Białoruskie ścieżki Gawędy kresowe

Katarzyna Węglicka
Białoruskie ścieżki Gawędy kresowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Pewnego dnia wczesnym rankiem zajechaliśmy do Stolina nad Horyniem, aby zwiedzić to, co pozostało po dawnej radziwiłłowskiej ordynacji w Mankiewiczach. Nikt z nas wcześniej tutaj nie był, ale nasz kierowca Sasza doskonale wiedział, którędy dojechać. Zatrzymaliśmy się przed pozostałościami bramy parkowej. Przed niewielkim domkiem, który, jak się później dowiedzieliśmy, był dawną stróżówką, siedziało dwoje siwiuteńkich staruszków. Kiedy powoli wysiadaliśmy z autokaru, a jak wspomniałam, naszą grupę stanowili w większości ludzie starsi, związani z Kresami więzami rodzinnymi, babcia nagle poderwała się z rączością, o którą nikt z nas jej nie podejrzewał, i wrzasnęła gromko do męża: Grigorij, polskije pany wiernulis`! I oboje padli na kolana, a my staliśmy osłupiali, nie mogąc wykrztusić słowa, aż w końcu, po dłuższej chwili, ktoś oprzytomniał, podbiegło do staruszków i pomógł im się podnieść..."
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-05-13538-2, 9788305135382
Wydawnictwo: KSIĄŻKA I WIEDZA
Seria: Gawędy kresowe
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Węglicka Katarzyna Węglicka Katarzyna Węglicka jest mieszkanką Warszawy. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i historię sztuki na Uniwersytecie Kard. S. Wyszyńskiego. Jest doktorantką w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, zajmując się sztuką Wielkieg...

Pozostałe książki:

Kresowym szlakiem : gawędy o miejscach, ludziach i zdarzeniach Bliska Ukraina. Gawędy kresowe Konflikty kolonialne i postkolonialne w Afryce i Azji 1869-2005 Na dalekiej Ukrainie. Gawędy kresowe Gawędy kresowe. "Moja" Litwa
Wszystkie książki Katarzyna Węglicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Białoruskie ścieżki Gawędy kresowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Białoruskie ścieżki Gawędy kresowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl