Bezpieczeństwo międzynarodowe Współczesne koncepcje

Jacek Czaputowicz
Bezpieczeństwo międzynarodowe Współczesne koncepcje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Co oznacza bezpieczeństwo państwa we współczesnym świecie? Czy ogranicza się ono jedynie do przetrwania kraju i narodu? Czy współczesne państwa mogą skutecznie zapewnić sobie bezpieczeństwo? Jak koniec zimnej wojny i ataki terrorystyczne z 11 września zmieniły postrzeganie bezpieczeństwa państwa? Według tradycyjnej definicji bezpieczeństwo to wolność od zagrożeń stwarzających niebezpieczeństwo dla przetrwania państwa. (...) Odkąd prawdopodobieństwo wybuchu globalnego konfliktu zbrojnego w Europie jest znikome, coraz powszechniej uznaje się, że definiowanie bezpieczeństwa jedynie w kategoriach militarnych jest niewłaściwe. Po zakończeniu zimnej wojny ujawniły się zagrożenia natury niemilitarnej. Wiele z nich ma charakter transnarodowy, przeciwstawienie się im wymaga zatem podejścia wielostronnego, przez instytucje utworzone w czasie zimnej wojny. Użycie środków militarnych do ich rozwiązania jest nieskuteczne i niejednokrotnie rodzi dalsze problemy. (fragment Wprowadzenia)
Data wydania: 2019-10-05
ISBN: 978-83-01-17113-1, 9788301171131
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Stron: 262

Autor

Jacek Czaputowicz Jacek Czaputowicz
Urodzony 30 maja 1956 roku w Polsce (Warszawa)
Jacek Krzysztof Czaputowicz – polski politolog, nauczyciel akademicki i urzędnik państwowy, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, jeden z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Ruchu Wolność i Pokój. Profesor nauk społecznyc...

Pozostałe książki:

Suwerenność Bezpieczeństwo międzynarodowe Współczesne koncepcje Nauka o stosunkach międzynarodowych i studia europejskie w Polsce System czy nieład? Bezpieczeństwo europej Teorie integracji europejskiej Teorie stosunków międzynarodowych
Wszystkie książki Jacek Czaputowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bezpieczeństwo międzynarodowe Współczesne koncepcje nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezpieczeństwo międzynarodowe Współczesne koncepcje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl