Australia kusząca obietnicą

Tadeusz Zimecki
Australia kusząca obietnicą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Choćbyś przeczytał tysiąc książek o Australii - nic o niej nie wiesz. I ja się naczytałem. Zobaczyłem dopiero, gdy wyruszyłem. Było tu przede mną kilku. Żaden nie łgał. Po prostu każdy widział inaczej. Przecież kilka jest tych Australii. Pastelowy pejzaż interioru, Australia trupich przedmieść, przyrody niebiańskiej, rajskiej samotności, wrzasku stadionów, Australia żelaza, betonu i superarchitektury w centrach miast, kontynent kontrastów obyczajowych, krajobrazowych, ludzkich. Wiem, że nie zdołałem ukazać w tej książce wszystkich portretów ludzi poznanych na szlakach podróży, wszystkich relacji z wypraw. Ale czy zdołałem przekazać obraz zjawiska zwanego Australią? Czy znalazłem definicję tego lądu?"
Data wydania: 1976
Wydawnictwo: KSIĄŻKA I WIEDZA
Seria: Kontynenty
Kategoria: Podróżnicze
Stron: 301

Autor

Tadeusz Zimecki Tadeusz Zimecki Tadeusz Zimecki (pseud. Tomasz Latecki, ur. 7 sierpnia 1929 r. w Warszawie, zm. 5 listopada 2007 r. tamże), polski prozaik, dziennikarz, reportażysta, autor utworów dla młodzieży. Syn Romualda Zimeckiego i Kazimiery Kowalskiej. Od 1941 r. przebywał w...

Pozostałe książki:

Wyspa Rampous zielona od tamaryszków Wyprawa po królewskiego łososia Dwoje w buszu Kiedy to się zaczyna? Wiele dróg. Wybór opowiadań
Wszystkie książki Tadeusz Zimecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Australia kusząca obietnicą nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Australia kusząca obietnicą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl