Berlin-Moskwa. Podróż na piechotę

Wolfgang Buscher
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Berlin-Moskwa. Podróż na piechotę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

- pisał we wrześniowym numerze miesięcznika "Literaturen" wielki niemiecki reżyser Werner Herzog, który sam kiedyś wyruszył na piechotę z Monachium do Francji. Herzog poświęca temu do tej pory prawie nieznanemu autorowi wspaniałą recenzję. W swoje pięćdziesiąte urodziny Wolfgang Büscher "zafundował sobie marsz do Moskwy. Włożył wojskowe spodnie, wygodne buty i w 82 dni przeszedł 2,5 tys. km śladami dziadka, który w czasie wojny zginął gdzieś na tym szlaku" - pisał w "Polityce" Adam Krzemiński. Trzy miesiące marszu, prawie trzy tysiące kilometrów, trzy miesiące pisania, trzy miesiące samotności. Książka "Berlin-Moskwa. Podróż na piechotę" ukazała się w wydawnictwie Rowohlt wiosną 2003 roku i odniosła spektakularny sukces. Od tamtej pory sprzedano ponad 70 000 egzemplarzy. Za swą niezwykle gęstą i literacko znakomitą narrację zbiera Büscher kolejne nagrody - Nagrodę im. Kurta Tucholsky´ego (przyznawaną co dwa lata za "wyróżniające się językowo dzieła publicystyki literackiej"), Nagrodę Saksonii-Anhalt, nominację do Nagrody Niemieckiej Książki (Deutscher Bücherpreis 2004). Został też nominowany do Niemieckiej Nagrody Literackiej 2004. Dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" książka jest wydarzeniem roku. Recenzent tego dziennika obserwuje, jak po prawie 3 tysiącach kilometrów marszu podróżnik przekształca się w pisarza - "tak jak w przypadku naprawdę wielkich reportaży, udaje się Büscherowi maksymalnie zagęścić narrację". W "Neue Zürcher Zeitung". Ilma Rakusa podziwia niezwykły talent narracji Büschera, koncentrując się zwłaszcza na spotkaniach autora z ludźmi Wschodu, które stanowią jej zdaniem o szczególnej wartości tej książki. Tygodnik "Die Zeit" nazywa książkę "Berlin-Moskwa" "fantastycznym reportażem" i pisze o wypośrodkowaniu między "obserwacją i refleksją".
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89755-08-7, 9788389755087
Wydawnictwo: CZARNE
Stron: 288
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Wolfgang Buscher Wolfgang Buscher Wolfgang Büscher urodził się w 1951 roku. Jest dziennikarzem – współpracował m.in. z „Süddeutsche Zeitung”, „Die Welt” i „Neue Zürcher Zeitung”, obecnie pracuje w tygodniku „Die Zeit”. Polskim czytelnikom znane są dwie jego książki: Berlin-Moskwa. Po...

Pozostałe książki:

Podróż przez Niemcy Hartland
Wszystkie książki Wolfgang Buscher

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Berlin-Moskwa. Podróż na piechotę? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@SYSTEM
2007-06-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Tym razem krótko i na temat: zmęczyła mnie ta książka, tak jakbym to ja na piechotę pokonała ten dystans. Mimo interesującej trasy mam wrażenie, że autor emocjonalnie omija najciekawsze miejsca - zarówno w geografii jak i w historii. Choć obarczony niewielkim bagażem - Buscher zdaje się mieć kulę u nogi a może obciąża go coś innego... W każdym razie - lekkości stylowi brak.

{} | link |
@jestemzabujana
2010-11-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

I mnie zmęczyła. Styl jest zdecydowanie ciężki, a opowiedziana historia nie pasjonuje. Zwykły zlepek słów bez głębszego sensu.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Berlin-Moskwa. Podróż na piechotę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl