Armenia od kuchni

Marek Kulka, Narine Karapetjan-Kulka
Armenia od kuchni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ormianie twierdzą, że ich kuchnia to poemat, w którym każda linijka ma swój aromat. Opinię tę potwierdzają odwiedzający ten kraj turyści. Niezwykle aromatyczna, egzotyczna i wykwintna kuchnia ormiańska należy do najlepszych na Kaukazie.
Tradycje kulinarne Armenii sięgają 3 tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów obszar między Morzem Czarnym a Morzem Kaspijskim był zamieszkiwany przez wielkie cywilizacje: Persów, Greków, Rzymian, Arabów i Turków. Ścierały się tam różne wpływy, również kulinarne, a ich ślady można znaleźć w dzisiejszej kuchni tego kraju.
Kuchnia ormiańska jest bardzo urozmaicona, przede wszystkim dzięki wykorzystaniu różnorodnych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Starożytna Armenia to ojczyzna winorośli, pszenicy, granatowca, głogu, derenia, pigwy, czereśni, jabłoni, gruszy, śliwy, figowca i wielu innych roślin, które początkowo występowały tu w stanie dzikim, a dziś są uprawiane także w innych krajach. Grecki historyk Strabon pisał o Armenii, że „[...] jest to kraina pełna zboża, wiecznie zielonych drzew, obfitująca w sady i wino”.
Owoce, warzywa i różnego rodzaju zielenina to pożywienie bogate w witaminy, a to powoduje, że mieszkańcy Armenii, zwłaszcza terenów górskich, cieszą się długowiecznością.
Najpopularniejszymi daniami ormiańskimi są szaszłyki i gołąbki w liściach winogron. Zachęcamy jednak Państwa do wypróbowania wszystkich przepisów.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7250-188-2, 9788372501882
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Armenia od kuchni? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Armenia od kuchni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl