoje życie.

Książka jest ciężka i mocna. Widzimy bezradność człowieka wobec tej ogromnej maszyny. Widzimy ogromne poświęcenie, miłość i troskę. ...

× 3 | link |
NA
2019-08-20
10 /10
Przeczytane

Jeśli każdy pisałby takie debiutanckie powieści, jaką jest „Anioł z Auschwitz” Eoina Dempsey’a to nigdy nie trafialibyśmy na złe książki!

Sięgając po ten tytuł robiłam sobie wielkie nadzieje, że będzie dobrze. Wcześniej przeczytałam dwie książki, które delikatnie mówiąc mnie zawiodły, także oczekiwania były ogromne. I nie pomyliłam się! „Anioł z Auschwitz” to przepiękna opowieść o miłości, szlachetności i dramatycznej walce o przetrwanie.
Jednak literatura obozowa czy wojenna nigdy nie należy do najprostszych. Bywały momenty, że musiałam odłożyć książkę, aby przetrawić niektóre sceny, mimo to, za chwilę wracałam do czytania, aby poznać ciąg dalszy tej historii!

To teraz trochę o fabule - Rebekka i Christopher poznali się w wieku 6 lat, ówczesne życie dziewczynki nie było łatwe, ale Christopher i jego rodzina starali się jej pomagać na każdym kroku. Niestety, despotyczny ojciec Rebekki wkrótce doprowadził do tego, że dziewczyna wyjechała ze spokojnej wyspy Jersey do Anglii. Christopher i Rebbeka rozstali się na jakiś czas, ale łącząca ich więź nigdy nie osłabła. Los sprawił, że znów się spotkali i postanowili przeżyć ze sobą życie, ale na drodze tym razem stanęła im wojna... Dziewczyna, jako Żydówka, została wywieziona do obozu, a Christopher rozpaczliwie próbujący ją odnaleźć, wstąpił w szeregi SS. Co wydarzy się później? Musicie sami przeczytać.

Jest to pełna skrajnych emocji, naprawdę warta uwagi powieść. Jedna z lepszych książek traktującyc...

× 2 | Komentarze (1) | link |
@malinka.a
2019-12-30
6 /10
Przeczytane Wydawnictwo NieZwykłe II wojna światowa Lekkie/ życiowe w domowej biblioteczce Przeczytane w 2019

6 gwiazdek daję za 3/4 książki, która była naprawdę ciekawa. Fajne wprowadzenie w historię i przeniesienie jej do obozu jak i przedstawienie oficera SS i podstaw decyzji podjętych w życiu poprzednim i obecnym. Zakończenie, a raczej urwanie historii dziejącej się w obozie i przeniesienie jej do studia radiowego totalnie do mnie nie trafiło i czułam jakbym miała kilka brakujących kartek w swoim wydaniu.... Spotkanie po latach też mimo prób wypadło blado- "nagle" jedno widzi drugie i już- może przyzwyczaiłam się w innych powieściach, że takie momenty są przedstawiane bardziej "magicznie"? Zakończenie składa się głównie z tego, że jedno się biczuje i czuje winne a drugie mu mówi ( po raz kolejny w książce), ile dla kogo zrobił itp itd. Potencjał był, ale dla mnie zmarnowany przez słabe zakończenie.

× 2 | link |
@kamilaxddd
2019-11-12
10 /10
Przeczytane

Nie mógł stracić jej po raz kolejny. Nie mógł.. Ich miłość zaczęła się niewinnie. Znalazł ją płaczącą za krzakami i zaprowadził do swojego domu. Jej ojciec był przeciwny ich przyjaźni ale ona ciągle do niego wracała. Pewnego dnia Rebekka wyjechała bez pożegnania. Dla Christophera był to cios w serce gdyż obiecał jej,że będzie zawsze przy niej gdy będzie tego potrzebowała..
Przez przypadek po długim czasie dowiedział się,że próbowała się z nim skontaktować lecz jej listy zostały chowane przez jego ojca. Zrobil tak bo uważał,że będzie to dla niego najlepsze rozwiązanie.
Próbował ją odnaleźć ale nie udało mu się. Wszystko się zmieniło gdy wróciła, zaręczona.
To jednak nie było dla nich ważne bo nadal się kochali.
Została z nim i mieli zacząć szczęśliwe życie.
Ich szczęście jednak nie trwało zbyt długo bo wybuchła II wojna światowa. Rebekka jako Żydówka musiała zostać wywieziona.
Christopher chcąc odnaleźć ukochaną rozpoczął służbę w Auschwitz. Zajął się tam pieniędzmi więc było mu łatwiej robić interesy lecz i tak musiał codziennie patrzeć na bestialstwo,które tam panowało. Musiał się z tym wszystkim zmierzyć tak aby inni nie odkryli jego prawdziwych zamiarów.
Nie był zły lecz tam musiał być za takiego uważany. Starał się jak mógł aby pomóc choć trochę tym ludziom. Zrobi wszystko by znaleźć Rebekkę.
Czy mimo przeciwności losu w końcu ją odnajdzie?
Nie od dziś wiadomo,że książki o tematyce Auschwitz są trudnymi książkami. To co się tam...

× 1 | link |
@Spizarnia_ksiazek
2022-08-05
Przeczytane

Mała wyspa Jersey jest świadkiem rodzącego się uczucia, początkowo wielkiej przyjaźni, która z biegiem lat przeradza się w miłość. Gdy Christopher poznaje Rebeckę ma zaledwie sześć lat. Spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, wspólnie wkraczając w dorosłość. Toksyczna sytuacja rodzinna powoduje, że dziewczyna decyduje się opuścić wyspę. Gdy po kilku latach wraca, pomimo przeszkód młodzi postanawiają być razem.
Nad ich związkiem znów pojawiają się ciemne chmury, nieuchronnie nadciąga wojna. Rebecca zostaje wywieziona do obozu. Christopher chcąc odnaleźć ukochaną decyduje się na desperacki krok. Wstępuje w szeregi SS.

Ostatnio coraz częściej sięgam po literaturę obozową, a trzeba przyznać, że książek w tym temacie jest wiele. Tym razem opowiedziana historia jest fikcyjna.
To opowieść o wielkiej miłości, niesamowitej odwadze i poświęceniu w okrutnych, bestialskich czasach.

Początek książki jest bardzo mocny. Po przeczytaniu pierwszego rozdziału, zastanawiałam się czy dam radę. Jednak w kolejnych rozdziałach akcja zwalnia ukazując początki znajomości bohaterów.
Fabuła tak mnie wciągnęła, że zapomniałam o całym świecie. Ogrom emocji, które odczuwałam podczas czytania chwytał za serce. Ciężko uwierzyć, że to debiut.


× 1 | link |
@monica
2019-10-27
9 /10
Przeczytane Wojenne historie

Aż trudno uwierzyć , że to debiut autora. Wzruszająca historia z wojną w tle. Temat, który nigdy się nie wyczerpie ... Książka pochłonięta w dwa jesienne wieczory. Polecam !

× 1 | link |
@paula1456
2021-05-07
10 /10
Przeczytane

Historia ta była wstrząsająca, łamiąca moje serce na milion kawałeczków, po czym za chwilę składająca je znów w całość. Nie da się przejść obok niej obojętnie, nie jest to także opowieść na zły wieczór, bowiem spowoduje, że będzie jeszcze gorszy. Czym Eoin Dempsey aż tak ścisnął serca wielu czytelników?
Christopher i Rebeca byli sobie przeznaczeni. Kochali się miłością namiętną i burzliwą. Nie rozdzieliła ich swego czasu ucieczka dziewczyny do Anglii, nie rozdzieliły kłamstwa jej ojca, ani nawet jej tak wyczekiwany powrót na wyspę Jersey z narzeczonym. Lecz nawet do sielskiego miejsca w końcu zawitają mroczne chmury i szpony II Wojny Światowej. Z racji tego, że Rebeka jest Żydówką wywożą ją na kontynent, zaś Christophera wraz z rodziną deportują do rodzinnego kraju, czyli Niemiec. Mężczyzna nie może znieść niepewności, co się dzieje z jego ukochaną i w desperacji zaciąga się do szeregów SS. Rozpoczyna służbę w miejscu, którego nazwanie piekłem jest mocnym niedopowiedzeniem. W obozie zajmuje się prowadzeniem nadzoru nad pieniędzmi i innymi kosztownościami, które skradziono ofiarom komór gazowych. Nie potrafi być zbrodniarzem. Opiekuje się więźniarkami , a także stara się wywieźć stąd jak najwięcej dzieci. Poszukując Rebekki nie tylko musi on ukrywać swoją prawdziwą tożsamość, ale i walczyć o swoją duszę, aby nie zapomnieć, kim naprawdę jest. Czy uda mu się odnaleźć ukochaną? Czy wyjdzie z tego piekła całym? Czy jednak poniesie los więźniów i zginie?
Ni...

| link |
@Brzezinkowa
2020-07-26
6 /10
Przeczytane

Dzisiaj piękne słońce... a ja skończyłam czytać „Anioła z Auschwitz”. Powieść, która jest debiutem autora. Czytało się dość wciągająco. Jednak spodziewałam się dużo większych emocji. Uwielbiam tę tematykę i ciężko takie książki ocenić obiektywnie. Jednak w związku z tym, że to powieść można podejść do opinii zupełnie inaczej.
————————————————
Christopher traci swoją ukochaną Rebekkę. Spodziewa się, że jako Żydówka została wywieziona do Auschwitz. Sam w związku z tym, że ma niemieckie korzenie wstępuje do SS. Planuje ją ocalić. Ale czy ona tam będzie? Przecież takich obozów było wiele... A ilość przybywających więźniów do obozu ciągle rośnie. Christopher zostaje odpowiedzialnym za przepływ dóbr materialnych. Dba żeby Rzesza wzbogaciła się możliwie najwięcej. Jednak to człowiek, który nigdy nie poczuł się jednym z esesmanów. Będąc w obozie, mając większe wpływy postara się ocalić ludzkie istnienia. Czy mu się to uda?
————————————————
Jak wiecie, ja uwielbiam literaturę faktu... dlatego zdecydowanie stawiam na rzeczywistość. Choć nigdy bym nie przepuściła okazji jej przeczytania i zdecydowanie nie żałuję! Wplecione codzienne życie między wojnę i cierpienie. Czekałam z niecierpliwością na finał, który miałam nadzieję, że będzie szczęśliwy... Nawet jako powieść, wartość edukacyjna jest tutaj równie ważna. Obyśmy nigdy nie musieli tego doświadczyć. Przeczytaj, bo warto. ————————————————
Dziękuję ...

| link |
@izuu_i_ksiazki
2022-08-16
7 /10
Przeczytane

Zabierając się za czytanie myślałam, że dostanę bardzo smutną historię miłosną, jednak to nie w tej książce było najważniejsze. Poszukiwanie przez Christophera swojej ukochanej wśród ludzi zesłanych do obozu koncentracyjnego było tylko tłem historii. Tak naprawdę chodziło o to kim stał się Chris, który był pochodzenia niemieckiego i jako żołnierz SS pracował w Auschwitz. Jest to niezwykle poruszająca Książka, jednak to tylko historia osadzona w realiach obozowych, nie ma nic wspólnego z prawdziwymi wydarzeniami.
Nie doszukujecie się w tej pozycjj wzruszającego romansu, bo się zawiedziecie, ta opowieść to dramat z jakim musieli się zmierzyć bohaterowie. Niemniej jednak polecam.

| link |
@blackinktrio
2020-07-08
10 /10
Przeczytane Poruszające problemy

Jest to pierwsza książka z motywem Auschwitz po jaką sięgnęłam. Przyznaję, że obawiałam się tej tematyki.
Christopher jest dobrze wychowanym mężczyzną, który szuka swojej ukochanej Rebekki-Żydówki, a równocześnie nie zamyka oczu na krzywdę innych osób i robi co może, żeby ratować więźniów obozu.
Ten tytuł czyta się w ciągu jednego dnia. Wspaniała książka @eoindempsey pokazująca różne "strony" Auschwitz i okrucieństwa, które niosła ze sobą wojna.
Każdy może i uważam, że każdy wręcz powinien przeczytać książkę z tym motywem-ja osobiście polecam oczywiście "Anioła z Auchwitz"

| link |
@important.books
2021-01-24
7 /10
Przeczytane

Poruszająca historia, choć nie wzbudziła we mnie aż takich emocji jak inne książki o tematyce obozowej. Mimo wszystko zwraca uwagę na niesprawiedliwość tamtych czasów i skłania ku przemyśleniom. Ja zostałam z pytaniem w głowie: czy w obecnych czasach ludzie byliby w stanie tak walczyć o miłość, że naraziliby się na śmierć i dopuściliby się mordu na innych?

| link |
@SylwiaW
2022-03-23
8 /10
Przeczytane Audiobook
NI
2021-07-18
6 /10
Przeczytane
@Anjanka
2021-05-02
6 /10
Przeczytane ✅Historia
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Ale ból trzeba uleczyć i tylko dzięki wyzbyciu się nienawiści, dzięki przebaczeniu można tego dokonać.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl