Barwy życia

Piotr Skałba
Barwy życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy to drogą jak kolorowy sen, czy ledwo widoczną ścieżką spowitą białym puchem wiodącą do górskiego schroniska, czy wreszcie drożyną prowadzącą przez bajecznie zielony las – wszystkie okruchy wspomnień z tego tomu prowadzą czytelnika w jedno miejsce: na spotkanie z drugim człowiekiem. To w konfrontacji z nim zadajemy sobie pytanie o przewrotny los, który prowadzi nas przez życie, stawiając na naszej drodze różne postaci. Czy aby na pewno ów los jest ślepy i rządzi nim przypadek?

Niech te autorskie wspomnienia skłonią każdego z nas, czytelników tej książki, do sięgnięcia pamięcią wstecz, spojrzenia w głąb siebie i zastanowienia się, kogo spotkał na swej drodze wartego umieszczenia w księdze swojego życia, jak zrobił to bohater niniejszego tomiku. Bo takie barwne okruchy życia warte są ogarnięcia ich ciepłą myślą i pielęgnowania. Agata Chadzińska, redaktor

Piotr Skałba – profesor, ginekolog położnik i endokrynolog, absolwent krakowskiej uczelni medycznej. Po studiach przeprowadził się na Śląsk.

Przez wiele lat kierował Kliniką Endokrynologii Ginekologicznej w Katowicach. Autor kilku podręczników i wielu publikacji naukowych.

„Uczyłem studentów, lekarzy specjalistów, doktorantów i habilitantów, ale przede wszystkim byłem lekarzem i pracowałem z chorymi kobietami” - pisze. Przez 53 lata, aż do emerytury, związany ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Z żoną Ewą doczekali szmaragdowej rocznicy ślubu i radości z trojga dzieci oraz trojga wnuków. Obecnie oczekują na narodziny wnuczki i pierwszego prawnuka. Autor z zamiłowania jest hodowcą psów rasowych. Swoje życiowe przesłanie zawiera w zdaniu: „Żyć w pokoju, dobrze wypełniać swoje obowiązki rodzinne i zawodowe, pozwolić innym żyć szczęśliwie, zgodnie z ich oczekiwaniami”.
Data wydania: 2021-12-15
ISBN: 978-83-67043-43-4, 9788367043434
Wydawnictwo: Rafael
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 124
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Piotr Skałba Piotr Skałba Piotr Skałba – profesor, ginekolog położnik i endokrynolog, absolwent krakowskiej uczelni medycznej. Po studiach przeprowadził się na Śląsk. Przez wiele lat kierował Kliniką Endokrynologii Ginekologicznej w Katowicach. Autor kilku podręczników i wie...

Pozostałe książki:

Endokrynologia ginekologiczna
Wszystkie książki Piotr Skałba

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Barwy życia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Barwy życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl