Balią przez Amazonkę

Dorota Sumińska
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Balią przez Amazonkę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Najbardziej znana polska doktor weterynarii w podróży po egzotycznej Amazonii. Osobiste wspomnienia z podróży, barwny reportaż czy może niecodzienny przewodnik po Amazonii? Z pewnością każdy z tych elementów znajdziemy w najnowszej książce Doroty Sumińskiej, która odbyła wyprawę w kolejne egzotyczne miejsce, tym razem do Kolumbii, Peru i Brazylii. Razem z autorką zasłuchujemy się w dziwy zachwycającego świata wiecznie żywej dżungli. Często niebezpieczne i zawsze pouczające spotkania ze światem egzotycznych zwierząt dają asumpt do snucia opowieści o przyrodzie, losie zwierząt i wpływie człowieka na środowisko naturalne. W książce znajdujemy bogatą i trafną refleksję na temat ekosystemu, zagrożonych gatunków, ale i przemian w mentalności człowieka wielkiej cywilizacji, który niegdyś podbił dzikie tereny Amazonki, a dziś czyni z nich obiekt nachalnej turystycznej ciekawości. Różowe delfiny, małpy wełniaki, białe nietoperze, tukany, anakondy i jaguary oraz mnóstwo innych rzadkich zwierząt wypełnia niemal każdą stronę książki. Jednak Balią przez Amazonkę to nie tylko relacja z wyprawy miłośniczki zwierząt, ale także zachwycający reportaż o kulturze potomków Indian. Sumińska analizuje wyjątkowo wysoką pozycję kobiety w społeczeństwie kolumbijskim. Przedstawia obraz odważnej, przedsiębiorczej i ambitnej kobiety, która zna własną wartość i nie boi się bycia silną. Sumińska porywa plastycznością opowieści, dreszczykiem emocji, który nierzadko towarzyszy jej i czytelnikowi oczekującemu kolejnego spotkania z nietoperzem-wampirem lub kajmanem. Dodatkowo co rusz zachwyca nas niebywałą wiedzą dotycząca gatunków zwierząt, ich zwyczajów, którą dzieli się z czytelnikiem w sposób anegdotyczny, nienachlany, a przede wszystkim ciekawy.
Dorota Sumińska – lekarz weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog z zamiłowania, od kilku lat prowadzi popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach. Autorka poradników i książek, w tym bestsellerów: Autobiografia na czterech łapach, Dalej na czterech łapach, Zwierz w łóżku, powieści: Świat według psa; Zwykłe, niezwykłe życie oraz publikacji dla najmłodszych, m.in. Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Opisała też swoje doświadczenie z wieloletnich podróży do Azji w Uśmiechu gekona. Jej pasją są egzotyczne podróże. Podczas zagranicznych wyjazdów odwiedza ciekawe przyrodniczo zakątki, dociera do rzadkich, egzotycznych zwierząt.
Data wydania: 2017-03-23
ISBN: 978-83-08-06316-3, 9788308063163
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stron: 224

Autor

Dorota Sumińska pisarka oraz lekarz weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog zwierzęcy z zamiłowania. Od przeszło dwudziestu lat prowadzi popularny radiowy program Wierzę w Zwierzę. Autorka poradników i książek o zwierzętach, ludziach, podróżach i życiu, w tym...

Pozostałe książki:

Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny oraz psów, kotów, krów, koni, jeży, słoni,węży i ich krewnych Świat według psa Moje życie z Tomkiem Zwierz w łóżku Dość. O zwierzętach i ludziach, bólu, nadziei i śmierci Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi Jak wychować dziecko, psa, kota... i faceta Szczęśliwy kot + Magazyn dla miłośników kotów Dalej na czterech łapach Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Prawie wszystkie sekrety ludzi i zwierząt Zwykłe niezwykłe życie Balią przez Amazonkę Czy ryby piją wodę? Dlaczego hipopotam jest gruby? Do serca przytul psa Historie, które napisało życie Moje domowe tygrysy Skąd przyszedł pies? Trudne tematy Wszystkie kolory tęczy Co warto wiedzieć o kocie Co warto wiedzieć o psie Jak jeż Jerzy został tatą Między nami samicami. O kobietach, mężczyznach i życiu Najsztub i Sumińska. O Polsce, strachu i kobietach Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza Rani z Sigiriji Szczęśliwy pies Uśmiech gekona. Azja jakiej nie znacie Wierzę w jeże
Wszystkie książki Dorota Sumińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Balią przez Amazonkę aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Airain
2023-01-08
5 /10
Przeczytane
ST
@stokrotka22
2022-07-31
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Balią przez Amazonkę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl