Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

Anka Mrówczyńska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Po sukcesie debiutanckiej powieści, Mrówczyńska wraca z kolejną autobiograficzną książką. Tym razem podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role - przydzielone trzem głównym bohaterkom, które uczestniczą w czternastu sesjach autoterapeutycznych. Pani Psycholog – zdrowa część osobowości Anki, mająca świadomość istoty pogranicznego zaburzenia osobowości. Prowadzi autoterapię, by pokazać Mrówczyńskiej-pacjentce, jak wiele ma problemów i jak ważne jest podjęcie przez nią leczenia. Mrówczyńska-pacjentka – chora część osobowości Anki, kwintesencja jej zaburzeń. Autorka – zdrowa część osobowości Anki, wyrażająca jej złość na samą siebie poprzez ironiczne komentarze i prowokacyjne odzywki do Mrówczyńskiej-pacjentki.
Data wydania: 2017-04-03
ISBN: 978-83-7900-772-1, 9788379007721
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 212

Autor

Anka Mrówczyńska Jestem słowem. Jestem wolnością. Jestem ciszą. Anka Mrówczyńska. Lub po prostu mrówka. Urodziłam się wiosną 1987 roku. Moją pasją jest pisanie. Robiłam to odkąd pamiętam. Początkowo pochłonęła mnie poezja. W latach 2001-2006 napisałam ponad sześćset ...

Pozostałe książki:

Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii - druk Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości? Dwa słowa
Wszystkie książki Anka Mrówczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

4.04.2017

O tym, że życie bywa przewrotne, a bolesne doświadczenia można przekuć w sukces, na własnej skórze przekonała się Anka Mrówczyńska. Mając 27 lat i wstępną diagnozę pogranicznego zaburzenia osobowości, podjęła leczenie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Obawiając się, że po raz kolejny może spróbować odebrać sobie życie, poprosiła o przeniesienie... Recenzja książki Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2017-04-04
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nie zanudzając, przejdę do konkretów: alkohol, autoagresja, próby i tendencje samobójcze, depresja, nerwica, pograniczne zaburzenie osobowości, ataki paniki, niedojrzałość emocjonalna, lęk prz...”
#
“Dziewczyno! Miałaś 19 lat, a zachowywałaś się jak 10-latka. Trzeba było zrobić mu taką samą awanturę, jak on tobie. Ochrzanić go, że się tak zachowuje. Przypomnieć, że jesteś dorosłym człowiek...”
#
“Usiądź wygodnie Mróweczko. Jestem panią Psycholog, kształciłam się na renomowanej uczelni w twojej podświadomości. Potem ukończyłam czytany kurs psychoterapii. Długo się opierałaś, ale cieszę ...”
#
“Podjęłam decyzję. Chcę się zmienić! A właściwie - chcę chcieć się zmienić. Bo ile można żyć z taką zadymiarą emocjonalną? No właśnie. A ja żyję z nią już 29 lat! I tak sobie siedziałam i myśla...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl