Polacy z Kresów. Znani i nieznani

Katarzyna Węglicka
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Polacy z Kresów. Znani i nieznani
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej przyszło na świat wielu znamienitych Polaków, którzy pozostawili ślad w naszej kulturze, historii, literaturze, muzyce, technice, dziejach miast, uczelni, pól bitewnych. Część spędziła tam całe życie, wielu znalazło się na Kresach przypadkiem, czasami tylko przez krótką chwilę, ale połączyła ich ta ziemia, pozostały dokonania. Warto ocalić pamięć o nich, pokazać ten nieco już zapomniany kresowy świat, historie, które zdarzyły się wiele lat temu i w czasach mniej odległych. Dobrze znamy nazwiska: Tadeusza Kościuszki, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Czackiego, Józefa Piłsudskiego, Antoniego Tyzenhauza, Romualda Traugutta, Adama Mickiewicza... Wymieniać można długo. Z Kresami Wschodnimi związanych było wielu nieznanych szerokiemu gronu odbiorców, ale nie mniej zasłużonych ludzi. O nich będzie ta opowieść - o ludziach wybitnych, ale i o takich, bez których historia nie tylko tych ziem, ale całej Polski, byłaby o wiele uboższa.
Data wydania: 2015-10-29
ISBN: 978-83-11-13905-3, 9788311139053
Wydawnictwo: Bellona
Kategoria: Biografia
Stron: 440

Autor

Katarzyna Węglicka Katarzyna Węglicka Katarzyna Węglicka jest mieszkanką Warszawy. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i historię sztuki na Uniwersytecie Kard. S. Wyszyńskiego. Jest doktorantką w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, zajmując się sztuką Wielkieg...

Pozostałe książki:

Bliska Ukraina. Gawędy kresowe Konflikty kolonialne i postkolonialne w Afryce i Azji 1869-2005 Białoruskie ścieżki Gawędy kresowe Gawędy kresowe. "Moja" Litwa Sekrety Wilna
Wszystkie książki Katarzyna Węglicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Polacy z Kresów. Znani i nieznani aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@stalowamagnolia
2022-09-05
5 /10
Przeczytane

Coraz częściej słyszy się ilu znanych Polaków miało związek z Kresami. To książka o nich. Krótkie notki pozwalają choć trochę poznać owe postacie. Niekiedy mam wrażenie, że zbyt krótkie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Polacy z Kresów. Znani i nieznani. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl