Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk

Anka Mrówczyńska
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Studencie, wykładowco, terapeuto, psychologu, psychiatro! Na rynku pojawiła się ciekawostka dla zainteresowanych tematyką osobowości chwiejnej emocjonalnie (F60.3), autodestrukcji, autoagresji i samobójstwa. Jest to książka Anki Mrówczyńskiej „Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk”. Dwudziestosiedmiolatka cierpiąca na zaburzenie osobowości borderline opisała swoją drogę do podjęcia terapii indywidualnej. Jest to o tyle ciekawe, że autorka spisała swoje życie wewnętrzne. Dzięki temu możemy się dokładnie przyjrzeć jej procesom myślowym i sposobowi odbierania świata. Pogrążona w depresji, upijająca i okaleczająca się dziewczyna podejmuje leczenie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Wytrzymuje jedynie dziewięć dni i zostaje przeniesiona na oddział zamknięty tytułowego psychiatryka. Spędza tam prawie sześć tygodni, po których otrzymuje diagnozę pogranicznego zaburzenia osobowości. Jej formą autoterapii jest pisanie. Oddaje się tej czynności niemal cały czas. Tak powstaje ta pięciusetstronicowa książka. Autorka ukazuje walkę wewnętrzną z nałogiem, jakim jest autoagresja. Wielokrotnie przegrywa z pokusą. Chęć skrzywdzenia się niejednokrotnie do odczuwania przymusu powieszenia się, bądź podcięcia żył. Zapis myśli w takich chwilach ukazuje dokładny przebieg procesów myślowych pacjentki. Możemy też prześledzić jej burzliwą relację z narzeczonym. Ta pozycja może być ciekawym doświadczeniem przez możliwość zgłębienia sposobu rozumowania osoby zaburzonej, która swoje „ja” dzieli na pięć części (ja-racjonalna, ja-dziewczynka, ja-chłopak, ja-artystka i ja-autodestrukcyjna). Ciekawym elementem są dialogi pomiędzy poszczególnymi „ja” oraz ich monologi.
Data wydania: 2015-10-12
ISBN: 978-83-7900-460-7, 9788379004607
Wydawnictwo: Psychoskok
Cykl: Młody bóg z pętlą na szyi, tom 1
Kategoria: Biografia
Stron: 482
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anka Mrówczyńska Jestem słowem. Jestem wolnością. Jestem ciszą. Anka Mrówczyńska. Lub po prostu mrówka. Urodziłam się wiosną 1987 roku. Moją pasją jest pisanie. Robiłam to odkąd pamiętam. Początkowo pochłonęła mnie poezja. W latach 2001-2006 napisałam ponad sześćset ...

Pozostałe książki:

Młody bóg z pętlą na szyi. Część III - Samobójstwo na raty Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii - druk Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości? Dwa słowa
Wszystkie książki Anka Mrówczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nazywam się Autodestrukcja.

3.03.2020

Przeczytałam Mrówczyńską. I co teraz? Pisać recenzję? Ale jak się do niej zabrać? Przecież nie dam rady. Jestem do niczego. Kogo to zainteresuje? Beznadzieja. Po diabła to czytałam? Teraz siedzę i się męczę. Znowu tysiąc myśli w głowie. Mam już dość... Dzisiaj. Tak, dzisiaj to znowu zrobię. Muszę poczuć się podle. Jak gówno. Bezwartościowy śmieć. ... Recenzja książki Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk

Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk - Anka Mrówczyńska

16.01.2016

Dzisiaj pragnę Wam przedstawić trochę inną książkę niż do tej pory recenzowałam. Przedstawiam wszystkim "Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk" Anki Mrówczyńskiej. Kiedy dostałam wybór, jaką książkę chciałabym przeczytać i zrecenzować z wydawnictwa Psychoskok, była to właśnie ta oto książka. Sięgnęłam po nią z ciekawości po samym tytule,... Recenzja książki Młody Bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk

Moja opinia o książce

Opinie

@sylwiacegiela
2022-07-25
10 /10
Przeczytane
KA
2020-09-01
8 /10
Przeczytane
@czytamduszkiem
2020-03-01
7 /10
Przeczytane
KO
2016-01-16
10 /10
@agnieszka3211
2019-05-22
10 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

“Wszystko przepadło. Wszystko się rozsypało. Życie w totalnym rozpadzie. Co było pewnikiem, zostało zaprzeczone. Co miało trwać wiecznie – umarło.”
#
“Tymczasem niestabilność harcuje w najlepsze, z nasileniem porównywalnym do cyklonu. Emocjonalnie rozwala na łopatki. Cykle kilkugodzinne lub niecałogodzinne wywracają życie moje i Mrówka do gó...”
#
“Patrzę na tę rękę i jest mi siebie żal. Jak można doprowadzić się do takiego stanu? A jak można chcieć skrzywdzić się jeszcze bardziej? Coraz częściej dochodzę do wniosku, że ta terapia na poc...”
#
“Nie potrafię wejść w relację partnerską. Albo jestem totalnie zależna, uległa i czekam aż się za mnie zadecyduje i pokieruje moim życiem albo się buntuję, chcę rządzić, czuję się pokrzywdzona,...”
#
“Nie chcę z niczego rezygnować! To wszystko jest moje! Niczego nie oddam! Muszę się nauczyć kontrolować moje wszystkie ja. Nie chcę sobie pomóc! Muszę się niszczyć! Nie chcę się krzywdzić! Chcę...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka
Młody bóg z pętlą na szyi. ...
Anka Mrówczyńska
10/10
„Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka” Anki Mrówczyńskiej to wspomnienia z pierwszej psycho...
Młody bóg z pętlą na szyi. Część 3. Samobójstwo na raty
Młody bóg z pętlą na szyi. ...
Anka Mrówczyńska
10/10
Trzecia część cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi” to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Po dz...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl