Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia

Orina Krajewska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia
Książka Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czy długowieczność jest możliwa? Czy można uniknąć chorób cywilizacyjnych? Jak sobie z nimi radzić? Jak walczyć, by wygrać lub poprawić komfort życia w chorobie?

Co roku w Polsce około stu pięćdziesięciu tysięcy osób dowiaduje się, że ma chorobę nowotworową. Nowotwory złośliwe, choroby przewlekłe czy autoimmunologiczne znamy coraz częściej z najbliższego otoczenia.

Pacjenci i ich bliscy są zwykle zagubieni i nierzadko pozostawieni samym sobie. W aktach desperacji krążą po omacku między medycyną konwencjonalną i alternatywną, nie wiedząc, komu ufać. Tymczasem idealna ścieżka zarówno zapobiegania, jak i leczenia to medycyna integralna - spojrzenie na pacjenta w sposób holistyczny, uwzględniający indywidualne potrzeby chorego i jego preferencje, z poszanowaniem jedności ciała, psychiki i ducha.

Książka jest zbiorem kilkunastu rozmów przeprowadzonych przez Orinę Krajewską z wybitnymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane ze zdrowiem człowieka - od medycyny konwencjonalnej, przez wschodnią, ziołolecznictwo, leczenie dietą i ruchem, po psychologię i duchowość. Wśród rozmówców są m.in.: genetyk prof. Jan Lubiński, psycholog Wojciech Eichelberger, specjalistka medycyny holistycznej dr Preeti Agrawal czy prof. medycyny chińskiej Li Jie.

Książka jest przewodnikiem dla tych, którzy chcą już dziś holistycznie zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Całym sercem polecam tę niezwykle cenną książkę. Orina łączy osobiste doświadczenie przejścia przez chorobę mamy z wiedzą specjalistów medycyny holistycznej. Holistycznego rozumienia siebie. Jestem przekonana, że ich wiedza i mądrość przyniosą pomoc chorującym i ich bliskim, a także wszystkim którzy świadomie chcą dbać o siebie i swoje zdrowie. Dziękuję Orinko!


Maja Ostaszewska

Trzymacie Państwo w rękach wartościową, pasjonującą lekturę, która może przywracać wiarę pacjentom, inspirować lekarzy, a wszystkim przypominać, jak d o b r z e ż y ć.


Jacek Santorski, Psycholog, prof. hon. Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-283-3333-8, 9788328333338
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 240
dodana przez: WolneLitery

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2019-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Zdolność organizmu do samoregulacji i samoleczenia jest przeogromna. (s. 43)
Gdy idziemy do kardiologa, bada on tylko serce; gdy odwiedzamy gastrologa, bada on żołądek; gdy zaś do dermatologa, to skórę itd. Lekarze badają nas fragmentarycznie i wybiórczo, widzą narządy, a nie widzą całego człowieka, całego organizmu jako złożonego systemu wielu układów połączonych ze sobą i współpracujących ze sobą. To domena lekarzy zachodu.
Medycyna holistyczna ma inne podejście do chorego. To kompleksowa opieka. Szuka przyczyn i usuwa je, a nie tylko tłumi objawy – chorobę. Lekarz wysłuchuje pacjenta, indywidualnie podchodzi do niego, korzystając z medycyny Wschodu, psychologii, ziołolecznictwa, diety, ruchu, duchowości. Pacjent to dla niego partner, który w trakcie leczenia poznaje siebie i uczy się dbać o siebie. Przy chorobie ciała trzeba zadbać o umysł i duszę człowieka. Wielu rozmówców Oriny Krajewskiej twierdzi, iż obie te medycyny powinny się uzupełniać dla dobra chorego, każdego z nas, a z drugiej strony zaznaczają, że jest to bardzo trudne z różnych względów.
Wiedza o konserwatywnym systemie ochrony zdrowia, wielkiej machinie ekonomii, farmacji uwikłanej w materialistyczno-molekularny paradygmat pokazuje, jak na poziomie systemowym medycyna konwencjonalna nie chce korzystać z medycyny holistycznej. Wnioski wysnuwane przez rozmówców przerażają. To oni otwierają czytelnikowi oczy i uświadamiają wiele rzeczy na temat jego stanu zdrowia. Dają wskazówki, omawiając różne a...

{} | link |
VE
2019-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Któż z nas nie chciałby być silny i zdrowy? Wiele ludzi ćwiczy, zdrowo się odżywia i wspomaga innymi metodami.. ale czy to wszystko wystarczy?

"Jedzenie jest bardzo ważne i to bezcenne, że świadomość tego faktu tak szybko ostatnio wzrasta."

Książka ta przedstawiam nam nie tylko definicje zdrowia, ale również pokazuje sposoby na lepszą odporność, pokazuje jaki wpływ na nas ma nasza kondycja fizyczna i psychiczna. Czytając "Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia" wręcz płyniemy przez kolejne rozdziały, poznajemy wiele zagadnień i tajemnic. Z tej książki na przykład dowiemy się, jak wygląda i służy tradycyjna chińska medytacja, jaką moc mają wewnętrzne komunikaty, czy jaką potęgę ma aktywność fizyczna. Dostaniemy tutaj odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Czy geny mają wpływ na nasze zdrowie? Czy zielarstwo ma sens?

Każdy rozdział ma inną tematykę i jest pisany przez specjalistę, więc wiedza zawarta w książce jest wiarygodna i porywająca. Dodatkowym atutem tej książki jest fakt, że nie musimy czytać ją od początku do końca, a zacząć od interesujących nas tematów. To dzięki tej książce zdobyłam dodatkową wiedzę o konserwatywnym systemie ochrony zdrowia.
Podoba mi się również wydanie tej książki i pomysł na jej przedstawienie. Po każdym wywiadzie dostajemy zbiór wskazówek oraz listę książek, do których możemy sięgnąć w celu pogłębienia tematyki.

"Zagalopowaliśmy się w uśrednianiu podejścia do leczenia, zamiast skupić się na leczeniu kompleks...

{} | link |
@WolneLitery
2018-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Długo odwlekałam przeczytanie książki Holistyczne ścieżki zdrowia, chociaż jak tylko je zobaczyłam to wiedziałam, że od razu muszę ję mieć! W środku mamy rozmowy z lekarzami, psychologiami, doradcami.... Osobami związanymi ze zdrowym stylem życia i zdrowiem. Łącznie mamy ich 12 i mi najbardziej spodobała się ta dotycząca potęgi aktywności fizycznej i z nią zgadzam się w 100% ! Poza tym mamy poruszona tematykę genów,psychologii, medycyny chińskiej,zielarstwa i wiele innych. Książkę czyta się błyskawicznie! I oczywiście jest ona PRZEPIĘKNIE wydana! Już sama okładka skutecznie zachęca nas do zakupu, a w środku jest jeszcze lepiej! Piękna czcionka, kolory i obrazki - ja jestem nią zachwycona. Jeśli ktoś z Was interesuje się zdrowiem i stylem życia to myślę, że spokojnie znajdzie w tej książce kawałek siebie. Jest to bardzo ciekawa i co ważne pouczająca lektura! Bardzo się cieszę, że mogłam się z nią poznać i napewno na stałe zostanie ona w mojej biblioteczce. Niestety minusa daje za...okładkę! I nie chodzi o wygląd, bo jest śliczna, ale o jej trwałość. Bardzo żałuje, że ta książka nie jest w twardej oprawie, albo chociaż w zwykłej, cienkiej. Ta ma taką pośrodku i niestety moja już się "złamała" i taka też do mnie przyszła, a ja nie lubię, jak zostają takie ślady. Poza tym wszystko na ogromny plus!

{} | link |

Co czytać po książce “Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia”- Orina Krajewska

Książka Strefy cyberwojny
Strefy cyberwojny Agata Kaźmierska, Wojciech Brzeziński
{}7.3/10
Internetowe manipulacje nigdy dotąd nie były tak skuteczne, ...
Książka Filip, lis i magia słów
Filip, lis i magia słów Elżbieta Zubrzycka
{}9/10
Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje si...
Książka Atlas szczęścia
Atlas szczęścia Helen Russell
{}7.8/10
Podróż dookoła świata, podczas której poznasz 33 sposoby na ...
Książka Gospoda pod bocianem
Gospoda pod bocianem Katarzyna Droga
{}7.2/10
Korzenie rodziny Bogoszów nierozerwalnie wiążą się z zajazde...
Książka Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją
Podręcznik perswazji. Najsk... Mateusz Grzesiak
{}4.7/10
Myślisz, że działasz racjonalnie? Wydaje Ci się, że na chłod...

Cytaty z książki

O nie! Książka Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe