Aspiracje życiowe młodzieży pogranicza

Piotr Długosz
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Aspiracje życiowe młodzieży pogranicza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Obszar zainteresowań badawczych Autora obejmuje pogranicze Polski, a dokładniej, młodzież owo pogranicze zamieszkującą. Z analiz wynika, że badana młodzież ma pewien potencjał, który należy wykorzystać do rozwoju lokalnej społeczności. O potencjale tym świadczy wysoki poziom aspiracji życiowych oraz zawodowych. Niestety, region nie jest przygotowany na przyjęcie nowej, wykształconej siły zawodowej i niemal połowa młodzieży zamierza opuścić swoje rodzinne strony w poszukiwaniu pracy. Autor dużo miejsca w publikacji poświęca wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych przez młodzież pogranicza.
Książka będzie cenna dla socjologa ? wprawionego badacza, bowiem zawartość merytoryczna rozprawy powinna zadośćuczynić ciekawości naukowców, ale także dla studenta ? początkującego badacza, który na przykładzie konkretnego zagadnienia, zresztą bliskiego zainteresowaniom młodych, może dokładnie prześledzić, jak dochodzi się w socjologii do konkretnych wniosków. Dla studentów socjologii będzie to cenna pomoc, którą będą mogli wykorzystać przy pisaniu prac licencjackich.
Data wydania: 2010-09-07
ISBN: 978-83-7587-485-3, 9788375874853
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 186
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Piotr Długosz Piotr Długosz Dr hab., prof. UP, kierownik Zakładu Metodologii Badań Społecznych, wicedyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. KEN. Zajmuje się problematyką młodzieży, nierówności edukacyjnych, traumy społeczno-kulturow...

Pozostałe książki:

Młodzież Podkarpacia w III Rzeczypospolitej Trauma wielkiej zmiany na Podkarpaciu Nierówności edukacyjne wśród młodzieży Małopolski i Podkarpacia Strategie życiowe młodzieży na pograniczu polsko-ukraińskim Krakowscy licealiści w drodze do dorosłości
Wszystkie książki Piotr Długosz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Aspiracje życiowe młodzieży pogranicza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2010-09-09
10 /10
Impuls poleca

Cytaty z książki

O nie! Książka Aspiracje życiowe młodzieży pogranicza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl