Bogaty ojciec biedny ojciec

Robert Kiyosaki, Sharon Lechter, Robert T. Kiyosaki
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Bogaty ojciec biedny ojciec
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa?
Dowiedz się, jak sprawić, aby pieniądze pracowały dla ciebie i dlaczego nie musisz mieć bardzo wysokiej pensji, aby stać się zamożnym.
Książka, która wstrząsnęła światem finansów!
Jeśli borykasz się z finansami, zarabiając jedynie na skromne życie i co miesiąc z tęsknotą wypatrujesz dnia wypłaty, wiedz, że dzielisz los większości. Możesz jednak szybko znaleźć się wśród mniejszości, która w pełni korzysta z życia.
Książka, która uświadamia ludziom ich niewiedzę!
"Bogaty ojciec, Biedny ojciec" - czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa - od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów biznesu. Autor, Robert Kiyosaki, otwiera nam oczy na świat, jakiego nie poznamy w szkole czy na studiach. Współczesna edukacja przygotowuje dzieci i młodzież do życia w świecie, który tak naprawdę już nie istnieje.
O tym, że rzeczywistość jest bardzo odmienna od teorii, dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy nie możesz znaleźć pracy, płacisz nadmierne podatki, nie możesz podołać spłacie kredytów itd. Pewna praca, świadczenia socjalne, naiwne mniemanie, że państwo będzie w stanie zagwarantować Ci byt, gdy będziesz u schyłku życia i tym podobne mrzonki - to myślenie z minionej epoki.
Książkę czyta się jednym tchem. Na początku wydaje się nieco kontrowersyjna, ale im dłużej ją czytasz, tym bardziej uświadamiasz sobie swoją niewiedzę i potrzebę dokonania zmian w swoim życiu. "Bogaty ojciec, Biedny ojciec"; nie zawiera cudownego przepisu na sukces: "Jak stać się bogatym", ale wskazuje, co powinieneś zrobić, aby wziąć sprawy w swoje ręce oraz jak umiejętnie generować i pomnażać swoje pieniądze.
Książka ta powinna stać się punktem zwrotnym w życiu 20% bezrobotnych Polaków i 70% etatowych pracowników. Dla pozostałych 10% powinna być inspiracją do dalszego działania i receptą na niepowodzenia w biznesie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-922561-4-4, 9788392256144
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
Stron: 238
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

“Istnieje wiele okazji, ale to zmiana powoduje przeistoczenie się okazji w dochodową sposobno...

23.05.2021

"Bogaty ojciec, Biedny ojciec" to poradnik finansowy dedykowany wszystkim rodzicom, którzy są najważniejszymi nauczycielami swoich pociech. To dzięki nim i ich poglądom, które zaszczepiają w młodych umysłach swoich pociech, dzieci mają szansę zdobyć (lub nie) tzw. inteligencję finansową. Autor zaczyna swoją opowieść od tego, jaką korzyść przyni... Recenzja książki Bogaty ojciec biedny ojciec

"BOGATY OJCIEC, BIEDNY OJCIEC" ROBERT KIYOSAKI

2.07.2018

Cała książka skupia się na przesłaniu, które można określić jednym zdaniem - kupuj aktywa, które zarobią na pasywa, które chcesz mieć. Niech pieniądze pracują dla Ciebie, a nie Ty dla pieniędzy. Ciekawe pytanie, które stawia Kiyosaki, to zastanowienie się nad okresem jaki przeżyjesz, jeśli nagle stracisz pracę wykorzystując tylko te pieniądze, k... Recenzja książki Bogaty ojciec biedny ojciec

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2020-05-05
3 /10
Przeczytane Japonia Poradnik

Poradnik dla amatorów, którzy więcej wydają niż zarabiają, inwestują w błyskotki na pokaz. Nie wiedzą, czym jest dźwignia handlu oraz marketingowy balonik bez powietrza. Napisane w bezczelny, hollywoodzki sposób, jakby autor bał się podejść do ekonomii od kuchni oraz zasobów portfela w sposób oderwany od ,,American Dream'', oszustów podatkowych i ludzi zamieszanych w dzisiejszy bieg biedoty z wydrukowanymi pieniędzmi za zapleczem. Wyłożone, jak uczniakowi w podstawówce. Z tandetną historią ze znaczkiem TNT na ekranie. Studenci ekonomii oraz zarządzania będą ziewać aż zarażą populację sennością.

× 4 | link |
@paulina2701
2021-05-22
9 /10
Przeczytane

Książka napisana w bardzo przystępny sposób i poparta przykładami z życia wziętymi..

× 1 | link |
@deana
2019-07-10
7 /10
Przeczytane

Przeczytałam i wiem jedno: milionerem raczej nie zostanę. Brakuje mi przede wszystkim odwagi by kierować się wskazówkami jakie zaproponował Robert Kiyosaki. A i to co on proponuje w wielu kwestiach nie przekonuje mnie. Mimo to jest to książka po którą warto sięgnąć i z którą warto się zapoznać.

,,Bogaty ojciec, biedny ojciec" to książka zawierająca zbiór wskazówek, porad, doświadczeń jakie w trakcie swojego życia zebrał znany amerykański inwestor Robert Kiyosaki. Wszystko to ubrane jest w kontrowersyjne, wręcz szokujące słowa, mające tak naprawdę jeden cel - zmienić nasze podejście do pieniądza i pracy. I nie wierzę, że inwestowanie, wyszukiwanie okazji jest tak proste jest autor to przedstawia, i nie wierzę że każdy może się radykalnie wzbogacić nawet gdy zdobędzie odpowiednią ,,inteligencję finansową". Ale w tej książce doceniam odmienny od tradycyjnego sposób patrzenia na pieniądze, zwrócenie uwagi na coś, co szczególnie obecnie gdy z każdej strony atakowani jesteśmy reklamami kredytów pozwalającym zapewnić sobie ,,przyjemne" życie, jest spychane na dalszy plan - najpierw trzeba MIEĆ pieniądze albo inwestycje. Trzeba dążyć do tego by uwolnić się od nadmiernych zobowiązań lub inteligentnie przerzucić je na kogoś innego. Trzeba myśleć o tym co ,,wkłada pieniądze nam do kieszeni" i ,,o tym co je stamtąd wyciąga" i umieć obie te sytuacje rozróżniać. Nie trzeba od razu stać się milionerem aby osiągnąć pewien spokój finansowy, pod warunkiem, że zachowuje się rozsądek.
...

| link |
@Wiolka
2020-10-10
10 /10
Przeczytane

Fajny poradnik, bardzo motywujący. Po przeczytaniu zmieniłam całkowicie podejście do finansów. Dzięki tej książce zaczęłam swoją przygodę z poradnikami poruszającymi kweste finansowe i biznesowe. Czyta się bardzo szybko. Polecam każdemu :)

| link |
@Wiktoriaaa
2021-09-19
3 /10
Przeczytane

Nie dowiedziałam się z tej książki niczego, czego bym nie wiedziała. Generalnie to sięgnęłam po nią ironicznie, jako coś lekkiego do przeczytania na wakacjach. Teraz w dyskusjach internetowych nareszcie mogę mówić, że ta książka nikogo nie wzbogaci.

| link |
@SYSTEM
2008-02-18
10 /10
Przeczytane

Tą książkę powinien każdy przeczytać, j/w jest to bardzo dobry dopalacz motywacyjny :)

| link |
@RudeDude
2007-11-29
10 /10
Przeczytane

Moja ulubiona ksiązka ;-)

| link |
@preo15
2021-10-15
8 /10
@1noname
2008-03-10
10 /10
PK
2013-10-02
8 /10
Przeczytane
@loonafy
2012-10-27
8 /10
Przeczytane
ŁS
2012-06-27
8 /10
Przeczytane
@Atom
2012-01-21
10 /10
Przeczytane
AN
2011-08-20
10 /10
Przeczytane
@Tajemnica33
2010-11-22
10 /10
Przeczytane Jest na mojej półce
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Biedni i klasa średnia pracują dla pieniędzy. Bogaci robią pieniądze.”
#
“Największe aktywa stanowi nasz umysł.”
#
“Inteligentni ludzie to tacy, którzy współpracują z bardziej inteligentną od nich osobą lub ją angażują.”
#
“Często przyczyną kłopotów finansowych lub biznesowych jest brak umiejętności dawania (czyli bycia nauczycielem) i brania (czyli bycia uczniem).”
#
“Sceptycy krytykują, a zwycięzcy analizują.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl