Bez nici Ariadny

Marcin Pawlik
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Bez nici Ariadny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Człowiek pomiędzy miłością, nadzieją i bogiem.

Mężczyzna zmagający się z nieudanym małżeństwem i kryzysem wieku średniego, grupa znajomych topiąca swoje smutki w alkoholu, człowiek stojący przed najważniejszą życiową decyzją i skazaniec, który pragnie odkupić swoje winy… W opowiadaniach Marcina Pawlika współczesny człowiek może przejrzeć się niczym w zwierciadle. Lęk o przyszłość, dojmująca samotność, potrzeba bliskości i chęć odnalezienia czegoś, co wypełni pustkę codzienności, towarzyszą bohaterom na każdym kroku. Czy istnieje drogowskaz, który ułatwi wybór najlepszej drogi? Etyka? Miłość? Bóg? Każdy musi odpowiedzieć na to pytanie sam…
Data wydania: 2020-12-04
ISBN: 978-83-8219-128-8, 9788382191288
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 130
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nikt ci nie pomoże, nie pokaże drogi...

13.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Teraz jestem zmuszony do życia w teraźniejszości., a w teraźniejszości jestem martwy. Bo (…), człowiek jest pełen sprzeczności (…). Ktoś taki, kto żyje wspomnieniami, żyje przeszłością. Ale (…) on żyje też nadzieją, czyli przyszłością. W tym układzie nie ma miejsca na teraźniejszość. A przecież ona istnieje.” Górnolotne? Pewnie tak, ale nie umni... {} Recenzja książki Bez nici Ariadny

Bez nici Ariadny

21.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Nić Ariadny" znana jest wszystkim doskonale z mitologii greckiej. Ariadna podarowała Tezeuszowi kłębek nici, aby ten mógł wydostać się z labiryntu Minotaura. Jako związek frazeologiczny, oznacza rozwiązanie danego problemu, wskazówkę. Tytuł bardzo mocno nawiązuje do zawartej między okładkami treści. Jeśli głębiej się nad tym zastanowić, to pasuje... {} Recenzja książki Bez nici Ariadny

Moja opinia o książce

Opinie

@meandmybookzpl
2020-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Do przeczytania książki “Bez nici Ariadny” zachęcił mnie jej tytuł. Z mitologii greckiej kłębek nici podarowany Tezeuszowi przez Ariadnę, aby ten mógł wydostać się z labiryntu Minotaura, stanowi symbol wskazówki lub rozwiązania problemu. Tego właśnie poszukują bohaterowie książki Pana Marcina Pawlika. Wskazówki, jak wypełnić pustkę codzienności i zdobyć receptę na lepszą teraźniejszość.

W czterech, krótkich opowiadaniach poznajemy ludzi, a dokładnie ich walkę z własnymi myślami. Szamotanine w głowie, gdzie padają ważne pytania, na które każdy powinien udzielić sobie odpowiedzi sam. Czy posiadamy kontrolę nad własnym życiem? A może jesteśmy niewolnikami codzienności i tylko próbujemy sobie wmówić, że to, co nas otacza nie jest sztuczne?

Przyglądając się małżeństwu, w którym brakuje miłości, widzimy, jak łatwo stać się niewolnikami życia. A przez brak odwagi na zmiany, bierzmy je takim, jakim jest. Nawet wtedy, kiedy przypomina więzienie. Duszący się w tej relacji mężczyzna jest równie samotny, jak kolejny bohater książki - skazaniec, który pragnie odkupić swoje winy. Siedząc na pryczy, próbuje przewidzieć dokąd zmierza jego życie i jaką rolę odgrywa w nim Bóg. Jestesmy także świadkami, jak grupa znajomych szuka pomocy w alkoholu. Z potrzeby bliskości i zrozumienia przesiadują w barze, a monotonia, w której trwają, każdego kolejnego dnia, zabija ich chęć do życia.

“Bez nici Ariadny” to książka o różnych twarzach nadziei, ludzkich marzeniach, chęc...

{}× 1 | link |
@mamazonakobieta
2021-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Książkę czytała mama i tym razem recenzja będzie jej oczami.

W książce znajdziemy cztery niedługie opowiadania. Każde inne, w każdym bohater ma jakiś problem, z którym próbuje sobie poradzić. Poznajemy skazańca i jego walka o wybaczenie, małżeństwo, w którym brakuje miłości, walka z samotnością, w której pomaga alkohol.
Pomysł na opowiadania był dość ciekawy, jednak wykonanie nie do końca zachwyca. Te opowiadania to tak jakby myśli ludzi i niestety czasem są dość chaotyczne, co sprawia, że nie zawsze wiadomo, o co chodzi.

Bohaterowie są różnorodni, na swój sposób ciekawi. Każdy boryka się z jakimś problemem, ma swoje marzenia, plany, które nie do końca się spełniają, walczy z codziennością, której daleko do ideału.

Według mamy książka nie zachwyca, a jednocześnie jest warta przeczytania, tym bardziej że opowiadania nie są długie.

{}× 1 | link |
@aga.kusi_poczta.fm
2021-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane
@lubie.to.czytam
2020-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bez nici Ariadny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl