Atlas histopatologii

Wenancjusz Domagała, Elżbieta Urasińska, Maria Chosia
Atlas histopatologii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowoczesny dwujęzyczny podręcznik z zakresu histopatologii, przygotowany zgodnie z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w tej dziedzinie (m.in. z klasyfikacją WHO i Bethesda).

Zawiera:

* Najwyższej jakości kolorowe mikrofotografie zmienionych chorobowo tkanek (ułożone w kolejności alfabetycznej łacińskich nazw zmian patologicznych). * Przejrzyste opisy preparatów tkankowych w języku polskim i angielskim, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich najistotniejsze cechy morfologiczne (oznaczone strzałkami i gwiazdkami). * Skorowidz nazw preparatów oraz nazw zmian chorobowych wg lokalizacji narządowej w języku polskim i angielskim.

Autorzy zastosowali wiele przydatnych zabiegów dydaktycznych, m.in. nazwy zmian chorobowych podane są w trzech kolorach: czerwony oznacza nowotwory złośliwe, zielony - nowotwory łagodne, a czarny inne zmiany. Szczególłowe wyjaśnienia (za pomocą mikrofotografii i opisu) mikroskopowej budowy tkanek i narządów umożliwiają zrozumienie podstaw patogenezy również na poziomie molekularnym, a także pozwalają na trafniejsze diagnozowanie i różnicowanie objawów chorób.

"Atlas histopatologii" jest przeznaczony dla studentów wydziałów medycyny i stomatologii akademii medycznych, a także lekarzy. Odbiorcy: studenci medycyny i stomatologii

Data wydania: 2007-11-17
ISBN: 978-83-200-3476-9, 9788320034769
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 388

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Atlas histopatologii aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2021-06-27
Przeczytane Medycyna

Z "Atlasem histopatologii" byłam swego czasu bardzo zaznajomiona. Bardzo, bardzo. Egzamin praktyczny z patomorfologii to była dość upierdliwa sprawa :P Można było wyłapać łabądka i to bez szczególnego trudu :P

Ale te "oczka" patrzące z okładki, tyle wspomnień... ;)

{}× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Atlas histopatologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl