Bracia Koszmarek, magister i ja

Jerzy Broszkiewicz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Bracia Koszmarek, magister i ja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"[...] w tejże chwili u korzeni buka coś zaszeleściło. Patrzyłem prosto przed siebie i dlatego w pierwszej sekundzie nie dostrzegłem tego Ktosia, którego miałem za chwilę poznać osobiści w całości i uprzejmie. Spojrzałem nieco skosem w górę, jak zazwyczaj, kiedy poznaję kogoś nowego. nic. znów zagapiłem się wprost przed siebie. nic. A potem w okolicy mego lewego kolana usłyszałem szlachetny baryton: - Bardzo mi miło. Magister Dionizy Hybrydo, dwojga imion, Waligóra jestem. [...]"
Data wydania: 1980
ISBN: 83-10-07764-5, 8310077645
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 316
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jerzy Broszkiewicz Jerzy Broszkiewicz
Urodzony 6 czerwca 1922 roku w Polsce (Lwów)
Polski prozaik, dramatopisarz, eseista i publicysta oraz autor fantastyki naukowej. Po ukończeniu szkoły średniej i szkoły muzycznej, wstąpił do Akademii Muzycznej we Lwowie. W czasie okupacji niemieckiej Lwowa był karmicielem wszy w Instytucie B...

Pozostałe książki:

Długi deszczowy tydzień Kluska, Kefir i Tutejszy Wielka większa i największa Mój księżycowy pech Ci z Dziesiątego Tysiąca
Wszystkie książki Jerzy Broszkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bracia Koszmarek, magister i ja aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Prehistoria Proza polska Dziecięca-młodzieżowa

Tym razem autor nie zabiera nas w kosmos, tym niemniej i na ziemi okazują się istnieć rzeczy, o których nie śniło się filozofom....
Tytułowi bracia - Jarek i Marek, to genialni bliźniacy, a wspomagający ich krasnal, dwojga imion Dionizy Hybrydon Waligóra okazuje się być skonstruowany przez nich. Wszyscy trzej chcą działać na rzecz ochrony środowiska.
Pomysł bardzo ciekawy, szczególnie z uwagi na temat, prawie 40 lat temu ktoś już myślał o tym, że wyziewy z kominów zatruwają powietrze, a ścieki niszczą rzeki - cóż, ten wątek jest prawie współczesny, bo do tej pory niewiele zrobiono, by coś zmienić, a alarmy smogowe są coraz częstsze. Przypuszczam, że bohaterom kiepsko oddychałoby się powietrzem w roku 2018.
Wykonanie - trochę takie sobie, bliźniacy byli chwilami irytujący w swojej genialności, niektóre partie powieści czyta się bez entuzjazmu, ale ogólnie całkiem przyzwoity klasyk dla młodzieży. Oczywiście - współczesna młodzież mogłaby się uśmiać ze stosowanych technologii.

| link |
@dorotab
2021-09-17
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bracia Koszmarek, magister i ja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl