Boże drogowskazy

br. Tadeusz Ruciński FSC
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Boże drogowskazy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Oto książeczka-klucz. W prostych słowach jej Autor opowiada o dekalogu, dziesięciu Bożych przykazaniach, i „przykazaniu najpierwszym”, jak kochać Pana Boga i bliźniego, który czasem jest tak nieznośnie blisko. W krótkich tekstach o każdym z tych „drogowskazów” mały i duży czytelnik znajdzie swój klucz do tego, jak godzić się z Panem Bogiem, z kimś bliskim, co zalazł znów za skórę, ale i samym sobą.
Bo przykazania te – jak pisze brat Tadeusz Ruciński – „uczą każdego, jak do domu Ojca trafić, jak mieć przyjaciół tysiąc i jak mieć do świata całego wyciągnięte dobre, łagodne, przyjacielskie ręce”.
Te dwie książki – jedną skierowaną do dziewczynek a drugą do chłopców – można śmiało nazwać drogowskazami, bo prowadzą dalej niż zwykłe znaki zakazów, z jakimi często kojarzy się nam Dekalog. Same zakazy jeszcze nie wskazują drogi, a Boże Przykazania są naprawdę drogowskazami do miłości, przyjaźni, do nieba, jeśli umie się je czytać sercem.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7502-240-7, 9788375022407
Wydawnictwo: Promic
Stron: 72
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Boże drogowskazy

22.03.2014

Przychodzi czas kiedy dzieci zaczynają pytać swoich rodziców dlaczego zabrania się im niektórych rzeczy, dlaczego są one złe, skąd właściwie wiedzieć co jest dobre a co złe. A my rodzice mamy za zadanie, wychowując swoje dzieci w wierze chrześcijańskiej, przekazać im wartości wedle których żyjemy i wytłumaczyć dlaczego właśnie tak postępujemy. Ciek... Recenzja książki Boże drogowskazy

Moja opinia o książce

Opinie

EM
2014-03-22
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Boże drogowskazy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl