Bliskość i lęk

Marcin Matych
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Bliskość i lęk
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jak uzdrowić swoje relacje z innymi i z samym sobą?

Relacje, w których jesteśmy i to, jak się w nich czujemy w ogromnym stopniu wpływają na nasze poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Czym różnią się zdrowe relacje od niezdrowych? Jak wychodzić z tych toksycznych np. z przemocowym partnerem, miejscem pracy czy z jednostronnej przyjaźni, gdy tkwimy w nich w szkodliwym bezruchu, bo wolimy „znane piekło” od „nieznanego raju”? Jak odważać się na prawdziwą bliskość, gdy się jej boimy?

Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako dr Nerwica i autor bestsellerowego poradnika „Jak żyć z lękiem”, w którym zapraszał do „gry o trochę lepsze życie” w tej książce stworzył „grę o trochę lepsze relacje”. To gra, w którą może zagrać każda i każdy, kto chce zawalczyć o to, by wyjść z toksycznych relacji opartych na lęku i zbudować satysfakcjonujące relacje partnerskie – to jest możliwe! Autor, używając bardzo przystępnego języka i prostych ćwiczeń, krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy gry, podczas których rozprawisz się z wewnętrznym Lękowym Trio: Nadzorcą, Krytykiem i Czarnowidzem oraz poznasz mechanizmy rządzące trudnościami w relacjach i dowiesz się, jak je przezwyciężać. A co najważniejsze – poznasz sposoby na budowanie dobrej i zdrowej relacji z najważniejszą osobą na świecie, czyli ze sobą samym/samą.

Tekstowi towarzyszą charakterystyczne ilustracje stworzone przez autora.

Wydanie 1 - Wyd. Agora


Data wydania: 2024-02-14
ISBN: 978-83-268-4441-6, 9788326844416
Wydawnictwo: Agora
Stron: 288
dodana przez: Vernau

Autor

Marcin Matych Dr Marcin Matych - lekarz medycyny, a także psychoterapeuta w nurcie ericksonowskim. Zajmuje się leczeniem zaburzeń nerwicowych. Jest zwolennikiem holistycznego podejścia do leczenia człowieka, opierającego się na założeniu, że umysł, emocje oraz ci...

Pozostałe książki:

Jak żyć z lękiem Bliskość i lęk
Wszystkie książki Marcin Matych

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bliskość i lęk nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Diviana
2024-03-12
10 /10

To jest książka, którą powinien przeczytać każdy, aby lepiej i szczęśliwiej żyć. Pomimo tytułu o budowaniu lepszych relacji, można by pomyśleć że z innymi, kluczem jest jednak jedno, lepsze relacje z samym sobą. Autor w bardzo przystępny sposób pokazuje co w nas drzemie, od tych negatywnych emocji jak lęki, frustracje, narzucone w dzieciństwie przekonania, że nie powinno się czegoś robić czy zupełne czarnowidztwo, po to co sprawia nam radość, daje siłę. Dzięki tej książce możemy lepiej poznać siebie, swoje przekonania i swoje pragnienia, to taki krok w kierunku lepszego i szczęśliwszego życia. Mamy tu różne ćwiczenia, które niczym w grze pokażą ci co jest dla nas najważniejsze, a za czym stoją nasze lęki i przekonania wyniesione z dzieciństwa. Zobaczysz jak powinny twoje relacje wyglądać i że nie należy się bać w nich asertywności. Dzięki tej książce poćwiczysz pewność siebie, jak stawiać granice, dostrzeżesz to co jest ważne jak choćby odpoczynek. Cała ta książka jest ładnie wydana, najważniejsze kwestie są zaznaczone na czerwono, więc nawet sięgając do niej za jakiś czas i kartkując łatwo będzie dostrzec to co jest najważniejsze. Znajdziesz w niej też kolorowe ilustracje, które myślę że rozładowują pewne napięcie i są naprawdę przyjemne dla oka. Ja ze swojej zawodowej strony (jestem psychologiem) powiem, że to kawał świetnej roboty, w tak przystępny i mądry sposób opisać wiele trudnych emocji.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Bliskość i lęk. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat